• <
nauta_2024

Wartsila dostarczy akumulatory dla statków PSV Harveya Gulfa

PMK

20.10.2020 16:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wartsila dostarczy akumulatory dla statków PSV Harveya Gulfa

Partnerzy portalu

Wartsila dostarczy akumulatory dla statków PSV Harveya Gulfa - GospodarkaMorska.pl
Wartsila

Fińska grupa technologiczna Wärtsilä została wybrana do dostarczenia akumulatorów dla czterech zmodernizowanych statków dostawczych offshore (PSV) zasilanych LNG klasy Harvey Energy.

Zaawansowany system magazynowania energii firmy Wärtsilä umożliwi statkom pracę na trzech paliwach, czyniąc je najbardziej wydajnymi paliwowo pojazdami typu PSV w Zatoce Meksykańskiej. Jednostki będą mogły pracować w trybie dynamicznego pozycjonowania (DP) z tylko jednym silnikiem wzmocnionym przez system magazynowania energii Wärtsilä. Podczas postoju statki będą mogły działać wyłącznie na zasilaniu akumulatorowym, co znacznie zmniejszy zarówno zużycie paliwa, jak i emisję spalin.

Cztery statki „Harvey Power”, „Harvey Liberty”, „Harvey Freedom” i „Harvey America” będą wyposażone w Wärtsilä ESS składający się z zamkniętego węzła 1360 kW z akumulatorami 746 kWh 1100 VDC. Projekt modernizacji rozpocznie się w 2021 roku i zakończy na początku 2022 roku.

- Wärtsilä jest bardzo zadowolona i dumna ze współpracy z Harvey Gulf w kolejnym przełomowym projekcie wprowadzającym postęp technologiczny na północnoamerykański rynek morski. Połączenie najnowocześniejszej technologii, doskonałej obsługi klienta i wiodącego na rynku podejścia biznesowego Harvey Gulf zaowocowało bardzo udaną współpracą - mówi Bill Amundsen, Key Account Manager w Wärtsilä Marine Power.

Zbudowany przez Gulf Coast Shipyard w Mississippi i dostarczony w 2015 roku, MV Harvey Energy był pierwszym statkiem dostawczym platformy w Zatoce Meksykańskiej, który działał na czystszym spalaniu LNG. Klasa obejmuje teraz pięć statków.

- Przejście na technologię trójpaliwową jest ogromnym dodatkiem do naszych już odnoszących sukcesy samochodów typu PSV klasy HARVEY ENERGY. Zaawansowana technologia Wärtsilä i jej niezachwiane zaangażowanie we wsparcie serwisowe były niezwykle ważnymi czynnikami, które wpłynęły na naszą decyzję o wyborze ich do tego projektu - powiedział Shane Guidry, prezes i dyrektor generalny Harvey Gulf.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.