• <

Wynik wyszukiwania - "esvagt" - Wiadomości

Ørsted po raz piąty z tytułem najbardziej zrównoważonego producenta energii na świecie

Firma Ørsted po raz piąty prowadzi w rankingu najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie i znajduje się w światowej czołówce wszystkich organizacji w tym zakresie. Ranking Corporate Knights 2024 Global 100 Most Sustainable Corporations in World został opublikowany w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii.
22.01.2024

Ponad połowa nowych duńskich statków gotowa na zielone paliwa

Według danych Danske Rederier, duńskiego stowarzyszenia zrzeszającego armatorów, ponad połowa statków zamówionych przez tamtejsze przedsiębiorstwa żeglugowe będzie mogła korzystać z ekologicznych paliw.
12.01.2024

Olbrzymia fala uszkodziła wycieczkowiec

Wycieczkowiec Maud napotkał na Morzu Północnym tzw. falę wyjątkową – kilkunastometrowa fala rozbiła szyby na mostku i zalała urządzenia elektroniczne urządzenia, co spowodowało awarię. Załoga i pasażerowie są bezpieczni, a statek w dalszym ciągu ma zasilanie.
22.12.2023

Ørsted wspiera szybsze przejście na ekologiczne paliwo dzięki kolejnemu statkowi SOV zasilanemu metanolem

Ørsted i ESVAGT podpisały umowę na budowę pierwszego na świecie statku serwisowego (SOV) napędzanego metanolem, pogłębiając zaangażowanie firm w redukcję emisji dwutlenku węgla z morskiego łańcucha dostaw energii wiatrowej. SOV będzie gotowy do startu w 2026 roku, gdzie będzie operował z East Coast Hub w Wielkiej Brytanii na podstawie 10-letniego kontraktu.
06.07.2023

Drony ograniczą przestoje i emisje CO2 na MFW

W ramach projektu realizowanego w Danii opracowywana jest koncepcja inspekcji i naprawy turbin wiatrowych, w której wykorzystywane są w pełni autonomiczne drony operujące ze statków serwisowych (SOV), wyposażonych w ich stacje ładowania. Jeśli takie rozwiązanie zostanie wdrożone na szeroką skalę, może znacząco zmniejszyć czas przestojów, emisję CO2 oraz koszty eksploatacji i utrzymania (O&M)
22.02.2023

Transport wodny staje się coraz bardziej ekologiczny. To nie tylko kwestia napędów i zielonych paliw

Gdyńska Stocznia Crist, która za swój pierwszy w Unii Europejskiej hybrydowy prom Elektra zdobyła w 2018 roku nagrodę Ship of the Year, niedawno zwodowała drugi tego typu statek. Spodziewa się więcej zamówień na niskoemisyjne jednostki, ponieważ regulacje związane z ograniczeniem emisyjności transportu morskiego zmuszają operatorów żeglugi do inwestowania w takie rozwiązania. Na rynku od lat sprawdza się gaz LNG, ale inną niskoemisyjną alternatywą jest też metanol. Rośnie także zainteresowanie wodorem.
18.08.2022

Ørsted i Esvagt : Hornsea 2 będzie obsługiwana przez pierwszy na świecie statek na zielone paliwo

Duńskie firmy Ørsted i Esvagt postanowiły zainwestować w pierwszy na świecie statek serwisowy (SOV), który może być zasilany ekologicznymi paliwami.
10.04.2022

Dla przewoźników warunki najlepsze od lat. Analiza rynku frachtowego, czarterowego i kontraktowego (tydzień 27-31/2021)

Zgodnie z informacją z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF – International Monetary Fund) światowa gospodarka jest od pewnego już czasu na fali wyraźnego wzrostu. Jednakże nie jest on równomierny we wszystkich rejonach świata. Lepiej radzą sobie gospodarki państw, w których najlepiej funkcjonują programy wsparcia i odbudowy po okresie pandemii a także tam, gdzie akcje szczepień przeciwko wirusowi SARS Covid–19 są najbardziej sprawne i skuteczne.
12.08.2021

Ulstein przebuduje dwa zaopatrzeniowce

Niemiecka stocznia Ulstein pozyskała kontrakt z duńskim armatorem Esvagt. Na jego mocy producent przebuduje dwa zaopatrzeniowce offshore na jednostki ratunkowe ERRV.
06.08.2021

Duńczycy wchodzą na rynek morskiej energetyki wiatrowej w USA

Wschodzący rynek morskiej energetyki wiatrowej w USA, potrzebuje wsparcia, i z takim przychodzą dwaj giganci. Amerykańska firma Crowley i duńska firma żeglugowa ESVAGT łączą siły, aby zbudować i obsługiwać specjalnie jednostki do obsługi morskich farm wiatrowych zgodne z Jones Act.
19.03.2021

Czy najgorsze jest już za nami? Statki do przewozu LNG biją kolejne rekordy. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 53/2020, 1-2/2021)

Fundamenty segmentu masowców wydają się gotowe do odbudowy i wzrostu już w 2021 roku. Ostatnie tygodnie, to kontynuacja ciężkiej sytuacji dla tankowców i branży związanej z wydobyciem ropy naftowej. Rozpędu nabierają za to projekty związane z odnawialnymi źródłami energii i ogólnoświatową transformacją energetyczną.
18.01.2021

W nowy rok z nową energią. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 51-52)

Na koniec roku, pomimo nadal trwającej pandemii, ale dzięki nadziei pokonania światowego kryzysu rynki odreagowały i wydawałoby się, że szykowały na nowy rozdział w historii gospodarki. Pokryzysowa odbudowa w połączeniu z potrzebną i nieuniknioną transformacją spowodują, że rynek w 2021 roku, a w szczególności jego drugiej części może być znaczącym krokiem w nową erę.
27.12.2020

Norweska stocznia zmienia główną działalność z budownictwa na naprawy statków. 100 osób straci pracę

Norweski stoczniowiec New Havyard Ship Technology zdecydował się przekształcić swoją działalność w stocznię remontowo-serwisową i zmniejszyć liczbę pracowników o około 100 osób.
06.11.2020

Raport z rynku żeglugowego – wielkie floty z ładunkami kierują się do Chin (tydzień 18-20)

Kolejne tygodnie upływały pod znakiem bieżących wydarzeń związanych z trwającą pandemią COVID-19 jak i zaburzeniami cen na rynkach produkcji ropy naftowej.
18.05.2020

Zwodowano najnowszą jednostkę do obsługi farm wiatrowych MHI Vestas

Stocznia Cemre zwodowała w swoim zakładzie w Turcji pierwszy z trzech obecnie eksploatowanych do obsługi farm wiatrowych (SOV) dla MHI Vestas i Esvagt.
20.04.2020

Wyzwania to ich specjalność - nowe projekty w biurze Havyard (wywiad)

Havyard Design & Engineering Poland to jedno z najbardziej znanych biur projektowych w Polsce. Wszechstronne kompetencje i doświadczenie sprawiły, że stało się m.in. wiodącym dostawcą statków obsługujących farmy wiatrowe. O nowych projektach, recepcie na sukces i współpracy z norweskim liderem w dziedzinie promów z napędem elektrycznym rozmawiamy z Dariuszem Frankowskim, dyrektorem zarządzającym Havyard Design & Engineering Poland.
07.11.2018

Nauta rozpoczyna budowę statku rybackiego

4 lipca w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w obecności klienta, finalnego armatora statku i towarzystwa klasyfikacyjnego odbyła się ceremonia cięcia pierwszych blach do budowy statku rybackiego B-131. W ten sposób oficjalnie zainaugurowano budowę jednostki.
05.07.2017

Stocznia Nauta zbuduje kolejny statek rybacki dla Norwegów

Stocznia Remontowa Nauta rozpoczyna kolejny projekt związany z budową nowego statku. Tym razem norweski klient – Havyard Ship Technology – zamówił tam dużą jednostkę rybacką.
23.05.2017

W Naucie zwodowano nowoczesny kadłub statku offshore

Dziś (22.01) w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego kadłuba statku do obsługi wież wiatrowych, który powstaje na zamówienie Havyard Ship Technology. Kadłub ma 84 metry długości i 17 metrów szerokości.
23.01.2016

Ostatnia sekcja lotniskowca wyrusza na morze

Program budowy lotniskowców typu Queen Elizabeth osiągnął punkt zwrotny – ostatnia sekcja rozpoczęła podróż dostawczą z Glasgow do Rosyth, dziesięć tygodni przed planowanym terminem. HMS QUEEN ELIZABETH i HMS PRINCE OF WALES będą największymi i najnowocześniejszymi okrętami w historii Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii), zbudowanymi z kompletnych zespołów w różnych stoczniach na terenie Wielkiej Brytanii. Ostatnia z dostarczonych sekcji, tak zwana tylna nadbudówka, ma masę 750 ton i służy do kiero
11.12.2015

Właściciel Scandlines nabywa kolejną spółkę

Fundusz 3i w 2013 roku nabył 49 proc. akcji armatora Scandlines od poprzedniego właściciela Funduszu Allianz Capital Partners. Fundusz zapłacił wtedy 165 milionów euro. Teraz 3i wygrał kolejną rywalizację. Tym razem o przewoźnika Esvagt, gdzie Mearsk był większościowym udziałowcem. Szczegóły transakcji są dalej negocjowane.
03.07.2015

Nauta kładzie stępkę pod jednostkę do obsługi farm wiatrowych

30 kwietnia w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku odbyło się tradycyjne położenie stępki pod jednostkę do obsługi wież wiatrowych, która powstaje na zamówienie Havyard Ship Technology.
30.04.2015

Nauta zbuduje jednostkę do obsługi wież wiatrowych

29 grudnia 2014 r. Nauta zawarła kontrakt z Havyard Ship Technology na budowę częściowo wyposażonej jednostki do obsługi wież wiatrowych. Statek będzie pracować na farmie Dudgeon, która powstaje u wybrzeży Norfolk w Wielkiej Brytanii.
07.01.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.