• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

ZMPSiŚ wyróżniony przez ekonomistów z Uniwersytetu Szczecińskiego

21.10.2020 10:49 Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski ZMPSiŚ wyróżniony przez ekonomistów z Uniwersytetu Szczecińskiego

Partnerzy portalu

ZMPSiŚ wyróżniony przez ekonomistów z Uniwersytetu Szczecińskiego - GospodarkaMorska.pl
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA został wyróżniony tytułem „Równa Firma”. Plebiscyt po raz ósmy z rzędu zorganizowała Fundacja Biznes Innowacje Networking Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem plebiscytu jest wyróżnienie firm odpowiedzialnych społecznie, które wykazują się dbałością o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko. Za jego organizację, każdego roku odpowiadają studenci i pracownicy akademiccy zrzeszeni w Fundacji Biznes Innowacje Networking WEFiZ US. Wyróżnienia przyznaje 20-osobowa Kapituła.

Działalność Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu prowadzona jest od 2009 roku. Spółka wspiera młodzieżowe grupy sportowe, działające przy szkołach i klubach sportowych, lokalne kluby i stowarzyszenia sportowe, jak również wydarzenia społeczno-kulturalne na rzecz zarówno kultury masowej jak i osiedlowych stowarzyszeń oraz klubów. Ponadto poprzez cykliczną organizację portowych zbiórek krwi ZMPSiŚ szerzy tę idę wśród młodzieży osiemnastoletniej w szczecińskich szkołach. Z kolei poprzez inicjatywę edukacyjną pn. „Dni Portu w szkole” propagowana jest wiedza z zakresu gospodarki morskiej i funkcjonowania portów.

Wykonując powyższe Spółka wspiera dzieci i młodzież w realizacji ich pasji i marzeń, zarówno tych sportowych, jak i artystycznych, czy edukacyjnych.

Co warte podkreślenia, spółka pomaga też potrzebującym, włączając się w różne akcje społeczne. Z inicjatywy pracowników powstała „Drużyna Portowa”, która bierze udział w akcjach dobroczynnych takich jak np. „Marsz-o-Bieg”, z którego dochód przeznaczany jest dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

W bieżącym roku, w związku z pandemią koronawirusa, zarząd portu mocno się zaangażował w pomoc szpitalom. Przekazał ponad milion złotych do trzech placówek, tj.: szpitala zakaźnego przy ul. Arkońskiej oraz SPSK nr 1 PUM w Szczecinie , a także do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Dzięki tym środkom zakupione zostały:  respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, aparatura do wykrywania Covid-19 we wczesnej fazie oraz ambulans.

Warto dodać, że od początku swojej działalności portowa spółka jest związana ze Szczecinem i regionem. To stabilny i jeden z większych pracodawców. W parze z rozwojem gospodarczym ZMPSiŚ idzie jego zaangażowanie w inicjatywy społeczne.


Gospodarka Morska
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
bulk_cargo_port_szczecin
Tagi:
ZMPSiŚ

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.