• <
konferencj_platforma_lng_2023

Ukraina wysłała przez port w Konstancy 9,2 miliona ton zbóż w ciągu ośmiu miesięcy

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Ukraina wysłała przez port w Konstancy 9,2 miliona ton zbóż w ciągu ośmiu miesięcy

Partnerzy portalu

Ukraina wysłała przez rumuński port w Konstancy nad Morzem Czarnym 9,2 miliona ton zbóż w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy bieżącego roku - przekazały agencji Reutera władze portowe. Tempo transportu spadło jednak w ostatnim czasie w związku ze zintensyfikowaniem się rosyjskich ataków na ukraińskie porty nad Dunajem przy granicy z Rumunią.

Z danych portu w Konstancy wynika, że w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku port opuściło 8,1 mln ton ukraińskiego zboża. Rumunia oświadczyła, że w nadchodzących miesiącach zamierza podwoić miesięczną wydajność tranzytu ukraińskiego zboża, do 4 mln ton.

Łącznie między styczniem a sierpniem 2023 roku z portu w Konstancy wysłano ogółem 22,2 mln ton zbóż, wliczając w to produkty z Ukrainy, i prawdopodobnie port ten pobije swój roczny rekord eksportu, wynoszący ok. 25 mln ton - przekazały władze portowe.(PAP)

kjm/ mms/

Fot. Depositphotos

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.