• <

Wynik wyszukiwania - "zatonięcie" - Wiadomości

W pobliżu Grenlandii zatonął statek rybacki

Duński trawler krewetkowy Lomur zatonął w niedzielę w nocy u wybrzeży Grenlandii. Przyczyny nie są znane, załogę uratowano.
19.03.2024

Pożar rosyjskiego trawlera w Obwodzie Królewieckim. Są ofiary

Rosyjskie władze w obwodzie królewieckim przyznały, że doszło do wypadku trawlera Kapitan Łobanow. Na jednostce doszło do pożaru, w wyniku którego zostało rannych kilka osób. Są też ofiary śmiertelne.
19.03.2024

[WIDEO] Ustrzelony przez Huti masowiec częściowo pod wodą

Przewożący nawóz masowiec Rubymar, który został w zeszłym tygodniu trafiony rakietą Huti, wciąż nie zatonął całkowicie, ale jego rufa jest już pod wodą.
28.02.2024

Raport wypadków i zdarzeń morskich – styczeń 2024 r.

Pierwszy miesiąc roku to okres wielu różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń szkodowych, które pojawiły się w międzynarodowej żegludze. Oprócz zwyczajowych szkód wynikających z niebezpieczeństw morza (ang. perils of the sea) wzrastały zagrożenia ryzykami wojny (ang. war risks) w najbardziej zapalnych obecnie regionach świata. Wysokie zagrożenie nadal występowało na Morzu Czarnym. Dalsza intensyfikacja niebezpieczeństw postępowała na Morzu Czerwonym i Zatoce Adeńskiej.
06.02.2024

Filipiny. Statek z cementem przechylił się, załoga uratowana

Niewielki statek Star Sabang płynący po Morzu Sulu natrafił na mocne fale i wiatr, które spowodowały przesunięcie się ładunku w ładowni i, co za tym idzie, niebezpieczny przechył. 13 członków załogi zostało ewakuowanych przez filipińską straż przybrzeżną.
16.01.2024

Turcja. Zatonął pływający dok [WIDEO]

Specjalizująca się w budowie luksusowych jachtów turecka stocznia straciła pływający suchy dok.
14.12.2023

Statek-widmo zatonął u wybrzeży Korei Płd.

U wybrzeży Korei Południowej zatonął tajemniczy statek towarowy. Pozbawiona załogi jednostka najpewniej przypłynęła z Chin.
29.11.2023

Zatonął statek towarowy z 14 osobami na pokładzie, trwa akcja ratunkowa

Statek towarowy pod banderą Komorów zatonął w niedzielę rano u wybrzeży Grecji - powiadomiła agencja AFP. Trwa akcja ratunkowa, uratowano pierwszą osobę. W skład 14-osobowej załogi wchodzili obywatele Egiptu, Indii i Syrii.
26.11.2023

Zatonięcie Kafkametler. Dramatyczne wiadomości od załogi

Jak informowaliśmy wczoraj, w niedzielę u wybrzeży Turcji zatonął tankowiec Kafkametler z 12 osobami na pokładzie. Odnaleziono ciało jednego członka załogi. W mediach pojawiły się zapisy wiadomości, jakie członek załogi przesłał do rodziny.
21.11.2023

Orki zatopiły polski jacht

Stado orek w Cieśninie Gibraltarskiej zaatakowało jacht Grazie Mamma należący do polskiej firmy turystycznej Morskie Mile. Jednostka została poważnie uszkodzona i zatonęła. Załodze nic się nie stało.
02.11.2023

Zderzenie Polesia z Verity: nie odnaleziono rozbitków, Polesie w porcie

Akcja poszukiwawcza po tragicznym zderzeniu masowca Polskiej Żeglugi Morskiej Polesie z o połowę mniejszym brytyjskim frachtowcem Verity była kontynuowana po zmroku. Nie odnaleziono jednak czterech zaginionych osób.
25.10.2023

Na Atlantyku zaginęło co najmniej 300 migrantów płynących z Senegalu do Hiszpanii

Hiszpańska grupa Walking Borders, pomagająca migrantom, poinformowała w poniedziałek o zaginięciu na Atlantyku 300 uchodźców, próbujących przedostać się z Senegalu do Hiszpanii.
10.07.2023

RCB: w środę utonęła jedna osoba

W środę utonęła jedna osoba - poinformowało w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 82 utonięcia.
22.06.2023

Były dowódca wachty skazany za przyczynienie się do zatonięcia norweskiej fregaty

Były dowódca wachty fregaty KNM Helge Ingstad, należącej do marynarki wojennej Norwegii, został skazany w poniedziałek przez sąd w Bergen na 60 dni więzienia w zawieszeniu za przyczynienie się do zatonięcia jednostki w 2018 roku.
15.05.2023

Japoński statek towarowy zatonął po kolizji z inną jednostką [WIDEO]

Dwa japońskie statki towarowe zderzyły się podczas podróży przez Cieśninę Kurushima w nocy 2 lutego. Jeden ze statków wywrócił się, a następnie zatonął. Trzy osoby z załogi statku zostały odnalezione, natomiast trwają poszukiwania kapitana i pierwszego oficera statku, którzy zostali uznani za zaginionych. Ich los pozostaje wciąż nieznany.
06.02.2023

Raport wypadków i zdarzeń morskich – styczeń 2023 r.

W styczniu doszło do wielu kolejnych niebezpiecznych wydarzeń w międzynarodowej żegludze. O najważniejszych szkodach i wypadkach morskich minionego miesiąca piszemy w naszym nowym cyklicznym raporcie. Ponownie jak i w poprzednich miesiącach dochodziło do licznych awarii systemów napędowych skutkujących zagrażających innym jednostkom dryfem wielu z uszkodzonych statków. Ponownie pojawiły się też liczne wejścia na mieliznę. W mijającym miesiącu pojawiło się również kilka niebezpiecznych pożarów.
02.02.2023

Japonia. Po zatonięciu statku potwierdzono śmierć dwóch marynarzy, trwają poszukiwania dziewięciu

Co najmniej dwóch członków załogi zginęło, a dziewięciu wciąż jest poszukiwanych po zatonięciu statku handlowego u wybrzeży Japonii – poinformowała w środę agencja Kyuodo, cytując japońską straż przybrzeżną.
25.01.2023

30-ta rocznica zatonięcia promu Jan Heweliusz - wspomnienie

To było 30 lat temu. Pamiętam tę noc. Akurat kilka dni wcześniej wróciłem z morza i byłem w domu. W nocy wiatr tłukł po oknach tak, że spać się nie dało. A rano usłyszałem w radiu, że na Bałtyku, w pobliżu wyspy Rugia, zatonął prom Jan Heweliusz. Znałem ten statek dobrze. Kilka lat wcześniej pracowałem na nim, naprzód jako II-gi oficer, a potem jako pierwszy i starszy oficer. Wyspę Rugia też pamiętałem i pamiętam do dzisiaj.
13.01.2023

Rośnie liczba ofiar zatonięcia tajlandzkiego okrętu. Są zdjęcia prezentujące wrak

Po zatonięciu w połowie grudnia korwety HMS Sukhotai są odnajdywane kolejne ciała członków załogi. Tajlandzkie służby pokazały również podwodne zdjęcia zatopionej jednostki.
02.01.2023

Ciąg dalszy poszukiwań rozbitków z zatopionej, tajlandzkiej korwety. Są ofiary

Królewska Tajska Marynarka Wojenna (Kong Thap Ruea Thai) dziś potwierdziła, że odzyskała ciała sześciu marynarzy z zatopionej korwety HTMS Sukhothai. Zdołała także uratować jednego rozbitka, który znajdował się na tratwie ratunkowej dryfującej na Zatoce Tajlandzkiej.
21.12.2022

Sztorm pokonał tajlandzki okręt

Podczas silnego sztormu na Zatoce Tajlandzkiej, doszło do zatonięcia korwety HTMS Sukhothai należącej do Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii (Kong Thap Ruea Thai).
18.12.2022

Zatonął pływający dok, wraz z nim statki i dźwigi [WIDEO]

W porcie Montevideo w Urugwaju zatonął pływający dok, wraz z nim trzy statki i dwa dźwigi. Nikomu nic się nie stało.
09.12.2022

Rybacy uciekli z łodzi w ostatniej chwili (WIDEO)

Amerykańska Straż Przybrzeżna opublikowała wideo z akcji ratunkowej u wybrzeży Karoliny Północnej. Służby zareagowały na sygnał nadany przez małą łódź rybacką. Dwóch rybaków udało się uratować w ostatniej chwili.
20.11.2022

Przynajmniej 65 ofiar zatonięcia promu w Bangladeszu

W Bangladeszu doszło do kolejnej katastrofy jednostki pływającej – w niedzielę zatonął niewielki prom z wyznawcami hinduizmu. Zginęło co najmniej 65 osób, kilkadziesiąt jest uznanych za zaginionych.
05.10.2022

Zderzenie statków na Morzu Północnym, zatonął holenderski frachtowiec

Holenderski statek towarowy Helge zatonął w piątek rano u wybrzeży Danii po zderzeniu z inną jednostką, informuje dziennik „Algemeen Dagblad”. Załoga została uratowana przez duńską i norweską marynarkę wojenną.
09.09.2022

Brazylia. Co najmniej 11 ofiar śmiertelnych po zatonięciu łodzi pasażerskiej

Łódź pasażerska przewożąca dziesiątki osób w północnym regionie Brazylii zatonęła w czwartek, powodując śmierć co najmniej 11 osób, przy czym kilka nadal uważa się za zaginione.
09.09.2022

Wideo: superjacht zatonął na Morzu Śródziemnym

Na Morzu Śródziemnym zatonął 40-metrowy luksusowy jacht. Załoga i pasażerowie jednostki zostali bezpiecznie ewakuowani przez służby. Zatonięcie jednostki zostało sfilmowane.
25.08.2022

Zatonęła albo nie. Co się stało ze słynną pływającą restauracją z Hongkongu?

W zeszłym tygodniu agencje informacyjne na całym świecie podały wiadomość, że słynna pływająca restauracja Jumbo, która przez dekady zacumowana była w Hongkongu, a w której stołowali się wielokrotnie znamienici goście, zatonęła podczas holowania. Teraz jednak pojawiają się nowe informacje, według których restauracja pozostała na powierzchni.
26.06.2022

Słynna pływająca restauracja z Hongkongu zatonęła na Morzu Południowochińskim

Słynna barka-restauracja Jumbo, w której w ciągu blisko 50-letniej działalności w Hongkongu jedli m.in. brytyjska królowa i Tom Cruise, zatonęła na Morzu Południowochińskim – poinformowała we wtorek stacja BBC.
21.06.2022

Sudan. 16 tys. owiec zatonęło wraz ze statkiem

W niedzielę w Sudanie przy nabrzeżu w porcie zatonął statek przewożący blisko 16 tysięcy owiec. Członkowie załogi wydostali się na brzeg, zdecydowana większość zwierząt jednak zginęła.
14.06.2022

USA. Jedenaście ofiar śmiertelnych katastrofy statku z haitańskimi migrantami

Co najmniej 11 osób utonęło, gdy statek przewożący haitańskich migrantów wywrócił się w pobliżu Portoryko - poinformowała w czwartek Straż Przybrzeżna USA.
13.05.2022

Tonie amerykański niszczyciel-muzeum [WIDEO]

USS The Sullivans, amerykański niszczyciel z okresu II wojny światowej, przekształcony w statek-muzeum, częściowo zatonął przy swoim nabrzeżu w Buffalo.
15.04.2022

Brytyjskie ministerstwo obrony: zatonięcie Moskwy drugą poważną stratą marynarki Rosji

Zatopiony krążownik Moskwa jest już drugą kluczową stratą rosyjskiej marynarki wojennej podczas wojny z Ukrainą, co prawdopodobnie skłoni Rosję do zrewidowania swojej pozycji morskiej na Morzu Czarnym - przekazało w piątek rano brytyjskie ministerstwo obrony.
15.04.2022

Emiracki ro-ro zatonął w Zatoce Perskiej, jedna osoba zaginiona

Statek handlowy pod banderą Zjednoczonych Emiratów Arabskich zatonął w czwartek na Zatoce Perskiej. Jedna osoba jest uznawana za zaginioną.
18.03.2022

Prokuratorskie śledztwo w sprawie zatopionego kutra w Wiśle

Prokuratura Rejonowa w Puławach wszczęła śledztwo w sprawie zatonięcia holowniczego kutra w Wiśle na wysokości miejscowości Parchatka. Kuter zatonął w grudniu ubiegłego roku i nadal jest pod wodą.
01.02.2022

W drodze z Maroka do Hiszpanii zatonęła łódź z migrantami; zginęło ponad 40 osób

Ponad 40 migrantów zginęło w wypadku łodzi płynącej w kierunku należących do Hiszpanii Wysp Kanaryjskich. Do tragicznego zdarzenia doszło u marokańskiego wybrzeża, niedaleko miasta Tarfaja.
17.01.2022

29 lat temu zatonął prom Jan Heweliusz

W piątek przypada 29. rocznica zatonięcia promu Jan Heweliusz. Była to największa katastrofa morska w powojennej historii polskiej marynarki handlowej.
14.01.2022

10 osób utonęło u wybrzeży Zanzibaru w drodze na pogrzeb

10 osób utonęło u wybrzeży archipelagu Zanzibar na Oceanie Indyjskim w wyniku przewrócenia się przepełnionej łodzi wiozącej ludzi na pogrzeb - podała w środę policja tego autonomicznego regionu należącego do Tanzanii.
05.01.2022

Superjacht zatopił tankowiec

W wigilijny wieczór niewielki tankowiec Tropic Breeze płynący u wybrzeży Bahamów poszedł na dno po zderzeniu z superjachtem.
30.12.2021

Grecja: zatonął statek z imigrantami, są ofiary

Straż przybrzeżna Grecji potwierdziła śmierć jednej osoby ze statku, który zatonął w środę u wybrzeża wyspy Folegandros na Morzu Egejskim. Łącznie było na nim od 32 do 50 osób; 12 osób uratowano.
22.12.2021

W przewróconym do góry dnem statku znaleziono zwłoki marynarza

We wnętrzu duńskiego statku handlowego Karin Hoy, który przewrócił się do góry dnem w cieśninie między Bornholmem a szwedzkim miastem Ystad, znaleziono ciało marynarza. Drugi członek załogi pozostaje zaginiony - poinformowała w poniedziałek Szwedzka Administracja Morska.
13.12.2021

Awaria statku towarowego w chińskim porcie Yantai; zginęło 9 osób

Awaria statku towarowego, do jakiej doszło w niedzielę w porcie Yantai nad Morzem Żółtym, pociągnęła za sobą śmierć dziewięciu osób - podała centralna telewizja chińska. Nurkowie wyłowili z wody trzech marynarzy i dziewięć ciał. Na pokładzie było w sumie 14 osób.
12.12.2021

Grecja. Zatonął jacht, pasażerowie odnalezieni

Jacht pod brytyjską banderą zatonął u wybrzeży Milos w Grecji. Na pokładzie było 17 osób. Trwa akcja poszukiwawcza.
12.08.2021

Trzy ciała znalezione po zatonięciu statku towarowego na Morzu Czarnym. Do sieci trafiło dramatyczne nagranie

Statek towarowy ARVIN, pływający pod banderą Palau zatonął u wybrzeży Morza Czarnego w Turcji zatonął 17 stycznia. Niedawno do sieci trafiło dramatyczne nagranie, ukazujące katastrofę statku.
30.01.2021

U brzegów Turcji zatonął ukraiński statek, dwie osoby zginęły, cztery poszukiwane

Na Morzu Czarnym, u brzegów Turcji, zatonął dzisiaj statek z 12 osobami na pokładzie - podał ukraiński resort spraw zagranicznych. Dwie osoby zginęły, sześć udało się uratować, a poszukiwania czterech trwają. Tureckie władze mówią o trzech ofiarach śmiertelnych.
17.01.2021

W Gdyni wyłowiono ciała dwóch mężczyzn

Zwłoki dwóch mężczyzn wyłowiono dzisiaj w dwóch różnych miejscach w Gdyni. Pierwszego z nich wydobyto z auta w basenie portowym, a drugiego z morza w pobliżu mola w Orłowie.
02.01.2021

Na miejsce wypadku na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki

W rejon zatonięcia statku „Onega” na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki rybackiego kołchozu, powiedział dziennikarzom pierwszy zastępca szefa głównego departamentu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych obwodu archangielskiego Aleksander Bachtin.
28.12.2020

Możliwe nowe badanie wraku promu „Estonia” spoczywającego na dnie Bałtyku

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków wraz ze swoimi odpowiednikami w Estonii oraz Finlandii wystąpiła dzisiaj do rządu Szwecji o możliwość przeprowadzenia nowych badań wraku promu "Estonia". Jednostka w 1994 roku zatonęła na Bałtyku. Zginęły 852 osoby.
18.12.2020

55 osób zginęło na polskim promie - wspominamy tajemniczą katastrofę MF Jan Heweliusz

W nocy 14 stycznia 1993 r. polski prom Jan Heweliusz zatonął w tragicznych okolicznościach w okolicach Rugii, a właściwie około 15 mil od przylądka Arkona. Zatonięcie promu kolejowo-samochodowego typu ro-ro, należącego do PLO, to najbardziej śmiertelna katastrofa morska z udziałem polskiego statku.
03.12.2020

Czy nowe dowody w sprawie pomogą wyjaśnić przyczynę katastrofy promu wycieczkowego “Estonia”?

W szwedzkiej prokuraturze złożono wniosek o wznowienie dochodzenia w sprawie zatonięcia w 1994 roku promu MS "Estonia”.
27.11.2020

Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak

Właściciel znanego szczecińskiego jachtu żaglowego Sharki, który wczoraj wieczorem zatonął w pobliżu Cuxhaven w Niemczech, jest zobligowany do wydobycia jego wraku - tak poinformował dziś urząd morski niemieckiego miasta portowego.
12.08.2020

Chwila nieuwagi i prędkość powodem zatonięcia polskiego jachtu w Niemczech

Polska jednostka po zderzeniu z boją zatonęła w nocy w pobliżu Cuxhaven w Niemczech. Jak powiedział kapitan jednostki, powodem wypadku była chwila nieuwagi oficera pełniącego wachtę i duża prędkość. W wypadku nikt nie ucierpiał.
12.08.2020

U wybrzeży Mauretanii zatonęła łódź z ok. 40 migrantami

Łódź z około 40 migrantami na pokładzie zatonęła u wybrzeży Mauretanii. Jak poinformowało wczoraj Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), ocalała tylko jedna osoba narodowości gwinejskiej.
07.08.2020

Bałtycki kolos - historia olbrzyma, który zatonął

Jest rok 2003. W Bornholmie piękny, słoneczny majowy dzień. Widzialność niemal idealna, czuć lekki podmuch wiatru. Na mostku 250-cio metrowego olbrzyma o nazwie Fu Shan Hai, płynącego z Łotwy do Chin, kapitan właśnie zakończył składać swój dzienny raport. Został kwadrans do południa.
06.08.2020

W pobliżu Stambułu zatonął statek handlowy; trwają poszukiwania załogi

Na Morzu Marmara w pobliżu Stambułu zatonął w czwartek statek handlowy; trwają poszukiwania sześciu członków załogi - podała turecka agencja Anatolia.

Dziękujemy za wysłane grafiki.