• <

Wynik wyszukiwania - "Szkuner" - Wiadomości

Port we Władysławowie poza KPO?

Mimo dobrych warunków infrastrukturalnych w porcie oraz świetnej lokalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej oraz dróg dojazdowych z całego kraju, port we Władysławowie obecnie nie jest objęty dotacją z Krajowego Planu Odbudowy. Tymczasem w porcie zakontraktowane są inwestycje jednego z czołowych inwestorów w morską energetykę wiatrową.
08.04.2024

Tragiczny wypadek na zabytkowym szkunerze

Jedna ofiara śmiertelna i trzech rannych po wypadku na zabytkowym szkunerze. Do tragicznego incydentu doszło w poniedziałek u wybrzeży Rockland w stanie Maine. Zdjęcia szkunera pokazują, że główny maszt złamał się na pół i runął na pokład statku.
11.10.2023

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel II: wciąż budujemy kompetencje, zbudujemy też statki [RELACJA]

Pierwszy dzień konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl. wieńczył panel dyskusyjny dotyczący tego, czy i jak transformacja energetyczna, na czele z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej, może stać się motorem napędowym dla sektora morskiego w Polsce.
01.10.2023

Władysławowo: Tak będzie wyglądała baza serwisowa dla farmy wiatrowej Ocean Winds

Podczas środowego spotkania organizowanego w ramach Dnia Dostawcy (Suppliers Day) przez Ocean Winds (OW) - jednego z globalnych liderów branży morskiej energetyki wiatrowej, zgromadzonym uczestnikom została przedstawiona wizualizacja zlokalizowanej we Władysławowie bazy serwisowej dla morskiej farmy wiatrowej.
17.09.2023

Naukowcy z międzynarodowej ekspedycji TREC badali trójmiejskie plaże

Naukowcy z międzynarodowej ekspedycji TREC przez kilka dni zbierali próbki m.in. gleby, osadów i wody w Sopocie i Gdańsku. Projekt ma na celu zbadanie organizmów w ich naturalnym otoczeniu. Badania będą prowadzone łącznie w 22 krajach Europy.
16.06.2023

Kongres Polskie Porty 2030: jak port generuje miejsca pracy?

Pierwsza edycja Kongresu Polskie Porty 2030 zakończyła się panelem pt. „Wpływ rozwoju portów na rynek pracy oraz miasta i regiony nadmorskie”. Poprowadziła go Iwona Wysocka, dziennikarz Radia Gdańsk.
04.06.2023

Kongres Polskie Porty 2030: offshore lokuje się u dużych i małych

Powstająca w Polsce morska energetyka wiatrowa będzie potrzebować wielu zasobów i wykorzysta zarówno te największe porty, jak i te małe, a pewnie sięgnie także za granicę. O wykorzystaniu polskich portów dla offshore rozmawiali uczestnicy jednego z paneli dyskusyjnych podczas drugiego dnia Kongresu Polskie Porty 2030.
04.06.2023

Port Władysławowo. Kurs na rybołówstwo, farmy wiatrowe i strategiczną rozbudowę infrastruktury

Z prezesem Witoldem Wawrzonkoskim, Prezesem Zarządu „Szkuner”, spółki która zarządza portem Władysławowo rozmawia Marek Grzybowski, koordynator Bałtyckiego Klubu Publicystów Morskich.
09.05.2023

Akademia Marynarki Wojennej i ORP Iskra z Honorową Nagrodą Specjalną Stulecia

Jury Nagród Honorowych „Rejs Roku” i „Srebrny Sekstant” ogłosiło laureatów wyróżnień.
28.01.2023

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w UMG

Pokazy w Planetarium im. A. Ledóchowskiego, zwiedzanie symulatorów na Wydziale Nawigacyjnym, czerwone serduszka, ciekawe aukcje internetowe – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez pracowników i studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 29 stycznia 2023 roku.
25.01.2023

Status offshore wind w Polsce. Na jakim etapie jest projekt BC-Wind

W ramach nowego cyklu artykułów na temat morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, podsumowujemy dotychczasowe postępy w realizacji poszczególnych projektów farm wiatrowych. Jednym z nich to projekt BC-Wind, realizowany przez spółkę Ocean Winds (OW). Co udało się dotychczas zrealizować inwestorowi? Już dziś zapraszamy do śledzenia cyklu na łamach GospodarkaMorska.pl.
23.01.2023

Nagrody „Rejs Roku 2022” i „Srebrny Sekstant” – znamy laureatów

Jury Nagród Honorowych „Rejs Roku” i „Srebrny Sekstant” ogłosiło ostatniego dnia 2022 roku laureatów obu wyróżnień.
31.12.2022

Z fabryki snów do rozbiórki. Koniec 77-letniej historii żaglowca

Bark Earl of Pembroke, który pojawił się w niejednej hollywoodzkiej produkcji, idzie do demontażu po 77 latach na wodzie.
08.12.2022

Szkuner. "Offshore wypełni we Władysławowie lukę po rybakach" [ROZMOWA]

Rozmowa o przygotowaniach do budowy bazy serwisowej pod farmę Ocean Winds, perspektywach jakie stworzy offshore dla miasta, a także koniecznych inwestycjach dla rozwoju portu, z Witoldem Wawrzonkoskim, prezesem spółki Szkuner, która zarządza portem we Władysławowie.
20.09.2022

Kształcenie polskich kadr offshore. Co urzędnicy i szkoły branżowe robią w tym zakresie?

Szkolnictwo zawodowe nie otwiera się na rynek pracy i produkuje bezrobotnych, rynek pracy nie komunikuje się z przedsiębiorcami, kierunki kształcenia zawodowego nie odpowiadają aktualnym potrzebom rynku pracy – między innymi takie głosy wybrzmiewały jeszcze kilka lat temu od przedstawicieli Pracodawców Pomorza, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza czy Lewiatana. Co dziś w tej sprawie robią urzędnicy, szczególnie w kontekście rozwoju polskiej morskiej energetyki wiatrowej, jak sprawę widzą szkoły, co podpowiada doradca zawodowy?
02.09.2022

[WIDEO] Skarb jak z filmu o piratach na dnie Morza Karaibskiego. Kolumbijska marynarka potwierdza

Kolumbijska marynarka wojenna odkryła, a w zasadzie potwierdziła odkrycie pokaźnych rozmiarów skarbu na pokładzie trzech średniowiecznych wraków.
17.06.2022

We Władysławowie powstanie baza serwisowa morskiej farmy wiatrowej Ocean Winds

Realizowana przez firmę Ocean Winds, morska farma wiatrowa BC-Wind coraz bliżej pozyskania portu serwisowego na czas jej eksploatacji. Ocean Winds, firma założona jako joint venture 50-50 przez światowych liderów branży energetycznej – EDPR i ENGIE, zawarła z zarządcą portu, firmą Szkuner Sp. z o.o. wstępną umowę dzierżawy gruntu i nabrzeża w porcie we Władysławowie. Wybór Władysławowa na lokalizację bazy serwisowej odbył się przy pełnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Pucku.
30.05.2022

[WIDEO] Port Władysławowo będzie bazą serwisową dla farmy wiatrowej Ocean Wind

Spółka Szkuner, która zarządza Portem Władysławowo, podpisała umowę z Ocean Winds. Na jej mocy w porcie powstanie baza serwisowa dla budowanej farmy wiatrowej BC-Wind.
30.05.2022

[WIDEO] PGE Baltica. Boja pomiarowa rozpoczęła badania na obszarze farmy Baltica 1

Grupa PGE rozpoczyna badania właściwości akwenu na obszarze, na którym powstanie farma wiatrowa Baltica 1. Specjalna boja wypłynęła na miejsce z portu we Władysławowie.
26.05.2022

Władysławowo – port na szlaku E60 i offshore. Niezbędna budowa falochronu i rozbudowa portu

Port Władysławowo już od dawna działa jako port towarowy i miejsce cumowania jednostek serwisowych dla offshore. Wiedzą o tym nieliczni. Mogli się o tym przekonać uczestnicy projektu Incone60 w czasie spotkania zorganizowanego przez Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
19.05.2022

Porty morskie Bałtyku i Morza Północnego ożywi Incone60. Stepnica, Władysławowo i Elbląg na morskim szlaku

W samo południe do nabrzeża polskiego portu we Władysławowie dobił sprawnie duński statek Anita Hagedorn pod niemiecką banderą. To silny akcent projektu Incone60, którego liderem jest Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego, a partnerami są małe porty z Polski, Litwy i Belgii.
18.05.2022

Po raz drugi nie przyznano tytułu Żeglarza Roku, są dwie Nagrody Honorowe

Po raz drugi w 52-letniej historii Jury Nagród Honorowych „Rejs Roku” i „Srebrny Sekstant” nie nadało, ze względu na pandemię koronawirusa, tytułu Żeglarza Roku, najwyższego polskiego trofeum żeglarskiego. Przyznano natomiast dwie Nagrody Honorowe Rejs Roku 2021.
02.01.2022

Żaglowcem na ryby. Żaglowce rybackie uzupełnią handlowe. Rynek dla polskich inżynierów i stoczni

Na rynku pojawił się projekt nowego statku żaglowego o oryginalnym przeznaczeniu. Projekt Quadriga Aqua ma być największym na świecie żaglowcem komercyjnym, łączącym przyjazny dla środowiska napęd żaglowy z innowacyjną technologią hodowli ryb - zapowiada innowacyjna firma Sailing Cargo Inc.
27.12.2021

Postępy w projekcie dużego żaglowca towarowego dzięki kanadyjskim inwestycjom

Wysiłki zmierzające do uruchomienia największego na świecie bezemisyjnego żaglowca towarowego posunęły się naprzód wraz z ogłoszeniem, że kanadyjska firma kawowa inwestuje w projekt. Jednostka o nazwie Ceiba jest obecnie budowana przy użyciu tradycyjnych metod budowy statków w Kostaryce i ma wejść do służby w 2023 roku.
18.11.2021

Port Władysławowo. Port otwarty na nowe wyzwania

W swojej historii Szkuner i Port Władysławowo przechodzili okresy dużej aktywności inwestycyjnej i okresy stabilizacji. Tą historię zatrzymaną w obrazach możemy dziś zobaczyć na falochronie portu we Władysławowie. Jest ona wkomponowana w szereg obrazów z historii Polski Morskiej i historii współczesnej. Autorami muralu są Milana Chyżawska i Denis Chyżawski, artyści plastycy których prace zdobią budynki, mieszkania oraz lokale.
01.11.2021

JachtFilm już w ten weekend. Zobacz morskie opowieści na ekranie

W najbliższy weekend Gdynia znów będzie filmowa. I choć miasto najbardziej kojarzone jest z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych, to zbliżający się wielkimi falami festiwal JachtFilm porusza najbliższą miastu tematykę – morską. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, 16 i 17 października.
12.10.2021

Gdańsk. Debatowali o rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku [WIDEO]

Na temat roli małych i średnich portów morskich województwa pomorskiego, innowacyjności offshore wind w regionie czy zdobywaniu kwalifikacji zawodowych była mowa podczas piątkowego (24 września) spotkania przedstawicieli branży z samorządowcami w urzędzie marszałkowskim w Gdańsku.
26.09.2021

„Złoty Lew” wpłynął do Gdyni [WIDEO]

W czwartek, 8 lipca do Marina Yacht Parku wpłynął holenderski żaglowiec flagowy „Gulden Leeuw”. Żaglowiec jest flagową jednostką kanadyjskiego programu Class Afloat. Odbywają się na nim rejsy szkolne i pasażerskie. W Gdyni pozostanie aż do soboty.
08.07.2021

Nowy kapitan Zawiszy Czarnego

W sobotę, 15 maja 2021, został mianowany nowy kapitan żaglowca szkolnego Związku Harcerstwa Polskiego sy Zawisza Czarny.
17.05.2021

Port Władysławowo - kurs na innowacje, ekologię i offshore

W ramach projektów GALATEA i ZEVinnovation w dniu 7 marca odbyło się spotkanie z prezesem Witoldem Wawrzonkoskim, Prezesem Zarządu „Szkuner”, spółki która zarządza portem. To kolejne spotkanie Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego z przedstawicielami Związku Małych Portów Morskich. Wcześniej odbyły się seminaria członków Klastra z reprezentantami portów w Kołobrzegu i Elblągu. Aktywność, potencjał i plany portu prezentował prezes Szkunera.
08.04.2021

„Zawisza Czarny” po remocie wrócił do Gdyni

„Zawisza Czarny” wypiękniał. Żaglowiec przeszedł gruntowny, największy od 20 lat remont. Główne prace już się zakończyły. Teraz na pokładzie trwają ostatnie, porządkowe szlify. Odnowiona jednostka już wkrótce rozpocznie nowy sezon i uda się na pierwsze morskie wyprawy w tym roku.
24.03.2021

Puchar Ameryki - Team New Zealand obronił trofeum

Broniący trofeum Team New Zealand ponownie zwyciężył w żeglarskim Pucharze Ameryki. W rywalizacji do siedmiu wygranych wyścigów pokonał u wybrzeży Auckland włoski Luna Rossa Prada Pirelli 7-3. Wcześniej Nowozelandczycy najlepsi byli w 1995, 2000 i 2017 roku.
17.03.2021

Puchar Ameryki – przełożony początek prestiżowych regat

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 w Auckland przełożony został początek rywalizacji o najstarsze żeglarskie trofeum - Puchar Ameryki. Jego obrońca Emirates Team New Zealand zmierzy się z włoskim jachtem Luna Rossa Prada Pirelli.
28.02.2021

Władysławowo – port wielu funkcji (wywiad)

Port Władysławowo to najdalej wysunięty na północ Polski port. Jego kształt nie zmienił się w sposób istotny od czasów budowy w 1938 r. Pierwsze osadnictwo miało miejsce w rejonie obecnego Władysławowa ponoć już w epoce kamienia łupanego. Jednak zapisane wzmianki o Wielkiej Wsi (Velaves) i okolicznych miejscowościach pochodzą z XIII i XIV wieku. Przez lata miejscowi zależni byli od Krzyżaków. By chronić te tereny przed najazdem szwedzkim król Władysław IV polecił budowę fortu wojennego. W rejonie Wielkiej Wsi powstała w 1635 r
16.02.2021

PiS nie poparł żadnej z poprawek do budżetu na 2021 r. dotyczących ważnych dla Pomorza inwestycji

Wszystkie poprawki opozycji do budżetu na 2021 r. zostały odrzucone hurtem, bez debaty; żaden z posłów PiS nie poparł naszych poprawek, które dotyczyły ważnych dla mieszkańców Pomorza inwestycji - mówiły w poniedziałek w Gdańsku posłanki Koalicji Obywatelskiej.
21.12.2020

Mariusz Zaruski w walce o niepodległość

Mariusz Zaruski to jedna z najbardziej zasłużonych postaci w dziejach polskiego żeglarstwa. Przed jego nazwiskiem bardzo często i w różnych okolicznościach umieszczany jest skrót generalskiego stopnia. Choć jest to jak najbardziej poprawne, to jednak warto wiedzieć, że do tego stopnia został awansowany dopiero w wieku 57 lat.
13.11.2020

Dzień Niepodległości - polskie żeglarstwo pod zaborami

Dzisiaj obchodzimy Święto Niepodległości. W 1795 roku, po III rozbiorze Polski, nasz kraj zniknął z mapy świata. W 1918 roku, po I Wojnie Światowej Polska odzyskała niepodległość, dzięki czemu wiele dziedzin życia, w tym żeglarstwo mogło się rozwijać. Przy okazji tego ważnego święta, warto jednak wspomnieć, że polskie żeglarstwo swoje korzenie ma pod zaborami.
12.11.2020

Nowe żagle dla Zawiszy Czarnego - legendarnego jachtu ZHP

Flagowy jacht Związku Harcerstwa Polskiego ma nowe żagle! Ich wymianę sfinansował sponsor jednostki – PZU. Na Zawiszy Czarnym fani żeglarstwa zdobywają pierwsze morskie szlify już od blisko sześćdziesięciu lat. Obecnie Zawisza Czarny zakończył sezon żeglarski i przechodzi największy od dwudziestu lat remont. Jego koszt szacowany jest na ponad 1 mln zł.
23.09.2020

Relacja z przebiegu praktyk pod żaglami [foto]

W poniedziałek, 29 czerwca, barkentyna szkolna ORP Iskra wraz załogą stałą oraz podchorążymi pierwszego i drugiego roku Akademii Marynarki Wojennej, opuściła Port Wojenny Gdynia aby doskonalić umiejętności studentów w ramach praktyki morskiej i nawigacyjno-astronomicznej. Poniżej prezentujemy relację dowódcy okrętu z przebiegu szkolenia pod żaglami.
14.07.2020

Generał Zaruski po gruntownym remoncie kadłuba. Flagowa jednostka Gdańska rozpoczyna opóźniony sezon (wideo)

Po 7 sezonach wytężonego pływania, gdański żaglowiec “Generał Zaruski” zasłużył na gruntowny remont części podwodnej kadłuba. Odnowiona jednostka wróciła już do macierzystego portu, a armator - Gdański Ośrodek Sportu, planuje pierwsze rejsy opóźnionego na skutek epidemii sezonu. Ruszają zapisy na otwarte rejsy dla mieszkańców Gdańska
26.05.2020

Gróbarczyk chce, by porty obniżyły opłaty dla statków rybackich i wędkarskich

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zwrócił się do zarządców portów o rozważenie możliwości obniżenia opłat portowych o 90 proc. dla statków wykorzystywanych przez armatorów wędkarskich oraz rybaków - poinformowało w piątek PAP MGMiŻŚ.
14.12.2019

Najpiękniejsze żaglowce Zygmunta Chorenia

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku we współpracy z konstruktorem statków Panem Zygmuntem Choreniem przygotowało wystawę czasową pt. "Żaglowce Zygmunta Chorenia". Wystawa pokazuje statki żaglowe i statki innych typów zaprojektowane i współprojektowane przez Zygmunta Chorenia podczas jego pracy w Stoczni Gdańskiej, a potem w firmie "Choreń Design and Consulting".
08.10.2019

Zatrzymano 87 północnokoreańskich rybaków na Morzu Japońskim

Straż graniczna Rosji zatrzymała 87 północnokoreańskich rybaków i 11 kutrów na wodach Morza Japońskiego, uważanych przez Moskwę za jej wyłączną strefę ekonomiczną. Według strony rosyjskiej, rybacy z Korei Płn. kłusowali tam.
01.10.2019

Regaty Sopot Match Race 2019 już w najbliższą środę

Kolejna edycja regat Sopot Match Race – święta wiatru i wody, które od 16 lat przyciąga do Sopotu światowej klasy załogi żeglarskie, odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia. Sopot Match Race to najbardziej elitarne zawody na mapie polskiego żeglarstwa, a zarazem jedne z najważniejszych rozgrywek w światowym match racingu. Regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej przyciągają do Sopotu nie tylko miłośników sportów wodnych, ale także przedstawicieli świata biznesu, kultury i mediów. Obecność na Sopot Match Race to niezwykła przygod
19.08.2019

Zbadali zatopiony w Bałtyku las sprzed 10 tys. lat

W czerwcu archeolodzy podwodni z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz Uniwersytetu w Kłajpedzie zbadali pozostałości zatopionego lasu sprzed 10.000 lat. Wspólna wyprawa polskich i litewskich badaczy miała na celu przygotowanie tzw. dokumentacji fotogrametrycznej znalezisk. Pracownicy z Działu Badań Podwodnych NMM wykonali pod wodą tysiące zdjęć, które posłużą do stworzenia trójwymiarowych modeli zatopionych drzew.
09.07.2019

Kontenerowiec taranuje historyczny żaglowiec. Jest nagranie z wypadku (wideo)

XIX-wieczny szkuner Elbe no. 5 zatonął 8 czerwca w okolicach Hamburga po zderzeniu z kontenerowcem Astrosprinter. Według najnowszych informacji, w wypadku rannych zostało 9 osób. Do sieci trafił film pokazujący chwile tuż przed kolizją.
18.06.2019

Żaglowiec Juan Sebastian de Elcano przypłynął do Szczecina (foto)

Jeden z największych szkolnych żaglowców świata, "Juan Sebastian de Elcano", zacumował w środę przy szczecińskim Nabrzeżu Bułgarskim. Pierwsza wizyta jednostki w Polsce to jedna z głównych atrakcji tegorocznych Dni Morza.
12.06.2019

Historyczny żaglowiec zatonął po zderzeniu z kontenerowcem. 5 osób rannych (foto, wideo)

Dla tego żaglowca to miał być początek nowej historii na morzu. Stało się jednak inaczej. XIX-wieczny szkuner Elbe no. 5, na którym zaledwie tydzień temu zakończyła się długa renowacja, zatonął w okolicach Hamburga po zderzeniu z kontenerowcem. Całą załogę jednostki udało się uratować, pięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko.
11.06.2019

Szczecin: Zlot żaglowców z okazji Dni Morza - od 14 do 16 czerwca

Jeden z największych żaglowców świata, hiszpański "Juan Sebastian de Elcano" będzie gościem tegorocznych Dni Morza - Sail Szczecin. Podczas imprezy do szczecińskich nabrzeży w połowie czerwca przybije także ok. 30 innych jednostek.
22.05.2019

Puchar Polski w klasie Omega wystartował w Krynicy Morskiej

W ubiegły weekend (27-28 maja) w Krynicy Morskiej odbyły się pierwsze w tym roku regaty zaliczane do Pucharu Polski klasy Omega. Po bardzo udanych regatach na Zalewie Wiślanym w ubiegłym sezonie wielu zawodników wręcz domagało się rozpoczęcia sezonu w tym właśnie miejscu. I ponownie Krynica okazała się miejscem gościnnym, niemal stworzonym do rozgrywania podobnych zawodów.
02.05.2019

Francuski żaglowiec zmierza do Gdyni

Początkowo w tym roku miał zawitać do Kołobrzegu, ale jego załoga wybrała Gdynię – już w środę, 24 kwietnia przy Nabrzeżu Pomorskim pojawi się wyjątkowy francuski żaglowiec Le Marité. Gdynianie mieli okazję podziwiać go już we wrześniu zeszłego roku, teraz po raz kolejny barkentyna przybywa do Polski w ramach akcji „Exotic Taste of Europe”, która promuje żywność z najbardziej odległych zakątków Unii Europejskiej.
23.04.2019

Port Gdynia rozpoczął sezon żaglowców (wideo)

Port Gdynia rozpoczął sezon żaglowców. Jako pierwszy w sobotę zawinął tam holenderski szkuner Gulden Leeuw. Na jego pokładzie przypłynęła młodzież, która w ramach kanadyjskiego programu edukacyjnego Class Afloat spędza semestr szkolny na morzu. Jednostka przy Nabrzeżu Pomorskim pozostanie do środy.
20.04.2019

Złoty Lew i słynny podróżnik zawiną do Gdyni

Dłuższe i cieplejsze dni zwiastują pojawienie się przy gdyńskich nabrzeżach niezwykłych gości. I nikt nie czeka na nich z równym utęsknieniem, co zakochani w żaglach gdynianie. Spokojne wody Zatoki Gdańskiej witają żeglarzy zaciszem portu, a mieszkańcy zachwytem.
18.04.2019

Wyspa w chmurach (wideo)

Idealne i bardzo malownicze miejsce dla marzycieli. Litla Dimun leżąca w archipelagu Wysp Owczych ma mniej niż 100 hektarów i zamieszkują ją jedynie owce. Spośród innych wysp wyróżnia ją puszysty kapelusz złożony z chmur.
17.02.2019

Marcin Ryngwelski nowym prezesem Remontowa Shipbuilding

Stocznia Remontowa Sipbuilding z Grupy Kapitałowej Remontowa Holding ma nowego prezesa. Został nim Marcin Ryngwelski, który do tej pory pełnił funkcję prezesa spółki Remontowa Electrical Solutions. Zastąpił on na stanowisku dotychczasowego prezesa Remontowa Shipbuilding Piotra Dowżenkę.
07.01.2019

Le Marité dłużej w Gdyni

Miał odpłynąć dziś, ale zostanie jeszcze kilka dni. Francuski żaglowiec „Le Marité” przedłuża swoją wizytę w Gdyni. Przy nabrzeżu Pomorskim będzie go można zobaczyć do niedzieli, 23 września. Statek przez cały czas jest dostępny dla zwiedzających. Na jego pokład można wejść codziennie w godz. 9.00-18.00. Wstęp wolny.
20.09.2018

Zabytkowy żaglowiec promuje w Gdyni ekologiczną żywność. Byliśmy na pokładzie (foto, wideo)

Le Marité w Gdyni. Ten prawie 100-letni zabytkowy żaglowiec można bezpłatnie zwiedzać jeszcze do czwartku. Cumująca przy Nabrzeżu Pomorskim jednostka przypłynęła do Polski z niezwykłą misją. Byliśmy na pokładzie.
19.09.2018

Le Marité zaprasza na pokład

Reprezentuje francuską elegancję, a na jego pokładzie można skosztować produktów rolnych z ultraperyferyjnych regionów Europy. Żaglowiec „Le Marité” przypłynął do Gdyni w piątek, a od dziś jest dostępny dla zwiedzających. Pierwsi chętni już odwiedzili jego pokład. Statek, który cumuje przy nabrzeżu Pomorskim, można zwiedzać codziennie od 16 do 20 września w godz. 9.00-18.00. Wstęp wolny.
17.09.2018

Francuski Le Marité do zwiedzenia w Gdyni

Banany, winogrona i awokado z… Europy? W Gdyni będzie można ich spróbować, w dodatku na pokładzie francuskiego żaglowca. „Le Marité” otworzy się dla zwiedzających przy Nabrzeżu Pomorskim od 16 do 20 września. Wszystko w celu promowania żywności uprawianej w tzw. ultraperyferyjnych regionach Europy.
13.09.2018

Pogoria na The Tall Ships Races 2018

Gdynię pod polską banderą na The Tall Ships Races 2018 reprezentuje trzymasztowiec Pogoria. Bierze udział w ostatnim etapie regat. Start ostatniej rywalizacji nastąpi dzisiaj o godz. 18.00. Później żaglowiec popłynie na wody Morza Śródziemnego, gdzie spędzi całą zimę.
30.07.2018

Do granic Niepodległej: Zawisza Czarny już w morzu

Podział na wachty, uroczysta inauguracja i wreszcie wypłynięcie na morze! We wtorek, 15 maja rozpoczął się projekt Do granic Niepodległej, który upamiętnia setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
16.05.2018

Polskie żaglowce pozdrawiają Velas Latinoamerica

Morze jest mostem, łączącym ludzi, niezależnie od szerokości geograficznej. Wychodząc z tego założenia kapitanowie i armatorzy największych polskich żaglowców wysłali specjalne pozdrowienia do wszystkich jednostek uczestniczących w trwającym właśnie zlocie Velas Latinoamerica.
30.04.2018

Komendant Daru Młodzieży melduje z Madery

Po dojściu do Funchal, komendant "Daru", kpt.ż.w. Ireneusz Lewandowski nadesłał krótką relację z ostatnich dni atlantyckiej podróży w kierunku Madery.
08.04.2018

Zatopiony jacht wydobyty z dna gdyńskiej mariny (wideo)

To była długa i skomplikowana operacja, jednak, mimo początkowych niepowodzeń, w końcu się udało. W środę wieczorem zatopiony jacht Knudel został wydobyty z dna gdyńskiej mariny. Teraz przejdzie kapitalny remont.
15.02.2018

Jacht runął do wody, a było już tak blisko. Knudel nadal na dnie gdyńskiej mariny (foto, wideo)

Brakowało nam dosłownie 3 może 5 minut – powiedział dziennikarzom we wtorek Adam Wojciechowski, armator jednostki Knudel, po nieudanej próbie jej podniesienia z dna gdyńskiej mariny. Jacht próbowano postawić na wodzie za pomocą dwóch specjalnych poduszek powietrznych o wyporności 20 t każda. Operacja ta nie powiodła się i Knudel runął do wody.
06.02.2018

Spalili ten statek, aby ukryć dowody. Niezwykłe odkrycie w USA (wideo)

Kapitan kazał spalić ten statek, a sprawa miała nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Stało się jednak inaczej. Mowa o szkunerze Klotylda – jednym z ostatnich statków, które przewoziły niewolników z Afryki do Stanów Zjednoczonych. W rzece Alabama właśnie odnaleziono wrak, który bardzo przypomina zaginioną jednostkę.
25.01.2018

W gdyńskiej marinie zatonął jacht

Niemiecki jacht żaglowy zatonął w gdyńskiej marinie – poinformował portal trojmiasto.pl. Mowa o jednostce Knudel, która stacjonowała w Basenie Żeglarskim. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Obecne badane są jego przyczyny.
18.01.2018

Odeszli w 2017 r., na zawsze pozostaną w naszej pamięci

W 2017 r. pożegnaliśmy osoby nierozerwalnie związane z gospodarką morską. Sprawy morza zawsze były dla nich na pierwszym miejscu. Przypominamy ich sylwetki.
31.10.2017

W Stoczni „SZKUNER” pracowita jesień (foto)

Obecnie stocznia „SZKUNER” realizuje 10 remontów klasowych oraz 2 przebudowy dla klientów z Danii, Holandii, Finlandii oraz Polski – poinformował Marcin Ryngwelski, dyrektor stoczni „SZKUNER” we Władysławowie. Największym remontem klasowym jest teraz, realizowana we współpracy z Zakładem Remontów Urządzeń Okrętowych, modernizacja 4 jednostek patrolowych dla Straży Granicznej.
17.10.2017

„Innowacyjne spojrzenie na przyszłość gospodarki morskiej” na BALTEXPO 2017

12.09.2017 o godzinie 12:30 podczas targów BALTEXPO, na stoisku Młodzieżowego Forum Okrętowego Deltamarine, Siemens i stocznia SZKUNER wspólnie poprowadzą spotkanie pod hasłem „Innowacyjne spojrzenie na przyszłość gospodarki morskiej”.
08.09.2017

Projekt Senior na Fali na s/y Warszawska Nike

Żeglować można w każdym wieku. Przekonać do tego oraz zachęcić seniorów ma program "Senior na fali". Głównym celem akcji jest zachęcenie seniorów 55+ do aktywności fizycznej oraz pokazanie, że żeglarstwo to nie tylko sport dla młodych.
29.08.2017

Portugalski żaglowiec Santa Maria Manuela w Szczecinie

Portugalski czteromasztowiec Santa Maria Manuela w środę wieczorem przycumuje do szczecińskiego nabrzeża przy Wałach Chrobrego. Jednostka gościła w polskim porcie podczas finału regat The Tall Ships Races.
16.08.2017

Wind Surf – kolejna gwiazda gdyńskiej Alei Statków Pasażerskich (foto, wideo)

Kolejna tablica w Alei Statków Pasażerskich w Gdyni odsłonięta. W tym roku został wyróżniony Wind Surf – największy wycieczkowiec żaglowy świata. Luksusowa jednostka zawinęła w czwartek do Gdyni po raz pierwszy w historii.
10.08.2017

Wind Surf – kolejna gwiazda gdyńskiej Alei Statków Pasażerskich (foto, wideo)

Kolejna tablica w Alei Statków Pasażerskich w Gdyni odsłonięta. W tym roku został wyróżniony Wind Surf – największy wycieczkowiec żaglowy świata. Luksusowa jednostka zawinęła w czwartek do Gdyni po raz pierwszy w historii.
10.08.2017

Kolorowa parada załóg żaglowców i jachtów przemaszerowała ulicami Szczecina. Znamy wyniki

Kolorowy korowód załóg ponad 70 jednostek, uczestników regat The Tall Ships Races, przemaszerował w niedzielę ulicami Szczecina. Friendship Trophy, czyli trofeum przyznawane dla najbardziej przyjacielskiej załogi zdobyli żaglarze z Shabab Oman II.
06.08.2017

Rosyjski żaglowiec szkolny zawinął do Gdańska. Byliśmy na pokładzie (foto, wideo)

Yunyi Baltiets w Gdańsku. Rosyjski żaglowiec szkolny zacumował w czwartek przy Nabrzeżu Ziółowskiego. Pozostanie tam do piątku.
20.07.2017

Wieczna wachta kapitana Drapelli

Był jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci kapitańskiego środowiska. Charakterystyczny półuśmiech i uważne spojrzenie zmrużonych oczu zwiastowały człowieka o dystansie do świata i wielobarwnym, bogatym życiorysie.
17.07.2017

Polski jacht na czele The Tall Ships Races

Zakończył się pierwszy etap regat The Tall Ships Races. Jak na razie wyścig prowadzi polski Kapitan Borchardt.
10.07.2017

Promocja projektu SeaQual podczas II Powiatowych Dni Morza we Władysławowie

W niedzielę 25.06.2017 r. obchodzono II Powiatowe Dni Morza we Władysławowie. Impreza odbyła się w porcie. Współorganizatorem pikniku była firma „Szkuner” Sp. z o. o., która jest partnerem MIR-PIB w projekcie SeaQual.
03.07.2017

Szwecja: Polska reprezentacja na otwarciu regat The Tall Ships Races w Halmstad

14 jednostek z Polski bierze udział w 1. etapie regat The Tall Ships Races, które rozpoczęły się w Halmstad w Szwecji. "Morale młodych załogantów jest wysokie, nie mamy zamiaru odpuszczać i chcemy uzyskać jak najlepszy wynik” - zapowiada kapitan Bartłomiej Skwara z żaglowca Fryderyk Chopin.
30.06.2017

Otwarcie regat The Tall Ships Races w Halmstad

W piątek do nabrzeży szwedzkiego porty w Halmstad przybiło 55 jednostek z 18 krajów świata, w tym żaglowiec brazylijskiej marynarki wojennej Cisne Branco i polski stalowy bryg Fryderyk Chopin. Wielkie żaglowce to tylko część jednostek przybywających na rozpoczęcie regat The Tall Ships Races 2017.
30.06.2017

Holenderski okręt szkolny zacumował na Motławie w Gdańsku

HNLMS Van Kinsbergen z wizytą w Gdańsku. Holenderski okręt szkolny zacumował na Motławie w piątek. To obok żaglowego szkunera „Urania” jedyna taka specjalistyczna szkolna jednostka holenderskiej floty Koninklijke Marine.
11.06.2017

Intensywny sezon remontowy w Stoczni Szkuner we Władysławowie

- Aktualnie w stoczni realizujemy 10 remontów i przebudów dla klientów z Polski oraz Danii i Holandii - mówi Marcin Ryngwelski, dyrektor stoczni. Stocznia ma zabukowane prace do października tego roku. Ze względu na bardzo dużo prac kadłubowych stocznia poszukuje wykwalifikowanych spawaczy oraz monterów.
08.06.2017

Finał IV Edycji Konkursu OiO4um

Finał Konkursu OiO4um odbędzie się 24.05.2017 r. o godz. 15:15 w Audytorium im. prof. Sipowicza WOiO PG w ramach cyklu spotkań Akademia Przemysłów Morskich.
21.05.2017

Gdyńscy seniorzy proszeni na fale

W Gdyni ruszył projekt „Senior na Fali”. Już po raz drugi Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP organizuje zatokowe rejsy dla osób, które ukończyły 55. rok życia. To wspaniała okazja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
11.05.2017

Duński armator rozpoczął przebudowy swoich jednostek we Władysławowie

Wczoraj wieczorem do stoczni w spółce „Szkuner” we Władysławowie wszedł na remont klasowy statek HBC SUPPORTER.
23.03.2017

Szkuner najlepszym pracodawcą 2016 r.

Podczas Gali Evening Pracodawców Pomorza, która obyła się 24 lutego, Szkuner sp. z o.o. odebrała nagrodę „POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2016” w kategorii średnie przedsiębiorstwo. W imieniu spółki wyróżnienie odebrał prezes Michał Hernik.
28.02.2017

Szczecin i Świnoujście będzie bazą dla najstarszego polskiego żaglowca

Szczecin i Świnoujście będą w tym sezonie bazą dla żaglowca STS Kapitan Borchardt. To najstarsza tego typu jednostka w Polsce.
27.02.2017

Jacht wyciągnięty z dna mariny w Szczecinie

Z dna szczecińskiej mariny na Wyspie Grodzkiej wyciągnięto w czwartek jacht „Down North”, który zatonął tam w niedzielę. Ta sama jednostka w 2015 r. zatonęła na Zatoce Pomorskiej. Po czterech miesiącach została wydobyta i wyremontowana.
16.02.2017

Jacht Down North zatonął w Szczecinie

Jacht Down North zatonął w szczecińskiej marinie na Wyspie Grodzkiej. Na pokładzie pływającej pod kanadyjską banderą jednostki nikogo nie było. Trwa badanie przyczyn zdarzenia.
10.02.2017

Mariusz Zaruski: generał gór i mórz

„Prowadziłem Polaków na morze” – pisał gen. Mariusz Zaruski w książce „Wśród wichrów i fal”. 150 lat temu, 31 stycznia 1867 r., urodził się jeden z najbardziej niezwykłych społeczników i oficerów II RP, który połączył pasję do gór i morza ze służbą Polsce.
31.01.2017

Gen. Zaruski wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń Polaków

Niezłomna postawa i żarliwy patriotyzm Mariusza Zaruskiego, wielkie zasługi dla żeglarstwa i taternictwa stanowią wzór do naśladowania dla kolejnych pokoleń Polaków - brzmi przyjęta w czwartek przez Sejm uchwała w 150. rocznicę urodzin pioniera polskiego żeglarstwa, generał brygady WP, taternika.
26.01.2017

Pontony dystansowe dla Zarządu Portu Gdynia miesiąc przed terminem

Pontony dystansowe dla Zarządu Portu Gdynia po kapitalnym remoncie. 6 sztuk zostało przekazanych i odebranych przez komisję techniczną ze strony Portu Gdynia.
27.10.2016

Tygrys, Foka i Rekin w Porcie Władysławowo

Lodołamacze gotowe na sezon zimowy. To Tygrys, Rekin i Foka. Jednostki Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku kończą generalne remonty w stoczni „Szkuner” we Władysławowie.
22.10.2016

Praktyka podchorążych zagranicznych na pokładzie ORP „Iskra”

11.07.2016 r. o godzinie 10:00, podchorążowie zagraniczni Akademii Marynarki Wojennej wyszli w rejs na okręcie szkolnym ORP „Iskra”. Studenci wojskowi z Kuwejtu i Kataru odbędą praktykę marynarską, szkoląc się głównie w zakresie żeglarskiego rzemiosła. Poznają organizację życia na okręcie, jego budowę, ożaglowanie i olinowanie. Będą wykonywać przypisane czynności podczas alarmów i pełnić wachty morskie, na przykład wachtę sternika, przy trapie, czy wachtę na śródokręciu. ORP „Iskra” do Portu Wojennego w Gdyni powróci za m
11.07.2016

Obchody 55-lecia podniesienia bandery na harcerskim żaglowcu Zawisza Czarny

Z okazji 55. rocznicy podniesienia bandery na harcerskim żaglowcu Zawisza Czarny Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zaprasza na koncert Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny. Koncert będzie nietypowy, gdyż sceną dla chórzystów będzie pokład Zawiszy Czarnego, a tłem Gdyński port.
22.06.2016

Wyciągnięto wrak jachtu Down North

Po podniesieniu z dna Down North do Świnoujścia przyciągnął holownik. Wrak jachtu trafił do Świnoujścia.
01.10.2015

Pierwszy (i pechowy) na kilka sposobów. 172 rocznica wodowania SS „Great Britain”

Największy statek swoich czasów, pierwszy w historii transatlantyk z żelaza który przepłynął Atlantyk, pierwszy na świecie szkuner 6-cio masztowy, pierwszy żelazny statek z śrubą napędową... Długo możnaby wymieniać cechy, którymi SS Great Britain wyprzedzał swą epokę. Nie opuszczał go jednak pech.
24.07.2015

Uroczyste pożegnianie statku „Horyzont II” przed rejsem w 15 rocznicą podniesienia na nim polskiej bandery

26 czerwca na Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni odbędzie się uroczyste pożegnanie statku „Horyzont II” wychodzącego w 35 podróż na Spitsbergen, w 15 rocznicą podniesienia na nim polskiej bandery.
25.06.2015

Tragiczny początek polskiej wyprawy na Grenlandię. Zatonął jacht na Bałtyku - jedna osoba zginęła

Na Zatoce Pomorskiej, około 20 mil na na północny zachód od Świnoujścia zatonął jacht Down North z Polakami na pokładzie. Jedna osoba zginęła. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa ze Świnoujścia podaje, że z 11 osób przeżyło - rozbitków podjął niemiecki kuter rybacki.
30.05.2015

Największe żaglowce świata w gdyńskim porcie! Poznaj szczegóły Operacji Żagle Gdyni

Dwa największe żaglowce świata, pierwsza wizyta żaglowca z Portugalii w Polsce i liczna flota jednostek, które brały udział w historycznej Operacji Żagiel w 1974 roku - to tylko kilka z atrakcji zlotu żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Co jeszcze czeka nas między 15 i 18 sierpnia 2014 r.?
14.08.2014

Największe żaglowce świata w gdyńskim porcie! Poznaj szczegóły Operacji Żagle Gdyni

Dwa największe żaglowce świata, pierwsza wizyta żaglowca z Portugalii w Polsce i liczna flota jednostek, które brały udział w historycznej Operacji Żagiel w 1974 roku - to tylko kilka z atrakcji zlotu żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Co jeszcze czeka nas między 15 i 18 sierpnia 2014 r.?
11.07.2014

Oferta na przejęcie Stoczni „Szkuner”

Jest podmiot zainteresowany przejęciem przediębiorstwa „Szkuner” w Władysławowie. Oferta przedstawiła spółka Rising Star Sp. z o.o. proponując przejęcie firmy w długoletnią dzierżawę. Z firmą Rising Star Sp z o.o. powiązany jest dyrektor stoczni, pan Adam Ostrompka oraz była prezes „Szkunera” pani Lucyna Boike-Chmielińska.
20.06.2014

40 żaglowców na Dni Morza w Szczecinie

Blisko 40 żaglowców, jachtów i oldtimerów przypłynie do Szczecina w połowie czerwca na tegoroczne Dni Morza - Sail Szczecin. Przez trzy dni jednostki z Polski, Niemiec, Szwecji, Holandii, Finlandii i Rosji, będą zacumowane przy nabrzeżach w centrum miasta i otwarte dla zwiedzających.
27.05.2014

Żeglarze świątecznie i jubileuszowo

Maj w pełni, większość jachtów już na wodzie. Przy pięknej, prawdziwie żeglarskiej pogodzie – było słonecznie i wietrznie – w sobotę 17 bm. na dwóch szczecińskich przystaniach nad jeziorem Dąbie spotkali się i świętowali żeglarze nie tylko ze Szczecina i Pomorza Zachodniego, ale i z całej Polski.
19.05.2014

Radni dorabiają na rybach w samorządowej spółce

Trzech radnych powiatowych z Pucka dostało ponad 90 tys. zł wynagrodzenia za zasiadanie w radzie nadzorczej firmy, zajmującej się połowem i przetwórstwem ryb. Problem w tym, że jako samorządowcy nie mają prawa zasiadać w tej radzie. - Pieniądze będą musieli zwrócić, wszystkie decyzje są nieważne - mówią prawnicy.
27.02.2014

Kolejne żaglowce Operacji Żagle Gdyni

Kolejne jednostki potwierdziły obecność na zlocie żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Podczas największej tegorocznej żeglarskiej imprezy w Polsce silnie reprezentowana będzie biało-czerwona bandera. Przy gdyńskich kejach zacumują najsłynniejsze polskie żaglowce - Dar Młodzieży, Fryderyk Chopin, Pogoria, Zawisza Czarny i Generał Zaruski.
30.01.2014

Dobry rok Szkunera. We Władysławowie stoczniowcy remontują jednostki Marynarki Wojennej

To był dobry rok dla stoczni należącej do spółki Szkuner we Władysławowie. Udało się zrealizować aż 4 kontrakty dla sił zbrojnych.
18.12.2013

Wyniki gospodarki rybnej w 2012 roku

W artykule przedstawiono syntetycznie najważniejsze wyniki polskiej gospodarki rybnej w 2012 r. Szczegółowe dane zawiera opracowanie „Morska gospodarka rybna w 2012 r.”, z którym można zapoznać się na stronie domowej MIR-PIB.
30.08.2013

TTSR: Młodzi żeglarze poszukiwani

Ruszyła rekrutacja do wspólnej reprezentacji regionu Pomorza Zachodniego i Szczecina na regaty The Tall Ships Races. Załoga popłynie na trzymasztowym szkunerze "Kapitan Borchardt". Do jej stworzenia potrzeba 70 osób. W lipcu wezmą oni udział w zmaganiach na Bałtyku. Dołączyć mogą wszyscy w wieku od 16 lat, którzy mieszkają, uczą się lub pracują w Zachodniopomorskiem.
21.05.2013

O rybołówstwie z Europosłem J. Wałęsą 2 kwietnia 2013 we Władysławowie

W imieniu Spółki „Szkuner” z Władysławowa, z ogromną przyjemnością informujemy, iż we wtorek 2 kwietnia br. na terenie portu w budynku Zaplecza Socjalnego dla Rybaków „GLADA” o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie informacyjne z udziałem Europosła Parlamentu Europejskiego Pana Jarosława Wałęsy oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Kazimierza Plocke, podczas którego zostaną poruszone następujące tematy:
27.03.2013

Firma ACTIV Sp. z o.o. z Pszczółek przywraca do świetności wycieczkowiec m/s ,,Marco-Polo’’

W dniu 24 października 2012 roku za pomocą pływającego dźwigu „MAJA” statek pasażerski m/s ,,Marco-Polo’’ został podniesiony z wody i przekazany przez francuskiego armatora „La Compagnie du Nouveau Monde” z Bordeaux, firmie ,,ACTIV’ Sp. z o.o. w celu przeprowadzenia kompleksowego remontu.
27.10.2012

Reaktywacja Stoczni - Zbudujemy norwegom statek

Po kilku latach poważnego przestoju jest szansa na nowe inwestycje w Stoczni "Szkuner". Daleko idące zmiany we władysławowskiej stoczni już są widoczne, co potwierdza ilość remontowanych statków. O tej porze roku stocznia świeciła już pustkami, a obecnym problemem jest wręcz brak miejsca na kolejne zamówienia.
11.10.2012

Polskie żaglowce w The Tall Ships Races 2012

Wczoraj, przepiękna parada na tle panoramy Lizbony, zwieńczyła czterodniowy pobyt w tamtejszym porcie żaglowców uczestniczących w The Tall Ships\' Races 2012.
24.07.2012

Uroczyste Otwarcie Zaplecza Socjalnego dla Rybaków podczas DNI SZKUNERA we Władysławowie

Zarząd przedsiębiorstwa Szkuner Sp. z o.o. oraz Zarządu Zrzeszenia Rybaków Morskich – Organizacja Producentów w dniu 16 czerwca 2012 o godz. 17:00 organizują Uroczyste Otwarcie Zaplecza Socjalnego dla Rybaków oraz nadanie imienia obiektowi na terenie portu we Władysławowie, ul. Portowa 22.
15.06.2012

Przedsiębiorstwo Szkuner w perspektywie najbliższych pięciu lat

Największy port rybacki w Polsce w perspektywie pięciu lat – czyli jak przywrócić lata świetności Szkunera i nadać przedsiębiorstwu nowoczesny charakter.
17.03.2012

Konferencja prasowa przedsiębiorstwa Szkuner

Zarząd „Szkuner” Sp. z o.o. serdeczne Państwa zaprasza w imieniu swoim oraz Starostwa Powiatowego w Pucku na czele ze starostą – p. Wojciechem Dettlaffem na konferencję prasową, na której zostanie przedstawiony Piecioletni Plan Restrukturyzacji przedsiębiorstwa „Szkuner” Sp. z o.o. – największego portu rybackiego w Polsce, a zarazem największego pracodawcy w powiecie puckim.
13.03.2012

Plan zmian w Szkunerze ma być wysłany na czas

Do połowy marca do starosty trafić ma plan zmian i kierunków rozwoju władysławowskiego Szkunera. To największe przedsiębiorstwo w powiecie, które zatrudnia ponad ćwierć tysiąca pracowników. W dobrych latach zatrudnienie wynosiło sporo ponad 300 osób.
24.02.2012

Przypłynie Kapitan Borchardt

W niedzielę, 13 listopada, przy Wałach Chrobrego zacumował trzymasztowy szkuner „Kapitan Borchardt”. Przez trzy dni żaglowiec udostępniony będzie do zwiedzania.
14.11.2011

Chrzest żaglowca Kapitan Borchardt

8 października br. ok. godz. 13.00, przy nabrzeżu nad Motławą, przy Targu Rybnym w Gdańsku odbyła się niezwykła uroczystość podniesienia bandery i chrztu świeżo nabytego, aczkolwiek nie pierwszej już młodości statku żaglowego, któremu nadane zostało imię Kapitan Borchardt.
12.10.2011

Piękna Elżbieta zawitała znowu do Szczecinia

Zaledwie jeden dzień trwała wizyta szkunera "Grossherzogin Elisabeth" (Wielka Księżna Elżbieta) w naszym mieście.
17.08.2011

Morze w magistracie

„Morza i Oceany” rozmawiają z Jerzym Raducha, kierownikiem Biura d.s. Morskich Urzędu Miasta w Szczecinie.
24.05.2011

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku

Gdynia - Gdańsk, 19 maja 2011: Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w najbliższą sobotę po raz pierwszy odbędzie się w Gdańsku. Gwoździem programu będzie parada ponad 100 jednostek pływających, które zapowiedziały swój udział w imprezie. Pośród imponujących żaglowców i nowoczesnych łodzi motorowych będzie można zobaczyć również ciekawostki techniczne, takie jak łódka regatowa Fiten Solar i łódź pasażerska Solar – obie napędzane energią słoneczną.
19.05.2011

Niemieckie żaglowce szkolne

Szkolenie narybku dla Marynarki Wojennej pod żaglami trwa w Niemczech od prawie 150 lat. Tak samo jest w niemieckiej flocie handlowej, która od dawna .....
04.03.2011

O cyrku, co zwodował się sam

Rozwój statku od żaglowca do parowca następował powoli, a rozmiary jednostek rosły stopniowo i ostrożnie. Nadszedł jednak moment/: kiedy w Wielkiej Brytanii zrobiono prawdziwy skok. Zbudowano s/s Great Eastern.
31.12.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.