• <
siemens_gamesa_2022

Zbiornik retencyjny Wileńska II w Gdańsku. Wkrótce przetarg na projekt na budowę

AK

11.10.2021 22:23 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zbiornik retencyjny Wileńska II w Gdańsku. Wkrótce przetarg na projekt na budowę

Partnerzy portalu

Zbiornik retencyjny Wileńska II w Gdańsku. Wkrótce przetarg na projekt na budowę - GospodarkaMorska.pl
Fot. prasowe/gdansk.pl

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowej dla budowy zbiornika retencyjnego Wileńska II. Ma on powstać u zbiegu ul. Wileńskiej i Sobieskiego. Prace projektowe mają potrwać 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, kolejną inwestycją, która ma poprawić ochronę przeciwpowodziową miasta jest planowana budowa zbiornika retencyjnego Wileńska II.

"Zanim to jednak nastąpi konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej. Przetarg na projekt zostanie ogłoszony w najbliższych dniach" - dodała Niezgoda w przesłanym PAP komunikacie.

Dokumentacja projektowa obejmować będzie projekt zbiornika retencyjnego Wileńska II wraz z umocnieniem brzegów zbiornika ponad linię wody materiałami naturalnymi, przepustami i przebudowę Potoku Królewskiego.

Ponadto biuro projektowe ma zaprojektować drogę eksploatacyjną, pełniącą funkcję ciągu pieszo-rowerowego wokół zbiornika Wileńska II z oświetleniem i zagospodarowaniem terenu zielonego w jego pobliżu.

Prace projektowe mają potrwać 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest pod koniec października.

Budowa zbiornika zostanie zrealizowana w ramach Gdańskiego Programu Przeciwpowodziowego.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.