• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Damen Shipyards kompleksowo elektryfikuje połączenia promowe w Kanadzie

Damen Shipyards wygrał kontrakt na dostawę promów samochodowych do Kolumbii Brytyjskiej. Działający również w Polsce Damen wybuduje cztery elektryczne promy pasażersko-samochodowe dla kanadyjskiego operatora BC Ferries. Damen dostarczy również urządzenia do ładowania promów z lądu.

11.02.2024, 17:02
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Czarter na czas – „off-hire”

W naszych opracowaniach „Czarter na czas – klauzula „Off-hire” (Czarter na czas - klauzula "off-hire" Część I, Czarter na czas - klauzula Off-hire. Część II, Czarter na czas - klauzula "off-hire". Część III) dokonaliśmy szczegółowej analizy klauzul wyłączających czasowo obowiązek zapłaty przez czarterujących opłaty czarterowej („hire”). Wobec wielu pytań i komentarzy, które wywołały przedmiotowe opracowania, pozwolimy sobie na zbiorcze podsumowanie tego niezwykle istotnego zagadnienia kontraktowego.

01.12.2023, 12:55
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Czy BC Ferries powróci do Polski i wyda 135 mln dol. na modernizację promów i nabrzeży?

Dobrze znany w Polsce operator promowy z Kanady, BC Ferries, planuje wydać co najmniej 135 mln dolarów na konwersję promów hybrydowych na elektryczne. Armator doskonale rozumie potencjał i możliwości polskich stoczni. Konwersji jednostek mogłyby dokonać zarówno Remontowa, jak i Nauta.

07.11.2023, 20:04
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Drugi przystanek Kite Cup 2023 w Jastarni za nami

W pierwszy weekend lipca został rozegrany kolejny przystanek zawodów Kite Cup - Mistrzostwa i Puchar Polski w Kitesurfingu oraz Wingfoilu. Sportowe zmagania odbyły się w Jastarni, zaś spektakl podniebnych ewolucji freestylerów można było podziwiać w Kuźnicy. Finał 18. zawodów Kite Cup odbędzie pod koniec sierpnia w Rewie.

03.07.2023, 12:35
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Prom Salish Heron już w Kanadzie. Wkrótce zacznie pracę

Jak poinformowała stocznia Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku z grupy kapitałowej Remontowa Holding, kolejny prom z napędem gazowym został przekazany kanadyjskiemu Armatorowi BC Ferries. Mowa o jednostce Salish Heron.

30.03.2022, 15:16
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Nowy niskoemisyjny prom z Polski już w Kanadzie

Salish Heron, czwarty prom wybudowany przez Remontową Shipbuilding dla BC Ferries, dopłynął do armatora w Kanadzie.

07.03.2022, 12:39
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Kanadyjski okręt przechwycił ponad tonę heroiny na wodach Zatoki Perskiej

Kanadyjski okręt marynarki wojennej HMCS Calgary zatrzymał dwa statki przemytników narkotyków, przechwytując prawie 1,3 ton heroiny oraz ponad 350 kg metamfetaminy - poinformował w poniedziałek dowódca jednostki. To największy przechwyt narkotyków w historii wielonarodowej misji w Zatoce.

04.05.2021, 08:44
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Wybudowany w Gdańsku prom hołdem dla kanadyjskich Indian

BC Ferries i First Peoples' Cultural Council ogłosili, że nowy prom klasy Salish nazywał się będzie Salish Heron. Wybrane imię „Czapla Saliszowa” to hołd złożony Saliszom Nadmorskim (ang. Coast Salish) czyli grupie plemion Indian zamieszkujących Kolumbię Brytyjską (wzdłuż wybrzeża Salish Sea*) w Kanadzie.

25.03.2021, 13:30
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Robotyzacja i autonomizacja marynarki wojennej postępuje. Przyszłe wojny mogą odbywać się bez strat w ludziach

Marynarka USA zainwestuje 7 mln dol. w przygotowanie konceptu dużego statku bezzałogowego, przeznaczonego do patrolowania mórz i oceanów. To kolejna inwestycja amerykańskiej armii w autonomiczny sprzęt wojenny, po helikopterach sterowanych z poziomu tabletu. Pomimo że wprowadzanie sztucznej inteligencji do branży obronnej wiąże się z licznymi kontrowersjami, może się przyczynić do ograniczenia strat w ludziach w wyniku działań wojennych.

23.09.2020, 10:40
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Wady oświadczenia woli („misrepresentation”) w systemie prawa angielskiego. Część II.

W pierwszej części opracowania omówione zostały skutki prawne tego typu wadliwych oświadczeń woli, które złożone zostały przed zawarciem umowy frachtowej i które de facto skłoniły strony do jej zawarcia, ale jednocześnie, które to oświadczenia woli nigdy nie stały się elementem składowym warunków umownych.

30.10.2016, 20:36
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.