• <
siemens_gamesa_2022

Koronawirus na dwóch statkach w Australii

PMK

20.10.2020 16:15

Partnerzy portalu

Koronawirus na dwóch statkach w Australii - GospodarkaMorska.pl
vesselfinder.com

Australia Zachodnia zgłosiła przypadki COVID-19 na pokładzie dwóch innych statków pływających pod banderą międzynarodową, które są obecnie zacumowane w porcie Fremantle.

W zeszłym tygodniu Departament Zdrowia Australii Zachodniej potwierdził pozytywny wynik na pokładzie Al Messilah, przewoźnika bydła pływającego pod banderą Kuwejtu.

19 października kolejne 24 z pozostałych 51 członków załogi na pokładzie Al Messilah uzyskało wynik pozytywny na obecność koronawirusa.

Załadunek statku zbudowanego w 1980 roku, który pozostaje zacumowany w Fremantle, został wstrzymany i obecnie na jego pokładzie nie ma żadnych zwierząt.

- Departament Zdrowia będzie ściśle współpracował z armatorem, agentem morskim, portem Fremantle i Australijskim Urzędem ds. Bezpieczeństwa Morskiego w zakresie zarządzania statkiem.

Inny przypadek infekcji COVID-19 został znaleziony na pokładzie statku typu panamax, zidentyfikowanego jako Key Integrity, w porcie Geraldton. Statek należy do japońskiego przedsiębiorstwa żeglugowego NYK Line.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.