• <

Wynik wyszukiwania - "łączą siły" - Wiadomości

Cztery firmy z Japonii łączą siły w zakresie budowy "zielonej floty"

Idemitsu Tanker, IINO Kaiun Kaisha (IINO Lines), Nippon Yusen Kabushiki Kaisha (NYK) i Nihon Shipyard ogłosiły, że konsorcjum, jakie utworzyły 26 stycznia tego roku, będzie prowadzić wspólne badania i opracowywać koncepcje projektowe (części, maszyny i sprzęt ekologiczny) dla bardzo dużych przewoźników ropy naftowej typu VLCC w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. W ten sposób chcą stanąć do rywalizacji z gigantami branży w zakresie budowy i dostarczania statków zgodnych z ideą dekarbonizacji żeglugi.
13.02.2024

LDA i Norsepower łączą siły w transporcie dużych komponentów samolotów Airbus

Francuski armator Louis Dreyfus Armateurs SAS (LDA) i fiński producent żagli mechanicznych Norsepower Oy Ltd ogłosiły, że technologia Norsepower Rotor Sail™ zostanie zainstalowana na nowej niskoemisyjnej flocie RoRo, która będzie czarterowana przez firmę Airbus.
11.02.2024

Hanwha Ocean i Samsung Heavy Industries łączą siły, aby sprostać wyzwaniom portfela zamówień w branży stoczniowej

Jedne z największych stoczni w Korei Południowej zawarły umowę w zakresie współpracy przy budowie statków dla klientów. To sytuacja wyjątkowa w branży stoczniowej tego kraju, gdyż obie firmy rywalizowały w zakresie zwiększania portfela zamówień i zwiększania swojej pozycji.
05.01.2024

Przedstawiciele branży żeglugowej łączą siły, aby przyspieszyć dekarbonizację globalnego transportu morskiego

Dyrektorzy Generalni wiodących światowych linii żeglugowych wydali wspólne oświadczenie na COP 28, wzywając do ustalenia daty zakończenia budowy jednostek opalanych wyłącznie paliwami kopalnymi oraz apelując do Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), światowego regulatora, o stworzenie warunków regulacyjnych sprzyjających przyspieszeniu przejścia na zielone paliwa.
03.12.2023

Chartwell Marine i VARD łączą siły, aby opracować oryginalny projekt statku serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej

Chartwell Marine ogłasza współpracę z VARD w celu wprowadzenia nowej jednostki do zadań serwisowych, tzw. "Midi-SOV". Statek, który ma trafić na rynek amerykański i europejski już w przyszłym roku, ma zaprezentować efekt połączenia specjalistycznej wiedzy obu przedsiębiorstw w celu budowy jednostek morskich przeznaczonych do transferu pracowników i zadań serwisowych, zapewniając zupełnie nowe rozwiązanie dla ciągłego wyzwania, jakim jest rozwój morskiej energetyki wiatrowej na całym świecie.
04.10.2023

MBDA i PGZ łączą siły w celu opracowania pocisku, który znajdzie się w wyposażeniu m.in. okrętów programu "Miecznik"

Podczas 31. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach MBDA i PGZ zawarły porozumienie o współpracy na rzecz opracowania nowej, nisko kosztowej rakiety średniego zasięgu bazującej na rodzinie CAMM, które mają znaleźć się w wyposażeniu sił zbrojnych Wielkiej Brytanii i Polski. Rakieta CAMM-MR zostanie zaprojektowana z myślą o zaawansowanych lądowych i morskich systemach obrony powietrznej, zwalczających zagrożenia na średnich dystansach.
07.09.2023

Mobile Monitoring i Uniwersytet Gdański łączą siły w badaniach jakości wody

Firma Mobile Monitoring, zajmująca się między innymi pomiarem jakości wody, zainicjowała współpracę z Uniwersytetem Gdańskim. Partnerstwo to skupi się na testowaniu i doskonaleniu bojek pomiarowych w środowisku naukowym, pod okiem ekspertów z Centrum Monitoringu i Ochrony Wód Uniwersytetu Gdańskiego.
07.09.2023

OceanScore i RWE łączą siły, aby zmniejszyć ryzyko emisji dzięki rozwiązaniu do zarządzania systemem EU ETS w żegludze

Zintegrowane rozwiązanie umożliwiające operatorom statków zarówno zarządzanie zobowiązaniami związanymi z emisjami, jak i handel uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla w ramach nadchodzącego reżimu EU ETS dla żeglugi zostało uruchomione przez firmę OceanScore, specjalizującą się w danych morskich.
31.08.2023

Holenderskie i brazylijskie porty łączą siły w kierunku zielonego wodoru

Port Rotterdam i brazylijski Pecém podpisały umowę o współpracy w zakresie projektów offshore wind oraz produkcji zielonego wodoru.
21.05.2023

DEME i Liftra łączą siły w celu opracowania nowej metody instalacji offshore

DEME Offshore i Liftra będą współpracować w celu opracowania nowej metody instalacji offshore dla nowej generacji morskich turbin wiatrowych.
05.05.2023

European Energy i HMM łączą siły w dekarbonizacji żeglugi e-metanolem

Ekologiczna żegluga staje się coraz bardziej powszechna, a European Energy podpisała właśnie MoU z HMM w celu zabezpieczenia dostaw metanolu dla swojej nowo zamówionej floty ekologicznych jednostek.
17.02.2023

Najwięksi łączą siły w wyścigu po norweskie projekty offshore wind

Rząd norweski zamierza do końca pierwszego kwartału 2023 roku ogłosić przetarg dotyczący pozwoleń na budowę morskich farm wiatrowych w ramach tzw. pierwszej fazy na obszarach Sørlige Nordsjø II i Utsira Nord. Kolejne firmy łączą siły w konsorcjach, by zdobyć przewagę nad konkurencją. Norwegia staje się jednym z bardziej atrakcyjnych rynków offshore wind w Europie.
23.12.2022

Porty w Belledune i Hamburgu łączą siły w zakresie czystych paliw i zrównoważonej energii

Zarząd kanadyjskiego Portu Belledune podpisał protokół ustaleń (Memorandum of Understanding, MOU) z największym niemieckim portem morskim w Hamburgu, celem współpracy w zakresie wykorzystywania i promowania bezemisyjnych paliw i produktów ekologicznych.
07.12.2022

Porty w Gdańsku i Kłajpedzie łączą siły w obliczu kryzysu energetycznego

Przedstawiciele litewskiego portu Kłajpeda oraz polskiego portu w Gdańsku porozumieli się w sprawie korzystania przez Polskę z infrastruktury przeładunkowej surowców energetycznych w Kłajpedzie.
20.10.2022

Latvenergo i RWE łączą siły w rozwoju offshore wind na Łotwie

Spółka Latvenergo, jeden z największych dostawców usług energetycznych w krajach bałtyckich oraz RWE, światowy lider w dziedzinie OZE, połączyli siły w obszarze rozwoju projektów morskich farm wiatrowych.
20.09.2022

Porty w Niemczech i Belgii łączą siły w zakresie projektów wodorowych

Przedstawiciele największego na świecie portu śródlądowego – duisport w Niemczech – oraz belgijskiego portu Antwerpia-Brugia nawiązali długoterminowe partnerstwo. Współpraca będzie dotyczyła transformacji energetycznej oraz infrastruktury morskiej i lądowej. Oba porty dążą do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 toku.
13.09.2022

Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt łączą siły w rozwoju biznesu morskiego. Polska ma potencjał, by włączyć się w ten proces

Przedstawiciele Ministerstw Energii i Infrastruktury ZEA oraz Transportu Egiptu odbyli niedawno spotkanie przy okazji Zgromadzenia Ogólnego Arabskiej Akademii Nauki, Technologii i Transportu Morskiego, w którym wzięło udział około 20 państw arabskich.
21.08.2022

Biznes i nauka łączą siły dla offshore. PGE Baltica i PAN poszerzają współpracę

List intencyjny o współpracy w zakresie rozwijania projektów morskich farm wiatrowych na Bałtyku podpisała w czwartek (9 czerwca) PGE Baltica z Grupy PGE z Instytutem Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk (IBW PAN) w Gdańsku. – Budowę instalacji i towarzyszącej jej infrastruktury poprzedza konieczność wykonania szeregu badań. Nie wyobrażamy sobie realizacji programu offshore Grupy PGE bez współpracy z polskimi instytucjami naukowymi, zwłaszcza z Pomorza – powiedział Dariusz Lociński, prezes zarządu PGE Baltica.
10.06.2022

Finlandia i Estonia łączą siły w projekcie pływającego terminala LNG

W środę 5 maja 2022 roku przedstawiciele operator systemów gazowych Elering i Gasgrid Finland podpisali umowę o współpracy w zakresie wspólnej dzierżawy i zarządzania pływającym terminalem LNG (FSRU). Dwa kraje łączą siły na rzecz bezpieczeństwa dostaw gazu w Estonii i Finlandii poprzez rezygnację z importu rosyjskich gazociągów. Prywatna firma Alexela złożyła zaskakującą ofertę Eleringowi, który nie ukrywa zaskoczenia. Ostatecznie strona rządowa i prywatne firmy doszły do porozumienia.
20.05.2022

RWE i Northland Power łączą siły w Niemczech. W planie budowa klastra morskiej energetyki wiatrowej

Niemiecki koncern energetyczny RWE oraz kanadyjski inwestor Northland Power wspólnie rozwiną klaster morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,3 GW u wybrzeży Niemiec na wodach Morza Północnego.
11.01.2022

Bałtyk dla pokoleń. Politycy, naukowcy i biznes łączą siły w oczyszczeniu morza z broni chemicznej [WIDEO, ZDJĘCIA]

O tym, że w wodach Morza Bałtyckiego zatopiono około 40 tys. ton broni chemicznej oraz nawet 500 tys. ton broni konwencjonalnej przypominali wspólnie eksperci zaproszeni przez Enea oraz United Nations Global Compact podczas piątkowej (3 grudnia) konferencji inaugurującej projekt "Bałtyk dla pokoleń". Celem kampanii społecznej jest uświadamianie Europejczykom, że na dnia polskiego morza tyka ekologiczna bomba, która może spowodować tragiczne skutki dla morskiego ekosystemu i dużej części kontynentu.
06.12.2021

SHI i Microsoft łączą siły w celu cyfryzacji stoczni

Południowokoreańska grupa stoczniowa Samsung Heavy Industries (SHI) nawiązała strategiczne partnerstwo z rodakiem Microsoft Korea, aby zdigitalizować swoje stocznie.
01.12.2021

Kongsberg i Norsepower łączą siły w celu integracji rotora wirnikowego w przemyśle morskim

Norweski Kongsberg Maritime (KM) i fińskie Norsepower podpisały list intencyjny, aby ułatwić integrację pomocniczego napędu wiatrowego z nowymi i istniejącymi statkami na różnych rynkach morskich.
25.11.2021

Aker Offshore Wind, Ocean Winds i Statkraft łączą siły w rozwoju farm wiatrowych w Norwegii

Aker Offshore Wind, Ocean Winds i Statkraft podpisały umowę o współpracy w zakresie wspólnego rozwoju, budowy i eksploatacji morskich farm wiatrowych oraz infrastruktury towarzyszącej na obszarze koncesji Utsira Nord w Norwegii.
08.11.2021

RWE i Uniwersytet Gdański łączą siły, aby napędzać rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Współpraca dotyczyła będzie szczególnie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych oraz wymiany wiedzy nt. morskiego środowiska naturalnego.
03.11.2021

Ørsted i spółka Solorza ZE PAK łączą siły, aby wziąć udział w zbliżającej się aukcji na lokalizacje farm na Bałtyku

ZE PAK, największy prywatny producent energii w Polsce, realizujący obecnie odejście od węgla na rzecz energetyki odnawialnej oraz Ørsted, światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej z 30-letnim doświadczeniem, podpisali list intencyjny dotyczący wspólnego udziału w nadchodzącej aukcji na lokalizację farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego. W kolejnym kroku – po uzyskaniu zgody organów antymonopolowych - ZE PAK i Ørsted utworzą wspólne przedsięwzięcie (joint venture), w którym każda ze spółek będzie
14.10.2021

Ørsted i Williams łączą siły w projektach Power-to-X

Koncerny energetyczne – duński Ørsted i amerykański Williams - podpisały memorandum of understanding (MoU) w celu zbadania potencjału realizacji projektów Power-to-X w USA. Według komentatorów połączenie sił i doświadczenie tak dużych firm może przynieść obiecujące rozwiązania w obszarze przetwarzania energii elektrycznej np. do produkcji wodoru lub magazynowania energii.
27.09.2021

ABS, Hudong-Zhonghua i Wärtsilä łączą siły przy budowie gazowca LNG zgodnego z IMO 2050 CII

Wykorzystując zaawansowane modelowanie i symulacje, w ramach wspólnego projektu zastosowane zostaną różne technologie i rozwiązania dekarbonizacji w modelach projektowych i eksploatacyjnych statku. A to wszystko w celu zbadania jego wydajności w odniesieniu do wskaźnika intensywności emisji dwutlenku węgla (CII) Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) do 2050 roku.
14.09.2021

Norwedzy łączą siły, aby zbudować stacje wodorowe dla jachtów

Od 2022 roku firmy Hynion i Hyrex rozpoczną budowę stacji tankowania wodorem dla norweskich jachtów.
11.09.2021

Ocean Winds i Aker Offshore Wind łączą siły w rozwoju pływających farm w Szkocji

Ocean Winds (OW) i Aker Offshore Wind mają duże ambicje, aby rozwijać pływające morskie farmy wiatrową w Szkocji. Spółki chcą połączyć siły w pozyskiwaniu taniej, zielonej energii elektrycznej z morza.
09.08.2021

Subsea 7 i OHT łączą siły w Offshore Wind

Subsea 7 osiągnęło porozumienie w sprawie połączenia swojej działalności w zakresie odnawialnych źródeł energii z OHT ASA.
08.07.2021

Shell, Lyse i BKK łączą siły. Celem rozwój offshore wind na wodach w Norwegii

Gigant energetyczny Shell nawiązał współpracę z norweskimi spółkami Lyse i BKK w celu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Norwegii. W ten sposób firmy chcą zwiększyć swoją przewagę w procesie ubiegania się o pozwolenia na budowę farm morskich.
21.06.2021

Chcą kształcić kadry dla rynku offshore. Łączą siły na rzecz badań i rozwoju

Uniwersytet Morski w Gdyni, Morska Agencja Gdynia oraz MAG Offshore podejmują współpracę na rzecz wspólnych prac badawczo-rozwojowych dla rynku offshore oraz w celu kształcenia wykwalifikowanej kadry dla polskiego rynku offshore.
27.05.2021

RWE i National Grid łączą siły w offshore wind. Celem podbój Nowego Jorku

Niemiecki inwestor RWE Renewables nawiązał współpracę z National Grid Ventures, oddziałem brytyjskiego operatora sieci przesyłowych. Inwestorzy chcą połączyć doświadczenie z wiedzą o realizacji projektów infrastrukturalnych w USA.
21.05.2021

Ørsted i Enefit łączą siły. W planie budowa farmy wiatrowej na wodach Zatoki Ryskiej

Duński gigant wiatrowy Ørsted nawiązał współpracę z koncernem energetycznym Enefit, będącym jednym z liderów w segmencie energetyki wiatrowej działających w krajach bałtyckich. Dwa podmioty liczą na współpracę w obszarze morskiej energetyki wiatrowej. Firmy będą także wspólnie zaangażowane w rozwój pierwszej morskiej farmy na wodach Zatoki Ryskiej.
27.04.2021

Ambiens i OWC łączą siły przy projektach morskich farm wiatrowych w Polsce

10 lutego 2021 międzynarodowa firma konsultingowa OWC działająca w branży odnawialnych źródeł energii podpisała porozumienie w sprawie współpracy przy projektach morskich farm wiatrowych w Polsce z polską firmą konsultingową Ambiens zajmującą się tematami środowiskowymi.
10.02.2021

Polskie koncerny łączą siły na rynku farm wiatrowych. Dzięki nowej ustawie inwestycje na Bałtyku dynamicznie przyspieszą

– Ten rok będzie szalenie ważny dla budowy farm wiatrowych na Bałtyku, będziemy intensyfikować przygotowywania do budowy – zapowiada prezes zarządu PGE Wojciech Dąbrowski. W ciągu kilku dni Grupa powinna zakończyć negocjacje z duńską firmą Ørsted, czyli potencjalnym partnerem biznesowym przy projektach farm Baltica 2 oraz 3. Obie inwestycje są już mocno zaawansowane w przygotowaniach. Grupa chce, żeby w wartym 20 mld zł projekcie inwestycyjnym w jak największym stopniu uczestniczyły polskie firmy. Wspólnie z Eneą i Tauronem zawar
20.01.2021

IMO i IAPH łączą siły by wspierać cele redukcji emisji gazów cieplarnianych w żegludze

Rozpoczynane jest nowe partnerstwo strategiczne w celu zacieśnienia współpracy między statkami i portami w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. International Association of Ports and Harbors (IAPH), globalny sojusz 170 portów i 140 organizacji związanych z portami w 90 krajach, został partnerem strategicznym GreenVoyage2050, projektu partnerskiego między rządem Norwegii a Międzynarodową Organizacją Morską dla transformacji przemysłu żeglugowego w kierunku niższej emisji dwutlenku węgla.
25.10.2020

Bałtyckie państwa członkowskie łączą siły na rzecz zregenerowania Morza Bałtyckiego

Na konferencji Our Baltic Conference, zorganizowanej pod auspicjami komisarza Sinkevičiusa, ministrowie rybołówstwa, rolnictwa i środowiska bałtyckich państw członkowskich po raz pierwszy wspólnie zobowiązali się do wzmożenia wysiłków na rzecz ograniczenia presji na środowisko Morza Bałtyckiego i jego ochrony.
28.09.2020

Naukowcy z UAM łączą siły na rzecz klimatu

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstał Zespół Roboczy do spraw zmian klimatu i kryzysu środowiskowego. Naukowcy będą przygotowywać diagnozy, rekomendacje, współpracować z otoczeniem na rzecz ochrony klimatu.
31.07.2020

HHLA i Port Brunszwik połączą siły nad promocją ekologicznej żeglugi śródlądowej

W zeszłym tygodniu operator terminala kontenerowego Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) i Hafenbetriebsgesellschaft Braunschweig mbH (spółka operacyjna portu w Brunszwiku) podpisały strategiczną umowę o partnerstwie w celu promowania przyjaznego dla środowiska transportu między Hamburgiem a portem śródlądowym w Dolnej Saksonii.
24.07.2020

Siemens i Total łączą siły w pracy nad „zieloną” produkcją LNG

Niemiecki gigant inżynieryjny Siemens zawarł umowę z francuską grupą energetyczną Total, aby wspólnie rozwijać nowe koncepcje "zielonej" produkcji skroplonego gazu ziemnego.
17.06.2020

IMO, UNDP i sektor prywatny łączą siły w celu ochrony morskiej różnorodności biologicznej i ograniczenia emisji

W celu rozwiązania dwóch najbardziej palących problemów środowiskowych naszych czasów - inwazyjnych gatunków i emisji gazów cieplarnianych (GHG) - uruchomiono przełomowy globalny sojusz przemysłu (GIA).
09.06.2020

Wilson i Arkon łączą siły, aby stworzyć giganta na morzu, stosując przepisy dotyczące ochrony środowiska

Norweski operator żeglugi bliskiego zasięgu Wilson ASA podpisał umowę z niemieckim odpowiednikiem Arkon Shipping GmbH & Co. KG, aby wspólnie stworzyć największego morskiego potentata krótkich dystansów w Europie.
26.05.2020

Przedsiębiorcy i samorząd łączą siły. Połączenie z Ukrainą jeszcze w tym roku?

Zarząd Portu Lotniczego w Goleniowie musi podjąć zdecydowane działania, by jak najszybciej przekonać przewoźników, że połączenie lotnicze pomiędzy Pomorzem Zachodnim a Ukrainą jest nie tylko potrzebne, ale i uzasadnione ekonomicznie – taki wniosek płynie z debaty przedsiębiorców z radnymi Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
30.01.2020

IKEA, CMA CGM i GoodShipping łączą siły na rzecz wdrażania biopaliw w transporcie morskim

Francuski dostawca kontenerów CMA CGM, program GoodShipping oraz IKEA (Dział Transportu i Logistyki) pomyślnie zakończyły program testów biopaliw na rok 2019 na statkach CMA CGM.
28.11.2019

Koreańscy spedytorzy łączą siły, by walczyć o katarskie dostawy LNG

Pięć koreańskich firm transportowych zamierza zawrzeć sojusz, by pozyskać duże dostawy LNG od Kataru. W tym celu zlecona zostanie także budowa floty gazowców.
14.10.2019

Terminale kontenerowe z Tiencinu połączą siły

Cosco Shipping Ports podpisało umowę z Tianjin Port Holdings (TPH) i China Merchants International Terminals (CM Terminals) w sprawie fuzji swoich spółek zależnych.
03.07.2019

EDP i ENGIE łączą siły z zamiarem stworzenia wiodącego globalnego gracza w sektorze morskiej energetyki wiatrowej

Antonio Mexia, CEO EDP i prezes EDPR, oraz Isabelle Kocher, CEO ENGIE, ogłosili 21.05.2019 podpisanie strategicznego protokołu ustaleń o stworzeniu przedsięwzięcia joint venture, w którym EDP i ENGIE miałyby odpowiednio po połowie udziałów. Działalność nowego podmiotu ma obejmować realizację projektów stacjonarnych i pływających farm wiatrowych. Powstające joint venture będzie jedynym podmiotem, za pośrednictwem którego EDP (poprzez swoją spółkę zależną EDP Renewables - EDPR) i ENGIE będą realizować inwestycje w projekty morskich
22.05.2019

DSV i Panalpina łączą siły

DSV ogłosiło dobrowolne publiczne wezwanie na całość akcji Panalpina. Obie firmy osiągnęły porozumienie w sprawie warunków połączenia, w wyniku którego DSV i Panalpina staną się wspólnie jedną z największych firm transportowych i logistycznych na świecie, z przychodami pro forma w wysokości około 118 miliardów DKK (18,7 mld USD) oraz ponad 60 tys. pracowników operujących w 90 krajach.
03.04.2019

Stocznia Gdańsk i Stocznia Szczecińska łączą siły. Powstał projekt POLSKIE STOCZNIE (foto)

Stocznia Gdańsk i Stocznia Szczecińska podpisały porozumienie w sprawie projektu „POLSKIE STOCZNIE”. Zgodnie z umową, spółki będą wspólnie działać na rzecz rozwoju krajowego przemysłu stoczniowego.
08.02.2019

Spółki OT Logistics, OT Port Wrocław, Żegluga Bydgoska, Odra Rhein Lloyd łączą siły

Zarząd OT Logistics SA z siedzibą w Szczecinie, na podstawie art. 500 § 2¹ Kodeksu spółek handlowych, udostępnia – bezpłatnie do publicznej wiadomości – uzgodniony w dniu 28 grudnia 2018 r. Plan Połączenia OT Logistics S.A. z siedzibą w Szczecinie (spółka przejmująca) ze spółkami Żegluga Bydgoska sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, OT Port Wrocław sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu i Odra Rhein Lloyd z siedzibą we Wrocławiu (spółki przejmowane) – podała w komunikacie spółka OT Logistics.
31.12.2018

GEFCO i BERGÉ łączą siły w Hiszpanii

Grupa GEFCO oraz BERGÉ, wiodący gracz w obszarze multimodalnych usług logistycznych w Hiszpanii, podjęły decyzję o fuzji na tamtejszym rynku. Spółki zawarły porozumienie o połączeniu swoich działów logistyki pojazdów gotowych, w wyniku którego powstanie nowa firma BERGÉ GEFCO posiadająca wiodącą pozycję na hiszpańskim rynku. Operacja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską.
11.07.2018

Akademia Morska w Szczecinie i Policja łączą siły, by drogi w mieście i regionie były bezpieczne

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie i Komenda Wojewódzka Policji rozpoczynają współpracę. Podpisanie umowy w tej sprawie zaplanowano na najbliższy poniedziałek. Celem wspólnych działań jest wspieranie wszelkich inicjatyw i wspólne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz podnoszenia kultury motoryzacyjnej wśród wszystkich uczestników ruchu oraz instytucji i organizacji wspierających te działania w Szczecinie oraz w regionie.
31.05.2018

Vistal i Spójnia łączą siły. Zaprezentują się na ORP Błyskawica

Zespoły Vistal Gdynia i Spójnia Gdynia właśnie podpisały porozumienie o współpracy. Jak podkreślają prezesi obu zespołów, drużyny mają łączyć kibiców, a nie ich dzielić. Umowa ma przynieść korzyści obu klubom i sympatykom piłki ręcznej w Gdyni. Vistal to tegoroczny Mistrz Polski w PGNiG Superlidze Kobiet, natomiast Spójnia to beniaminek PGNiG Superligi Mężczyzn. Pierwszym wspólnym działaniem będzie prezentacja obu drużyn, która odbędzie się 27 sierpnia na okręcie ORP Błyskawica o godzinie 12.00.
22.08.2017

Japońscy armatorzy łączą siły na rynku kontenerowym

Nippon Yusen KK, Mitsui O.S.K. Lines Ltd. oraz Kawasaki Kisen Kaisha Ltd., trzech największych japońskich armatorów, połączyły swoje sektory kontenerowe w jedną wspólną spółkę. Jej działanie rozpocznie się 1 czerwca przyszłego roku.
31.10.2016

Duńscy armatorzy łączą siły

Duńskie firmy, w tym także armatorzy, zastanawiają się, w jaki sposób poprawić statystyki ruchu turystycznego. Swoje koncepcje prezentują przewoźnicy promowi. Firma Danske Færgen wdrożyła już nawet jeden ze swoich konceptów.
19.02.2016

Zarząd Morskiego Portu Gdynia i Gdynia Container Terminal łączą siły w celu budowy głębokowodnego nabrzeża

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. i Gdynia Container Terminal S.A. (GCT) podpisały dzisiaj umowę o wspólnym projekcie budowy głębokowodnego stanowiska statkowego przy Nabrzeżu Bułgarskim w Porcie Gdynia.
13.09.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.