• <
ALFA_LAVAL_TOP_2021

11 liderów branżowych toruje drogę do przyspieszenia transformacji energetycznej

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki 11 liderów branżowych toruje drogę do przyspieszenia transformacji energetycznej
11 liderów branżowych toruje drogę do przyspieszenia transformacji energetycznej - GospodarkaMorska.pl

PMK

05.07.2020

Jedenaście liderów branżowych, w tym AWS, Carrefour Group, CMA CGM Group, Cluster Maritime Français, Crédit Agricole Corporate and Investment Bank, Engie, Faurecia, Michelin, Schneider Electric, Total i Wärtsilä utworzyły koalicję na rzecz energetycznej przyszłości.

Koalicja ma na celu przyspieszenie rozwoju źródeł energii i technologii, aby sprostać wyzwaniom związanym ze zrównoważoną mobilnością w branży transportowej i logistycznej poprzez ograniczenie emisji, walkę z globalnym ociepleniem i ochronę różnorodności biologicznej.

11 istniejących członków łączy swoją wiedzę fachową w dążeniu w celu osiągnięcia prawdziwych przełomów technologicznych z namacalnymi rezultatami do 2030 r .:

 • odblokowania szerszej oferty czystych źródeł energii,
 • niższego zużycia energii na ekwiwalent kilometra przewożonych towarów,
 • wyeliminowania znacznej części emisji związanych z transportem i logistyką.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy koalicja utworzyła dziewięć grup roboczych z kilkudziesięcioma uczestnikami w celu opracowania dziewięciu konkretnych projektów, które pomogą ukształtować źródła energii w przyszłości:

 • Opracowywanie rozwiązań w zakresie pozyskiwania ekologicznego wodoru dla sektora transportu,
 • Opracowanie biopaliw dla różnych rodzajów transportu,
 • Zwiększenie wykorzystania biogazu i gazów syntetycznych w transporcie,
 • Zastąpienie paliw kopalnych zieloną energią w całym łańcuchu dostaw,
 • Rozpoczęcie projektów pilotażowych pojazdów bezemisyjnych do końca 2021 r.,
 • Utworzenie cyfrowego systemu planowania trasy od drzwi do drzwi, który oblicza opcję o najmniejszym wpływie na środowisko,
 • Zoptymalizowanie zarządzania operacyjnego i ładowania, aby zwiększyć efektywność energetyczną każdej przewożonej tony,
 • Uczynienie platform multimodalnych bardziej przyjaznymi dla środowiska.

- W obliczu wyzwań, przed którymi stoi świat, musimy zjednoczyć nasze mocne strony, aby przyspieszyć transformację energetyki w branży transportowej i logistycznej. Cieszę się, że 11 globalnych korporacji, liderów w swoich dziedzinach, przyłączyło się do tej inicjatywy. CMA CGM zapewni całą swoją wiedzę i doświadczenie tej pierwszej dużej globalnej koalicji wielosektorowej, wspieranej przez Prezydenta Republiki Francuskiej Emmanuela Macrona. Wszyscy jesteśmy w pełni zmobilizowani do produkcji konkretnych krótko-, średnio- i długoterminowych rozwiązań -powiedział Rodolphe Saade, prezes i dyrektor generalny grupy CMA CGM.

- Poprzez rozwój inteligentnych technologii, badań nad alternatywnymi paliwami przyszłości i naszego całościowego podejścia do zwiększania wydajności we wszystkich aspektach żeglugi i operacji portowych w celu stworzenia inteligentnego ekosystemu morskiego, wykazaliśmy nasze zaangażowanie w promowanie dekarbonizacji. Dlatego jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy częścią tej koalicji - dodał Jaakko Eskola, prezes i dyrektor generalny Wärtsilä.

Koalicja została zapoczątkowana pod koniec 2019 r. podczas Konferencji Francuskiej Gospodarki Morskiej i uzyskała poparcie prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Koalicja jest otwarta dla nowych członków.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27740,00 $ tona -1,32% 8 kwi
 Cynk 2827,00 $ tona 0,71% 8 kwi
 Aluminium 2267,00 $ tona 1,25% 8 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.