• <
gryfia_70lat

Ulstein przebuduje dwa zaopatrzeniowce

06.08.2021 15:12 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Ulstein przebuduje dwa zaopatrzeniowce

Partnerzy portalu

Ulstein przebuduje dwa zaopatrzeniowce - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ulstein

Niemiecka stocznia Ulstein pozyskała kontrakt z duńskim armatorem Esvagt. Na jego mocy producent przebuduje dwa zaopatrzeniowce offshore na jednostki ratunkowe ERRV.

Stocznia Ulstein poinformowała, że przebuduje jednostki Hermit Fighter i Hermit Prosper na statki ratunkowe ERRV (Emergency Response Rescue Vessels) i zaopatrzy je w zasilanie hybrydowe zasilanie akumulatorowe.

Tym samym statki wrócą do stoczni Ulstein, bo tam zostały zbudowane. Prace inżynieryjne nad ich konwersją już się rozpoczęły. Jednostki spodziewane są w niemieckiej stoczni w październiku 2021 roku.

Prace obejmą przygotowanie pokładówki z akumulatorami i jednostką wsparcia sieci dla zasilania hybrydowego, przystosowanie zbiorników metanolu do przewozu cieczy. Na pokładzie głównym instalowane będą pokładówki ze strefami ratowniczymi i nowymi szybkimi łodziami ratowniczymi.

Rolf Ottar Rovde, dyrektor ds. sprzedaży w Ulstein Power & Control wspomina, że statki po zmianach będą bardziej ekologiczne i dostosowane do współczesnych wymagań. – Ta modernizacja zmniejszy zużycie paliwa i emisję gazów, a jednocześnie wydłuży eksploatację silników diesela – dodał Rovde.

Obie jednostki spędzą w stoczni Ulstein Verft po sześć tygodni. Montaż i uruchomienie systemu hybrydowego zostało zaplanowane na wiosnę 2022.

Hermit Fighter i Hermit Prosper powstały w Ulstein w 2012 roku. To pierwsze jednostki konstrukcji oznaczonej jako PX121 zaprojektowanej przez Ulstein Design & Solutions.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.