• <

Stocznia Szkuner – największa stocznia rybacka w Polsce

Dodano: 24.11.2016

Rozwój, inwestycje, profesjonalna kadra. Tak można opisać stocznię „Szkuner” z Władysławowa. To od ponad 60 lat największa stocznia rybacka w Polsce.

Stocznia zbudowała 10 nowych statków, przebudowała około 500 i wyremontowała ponad 4 000 kurów rybackich, holowników, statków specjalistycznych oraz hydrograficznych.

Doświadczenie oraz pasja jej pracowników doceniane są nie tylko w Polsce, ale także w: Danii, Szwecji, Norwegi, Holandii, Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii.

Stocznia współpracuje z zagranicznymi firmami z branży offshore oraz z Urzędami Morskimi w Gdyni i w Szczecinie. Wykonuje także projekty dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz dla Marynarki Wojennej. Stocznia współpracuje także z wiodącymi stoczniami z Trójmiasta oraz Holandii i z Norwegii.

Stocznia „Szkuner” otwiera się także na nowe rynki, stawiając na jachty, energetykę wiatrową oraz turystykę wodną. Nad wszystkimi projektami pracuje doświadczona kadra inżynieryjna i techniczna.

„Szkuner” posiada dostęp bezpośrednio do otwartego morza. Stocznia ma certyfikat ISO 9001 oraz koncesje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2015 r. jest członkiem Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

Oprócz remontów i konserwacji statków różnych typów i rozmiarów, „Szkuner” pozyskał kontrakt na kapitalny remont krewetkowca dla armatora z Holandii, który ma zakończyć się do końca tego roku.

 – W 2017 roku mamy szansę na budowę holownika z napędem dual fuel oraz 5 krewetkowców dla armatora z Holandii. Rozmowy cały czas trwają. Mimo drobnego kryzysu z nowymi zamówieniami w branży morskiej, jestem dobrej myśli. Zawsze jestem optymistą i wierzę, że 2017 będzie bardzo dobrym rokiem dla całej morskiej branży. Mamy nadzieję, że uda nam się także uczestniczyć w rządowym programie odbudowy żeglugi na Wiśle i Odrze. Nasza stocznia idealnie wpisuję się w budowy i remonty barek, holowników oraz lodołamaczy, które będą w przyszłości pływać po naszych wspaniałych rzekach – mówi Marcin Ryngwelski, dyrektor stoczni „Szkuner”.

Stocznia „Szkuner” należy do grona najbardziej znanych stoczni rybackich i małych jednostek do 40 m.

Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.