• <
BOTA_2023

Tunel pod Martwą Wisłą będzie zamknięty z soboty na niedzielę

zk

04.02.2023 18:52 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Tunel pod Martwą Wisłą będzie zamknięty z soboty na niedzielę

Partnerzy portalu

Tunel pod Martwą Wisłą będzie zamknięty z soboty na niedzielę - GospodarkaMorska.pl
Fot. pixabay

W nocy z soboty na niedzielę zamknięty będzie tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. W tym czasie zostaną prowadzone prace serwisowe.

W nocy z soboty na niedzielę zamknięte będą obie nitki tunelu pod Martwą Wisłą. "Zamknięcie nastąpi w sobotę o godz. 22, otwarcie w niedzielę o godz. 6" - poinformowała rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan.

Przekazała, że zakres prac obejmie: przegląd i konserwację przepompowni tunelowych, przegląd i mycie oświetlenia wjazdowego, punktów SOS, czujników SIC i mycie rozdzielnic elektrycznych.

Informacja o zamknięciu będzie wyświetlona na tablicach zmiennej treści. Kierowcy na czas zamknięcia tunelu będą mogli skorzystać z objazdu ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląska.

Tunel pod Martwą Wisłą jest częścią Trasy Słowackiego, łączącej gdańskie lotnisko z portem morskim. Pozwala na pokierowanie ruchem ciężarówek tak, by omijały one ścisłe centrum Gdańska. Tunel został oddany do użytku w kwietniu 2016 r. Ma 1,4 km długości.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.