• <
siemens_gamesa_2022

Targi Posidonia odwołane. Wydarzenie odbędzie się dopiero w 2022 roku

ew

21.07.2020 10:01
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Targi Posidonia odwołane. Wydarzenie odbędzie się dopiero w 2022 roku

Partnerzy portalu

Targi Posidonia odwołane. Wydarzenie odbędzie się dopiero w 2022 roku - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

"Z wielkim żalem ogłaszamy odwołanie targów Posidonia w 2020. Podjęliśmy tę trudną decyzję po ścisłych konsultacjach z wieloma wystawcami i po dokonaniu rzetelnej analizy związanej z koronawirusem w krajach całego świata" - napisali w komunikacie prasowym organizatorzy wydarzenia.

Zgodnie z pierwotnymi planami, tygodniowa impreza w Grecji miała się odbyć w czerwcu br., a następnie została przełożona na październik. Finalnie, organizatorzy poinformowali w poniedziałek wystawców i partnerów, że wydarzenie odbędzie się dopiero w 2022 roku. Jak czytamy: "Niepokojący wzrost liczby przypadków zakażeń w niektórych krajach i niemożność wiarygodnego przewidzenia, w jaki sposób będzie rozwijała się pandemia w nadchodzących miesiącach, potęguje panującą obecnie niepewność, narzucając nam okoliczności, na które nie mamy wpływu".

Targi Posidonia to kolejne ważne wydarzenie w kalendarzu targów związanych z branżą morską, z wielu odwołanych już wcześniej w tym roku. Na październik planowana jest również tygodniowa onferencja CMA Shipping, organizowana przez Connecticut Maritime Association w Stamford, której termin był już dwukrotnie przekładany w tym roku. Na razie nie wiadomo, czy wydarzenie się odbędzie.

Jak dodają organizatorzy targów Posidonia: "Już teraz rozpoczynamy przygotowania do następnej Posidonii w czerwcu 2022 r. Z optymizmem i pewnością, że na długo przed tą datą, znajdziemy się w świecie, w którym pandemia koronawirusa zostanie opanowana".

Międzynarodowe Targi Posidonia są organizowane regularnie co dwa lata, już od roku 1969. Jest to największe tego typu wydarzenie, które skupia międzynarodowy przemysł stoczniowy oraz światowych ekspertów z tej dziedziny.

Na targach POSIDONIA prezentowane są najnowsze innowacje pojawiające się na rynku stoczniowym. Od 2014 roku wystawa obejmuje również ekspozycję części zamiennych, akcesoryjnych.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.