• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Terminal kontenerowy w Goteborgu zostanie pogłębiony

jm

11.10.2022 13:29
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Terminal kontenerowy w Goteborgu zostanie pogłębiony

Partnerzy portalu

Terminal kontenerowy w Goteborgu zostanie pogłębiony - GospodarkaMorska.pl

Terminal kontenerowy APM Terminals w Goteborgu chce obsługiwać największe kontenerowce. W tym celu jego akweny zostaną pogłębione.

APM Terminals w porcie w Goteborgu to jedyny w Szwecji terminal, który może bezpośrednio przyjmować jednostki oceaniczne bez konieczności przeładunku. Obecnie może on obsługiwać statki do 19 tys. TEU, jednak operator nie zamierza na tym poprzestać. Władze terminala chcą umożliwić wpływanie do niego największym kontenerowcom jakie w tej chwili istnieją – o pojemności dochodzącej do około24 tys. TEU. Aby było to możliwe, konieczne jest pogłębienie kanałów portowych.

Projekt pogłębienia akwenów realizowany jest wspólnie z zarządem portu w Goteborgu, Szwedzką Administracją Morską i Szwedzką Administracją Transportu.

– Potrzebujemy odpowiedniej infrastruktury, jeśli mamy długoterminowo podołać zwiększonemu zapotrzebowaniu krajowego przemysłu. Naszych klientów nie powinna ograniczać niewystarczająca głębokość kanału, dlatego mam przyjemność ogłosić, że planowane jego pogłębianie rozpocznie się w połowie listopada – powiedział Dennis Lenthe Olesen, dyrektor zarządzający w APM Terminals Nordic.

Prace spowodują zakłócenia w działaniu terminalu. Olesen twierdzi jednak, że przygotowany został plan minimalizacji wpływu robót na przeładunki.

– Nie ma wątpliwości, że ten projekt jest niezbędny, jeśli mamy utrzymać szanse szwedzkich przedsiębiorstw na skuteczne i zrównoważone wejście na rynek światowy – dodaje Olesen.

Fot. Depositphotosbulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.