• <
BOTA_2023

Więcej białej floty, ale kiedy? Znamy datę zakończenia rozbudowy pirsu pasażerskiego w Krynicy Morskiej [AKTUALIZACJA]

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Więcej białej floty, ale kiedy? Znamy datę zakończenia rozbudowy pirsu pasażerskiego w Krynicy Morskiej [AKTUALIZACJA]

Partnerzy portalu

Więcej białej floty, ale kiedy? Znamy datę zakończenia rozbudowy pirsu pasażerskiego w Krynicy Morskiej [AKTUALIZACJA] - GospodarkaMorska.pl
Krynica Morska, marzec 2022. Fot. NDI

Przekop Mierzei Wiślanej miał zwiększyć ruch turystyczny w tym rejonie. Tymczasem od ponad roku trwają prace nad rozbudową pirsu pasażerskiego w Porcie Morskim Krynica Morska. Za wykonanie prac odpowiada pomorski gigant budowlany, Grupa NDI. Co zyska port w Krynicy Morskiej po zakończeniu prac? 

Modernizacja portu jachtowego wraz z rozbudową pirsu pasażerskiego wykonuje Grupa NDI na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni. Jak tłumaczył w ubiegłym roku kpt ż. w. Wojciech Żurawski z Urzędu Morskiego w Gdyni Delegatury w Elblągu w materiale promocyjnym Grupy NDI, prace można podzielić na dwie części – wydłużenie pirsu w stronę południową oraz wykonanie nowej części nabrzeża sięgającego aż do ulicy Gdańskiej. Dodatkowe 50 m spowoduje jednocześnie więcej miejsca postojowego dla jednostek, jak i mniejsze falowanie w porcie.  

"Ścianki szczelne zostały pogrążone, skleszczone i zakotwione. Prowadzone roboty, związane z wykonaniem oczepów są na ukończeniu i w następnym etapie będzie montowane wyposażenie. Termin zakończenia robót budowlanych to połowa kwietnia" – poinformowała nas Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni.

Po zakończeniu prac Krynica Morska zyska łącznie ponad 120 m nabrzeża, z którego skorzystają większe statki turystyczne.

Już teraz ukończono wydłużenie pirsu pasażerskiego, z 65 m do 100 m. W tej chwili trwa rozbudowa wejścia do portu od ulicy Gdańskiej. Umocniony zostanie też 91-metrowy odcinek brzegu Basenu Północnego.

Oprócz tego Krynica Morska zyska dodatkową infrastrukturę – 22 miejsca postojowe na pobliskim parkingu i nową 200-metrową drogę pieszo-jezdną w okolicach portu. Władze miasta spodziewają się, że w wyniku przebudowy w krynickim kurorcie znacznie zwiększy się żegluga turystyczna i sportowa, w tym regaty i szkolenia żeglarskie.  

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.