• <
BOTA_2023

Japonia. Po zatonięciu statku potwierdzono śmierć dwóch marynarzy, trwają poszukiwania dziewięciu

jb

25.01.2023 20:22 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Japonia. Po zatonięciu statku potwierdzono śmierć dwóch marynarzy, trwają poszukiwania dziewięciu

Partnerzy portalu

Japonia. Po zatonięciu statku potwierdzono śmierć dwóch marynarzy, trwają poszukiwania dziewięciu - GospodarkaMorska.pl
Fot. le trandung, MarineTraffic.com

Co najmniej dwóch członków załogi zginęło, a dziewięciu wciąż jest poszukiwanych po zatonięciu statku handlowego u wybrzeży Japonii – poinformowała w środę agencja Kyuodo, cytując japońską straż przybrzeżną.

Z relacji japońskich i południowokoreańskich mediów wynika, że pływający pod banderą Hongkongu statek Jin Tian zatonął w nocy z wtorku na środę na wodach międzynarodowych na Morzu Wschodniochińskim, niedaleko południowokoreańskiej wyspy Czedżu i japońskiej prefektury Nagasaki.

Statek wiózł drewno z Malezji do portu Inczon w Korei Południowej. Na pokładzie znajdowało się 22 członków załogi - 14 Chińczyków i 8 Birmańczyków.

W szpitalu w Nagasaki potwierdzono śmierć dwóch marynarzy wyłowionych z wody przez Powietrzne Siły Samoobrony Japonii (ASDF). Pięciu żywych uratowała przepływająca nieopodal prywatna jednostka, a sześciu kolejnych - południowokoreańska straż przybrzeżna, przekazała agencja Kyodo.

Według Kyodo trwają poszukiwania dziewięciu zaginionych. Południowokoreańska agencja Yonhap podała natomiast, że uratowano 12 osób, dwie zginęły, a zaginionych jest osiem.

Wydział morski administracji Hongkongu przekazał, że został poinformowany o przechyleniu się statku w niesprzyjających warunkach pogodowych. Konkretna przyczyna katastrofy nie jest jednak znana i nie zaobserwowano śladów wskazujących na kolizję z inną jednostką – poinformował hongkoński dziennik „South China Morning Post”, powołując się na władze Japonii.

Dziękujemy za wysłane grafiki.