• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

TUI Group zakończyło sprzedaż Hapag-Lloyd Cruises

PMK

09.07.2020 07:10

Partnerzy portalu

TUI Group zakończyło sprzedaż Hapag-Lloyd Cruises - GospodarkaMorska.pl

Niemiecka grupa turystyczna TUI Group zakończyła sprzedaż swojej spółki zależnej Hapag-Lloyd Cruises na rzecz TUI Cruises, wspólnego przedsięwzięcia TUI i Royal Caribbean Group. Transakcja, uzgodniona w lutym tego roku, szacowana jest na 1,2 miliarda euro.

- Wszystkie zgody, w tym zezwolenie na połączenie przez komisję UE, zostały spełnione. Transakcja zostaje zamknięta w trudnym otoczeniu rynkowym na uzgodnionych warunkach - powiedziała grupa w oświadczeniu. - Przeniesienie poszczególnych statków Hapag-Lloyd Cruises do wspólnego przedsięwzięcia zostanie zakończone w najbliższych dniach.

Jak już ogłoszono, dawna spółka zależna Grupy TUI zostanie zintegrowana z JV TUI Cruises, która rozwija się „bardzo skutecznie” od 2008 roku.

W nowej konfiguracji marka Hapag-Lloyd Cruises będzie nadal zapewniać luksusowe rejsy wycieczkowe na rynkach niemieckojęzycznych. Flota składa się obecnie z dwóch luksusowych statków wycieczkowych - MS Europa i MS Europa 2 - oraz trzech ekspedycyjnych statków wycieczkowych. Kolejny statek wycieczkowy jest już w budowie i zostanie dostarczony w 2021 roku, zastępując MS Bremen.

TUI Cruises obsługuje również rynki niemieckojęzyczne dzięki flocie Mein Schiff, która obecnie obejmuje siedem statków.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.