• <
smartre_2023

11 liderów branżowych toruje drogę do przyspieszenia transformacji energetycznej

PMK

05.07.2020 18:39
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki 11 liderów branżowych toruje drogę do przyspieszenia transformacji energetycznej

Partnerzy portalu

11 liderów branżowych toruje drogę do przyspieszenia transformacji energetycznej - GospodarkaMorska.pl

Jedenaście liderów branżowych, w tym AWS, Carrefour Group, CMA CGM Group, Cluster Maritime Français, Crédit Agricole Corporate and Investment Bank, Engie, Faurecia, Michelin, Schneider Electric, Total i Wärtsilä utworzyły koalicję na rzecz energetycznej przyszłości.

Koalicja ma na celu przyspieszenie rozwoju źródeł energii i technologii, aby sprostać wyzwaniom związanym ze zrównoważoną mobilnością w branży transportowej i logistycznej poprzez ograniczenie emisji, walkę z globalnym ociepleniem i ochronę różnorodności biologicznej.

11 istniejących członków łączy swoją wiedzę fachową w dążeniu w celu osiągnięcia prawdziwych przełomów technologicznych z namacalnymi rezultatami do 2030 r .:

 • odblokowania szerszej oferty czystych źródeł energii,
 • niższego zużycia energii na ekwiwalent kilometra przewożonych towarów,
 • wyeliminowania znacznej części emisji związanych z transportem i logistyką.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy koalicja utworzyła dziewięć grup roboczych z kilkudziesięcioma uczestnikami w celu opracowania dziewięciu konkretnych projektów, które pomogą ukształtować źródła energii w przyszłości:

 • Opracowywanie rozwiązań w zakresie pozyskiwania ekologicznego wodoru dla sektora transportu,
 • Opracowanie biopaliw dla różnych rodzajów transportu,
 • Zwiększenie wykorzystania biogazu i gazów syntetycznych w transporcie,
 • Zastąpienie paliw kopalnych zieloną energią w całym łańcuchu dostaw,
 • Rozpoczęcie projektów pilotażowych pojazdów bezemisyjnych do końca 2021 r.,
 • Utworzenie cyfrowego systemu planowania trasy od drzwi do drzwi, który oblicza opcję o najmniejszym wpływie na środowisko,
 • Zoptymalizowanie zarządzania operacyjnego i ładowania, aby zwiększyć efektywność energetyczną każdej przewożonej tony,
 • Uczynienie platform multimodalnych bardziej przyjaznymi dla środowiska.

- W obliczu wyzwań, przed którymi stoi świat, musimy zjednoczyć nasze mocne strony, aby przyspieszyć transformację energetyki w branży transportowej i logistycznej. Cieszę się, że 11 globalnych korporacji, liderów w swoich dziedzinach, przyłączyło się do tej inicjatywy. CMA CGM zapewni całą swoją wiedzę i doświadczenie tej pierwszej dużej globalnej koalicji wielosektorowej, wspieranej przez Prezydenta Republiki Francuskiej Emmanuela Macrona. Wszyscy jesteśmy w pełni zmobilizowani do produkcji konkretnych krótko-, średnio- i długoterminowych rozwiązań -powiedział Rodolphe Saade, prezes i dyrektor generalny grupy CMA CGM.

- Poprzez rozwój inteligentnych technologii, badań nad alternatywnymi paliwami przyszłości i naszego całościowego podejścia do zwiększania wydajności we wszystkich aspektach żeglugi i operacji portowych w celu stworzenia inteligentnego ekosystemu morskiego, wykazaliśmy nasze zaangażowanie w promowanie dekarbonizacji. Dlatego jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy częścią tej koalicji - dodał Jaakko Eskola, prezes i dyrektor generalny Wärtsilä.

Koalicja została zapoczątkowana pod koniec 2019 r. podczas Konferencji Francuskiej Gospodarki Morskiej i uzyskała poparcie prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Koalicja jest otwarta dla nowych członków.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.