Wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych Josep Borrell powiedział w piątek w Madrycie, że decyzja rządu Australii o zerwaniu kontraktu na dostawę francuskich okrętów podwodnych była racjonalna.
Do zderzenia doszło na wodach międzynarodowych w regionie Indo-Pacyfiku w ubiegły weekend - poinformowała w czwartek Flota Pacyfiku Marynarki Wojennej USA.
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku otwiera nową wystawę stałą w jednym ze swoich najpopularniejszych oddziałów – cumującym przy nabrzeżu wyspy „Ołowianka” statku-muzeum „Sołdek”.
Specjaliści z DCT Gdańsk i Urzędu Morskiego w Gdyni obalają mit mówiący o tym, że statki stanowią wielkie zagrożenie dla czystości wody. Nasi rozmówcy wyjaśniają, kto i w jaki sposób czuwa nad odbiorem nieczystości z morskich kolosów, dlaczego monitoruje się wody balastowe oraz ile trzeba zapłacić za nieprzestrzeganie zasad.
Mobilna stacja tankowania LNG powstanie na zamówienie Instytutu Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni już w połowie przyszłego roku w Trójmieście. Skorzystają z niej m.in. mniejsze jednostki morskie jak na przykład tramwaje wodne. Urządzenie ma wyróżniać szczególna innowacyjność. Ale to tylko część projektu, który realizuje Instytut.
W czwartek (7 października) rozpoczęła się 20. edycja Forum Gospodarki Morskiej. Zaplanowano debaty i spotkania z ciekawymi gośćmi - oczywiście na temat gospodarki morskiej. W programie - trwającego do jutra - wydarzenia jest pięć nowych paneli tematycznych, w których udział weźmie ponad 30 prelegentów.
Projekt Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Zobacz jak wyglądała praca statku Castorone.
Wywodzący się z Gdańska, Projmors Biuro Projektów Budownictwa Morskiego zostało doradcą w zakresie uzyskania pozwolenia na budowę dla projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, które Polenergia rozwija razem z Equinor.
Na przełomie ostatnich paru lat zrealizowano kilka inwestycji wpływających na ograniczenie CO2 do atmosfery.
Kompleksowe podejście i różnorodność podejmowanych działań przekonały jury ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto. Gdynia otrzymała nagrodę za najlepszą gospodarkę wodną wśród polskich miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców podczas trwającej w Centrum Nauki Kopernik konferencji o tym samym tytule. Laur odebrał w imieniu władz miasta Walery Tankiewicz, prezes spółki PEWIK.
Kadm. Zdonek: Trzy nowe okręty podwodne wzmacniają polski potencjał na morzu
Kadm. Zdonek: Trzy nowe okręty podwodne wzmacniają polski potencjał na morzu
Stoczniowcy przejdą przez Gdynię. Wspólne obchody Dni Morza z Marynarką Wojenną
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Blisko 129 mln zł z KPO na modernizację Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Nowy etap służby Kormoranów. ORP Mewa dołączy do Stałego Zespołu Okrętów Przeciwminowych NATO