• <
siemens_gamesa_2022

Największa w tym roku dostawa łopat do elektrowni wiatrowych pod okiem MAG w Gdyni [WIDEO]

28.10.2021 17:01 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Największa w tym roku dostawa łopat do elektrowni wiatrowych pod okiem MAG w Gdyni [WIDEO]

Partnerzy portalu

Największa w tym roku dostawa łopat do elektrowni wiatrowych pod okiem MAG w Gdyni [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. MAG/YT

Nietypowy statek typu FLO-FLO z łopatami do elektrowni wiatrowych na pokładzie, zawinął w zeszły weekend do portu w Gdyni. Wyładunek z jednostki Sun Rise trwał około dwóch dni. 

W gdyńskim porcie wyładowano 111 śmigieł do elektrowni wiatrowych.

- Jednostka Sun Rise, która dostarczyła nam ten ładunek jest statkiem, którego konstrukcja pozwala na zanurzenie pokładu głównego do 10 metrów pod powierzchnię wody - mówi Michał Śmigielski, prezes zarządu Morskiej Agencji Gdynia, która zapewniła obsługę agencyjną statku oraz była odpowiedzialna za wyładunek łopat.

CZYTAJ: Trwają targi Baltexpo 2021. MAG: "Porty serwisowe potrzebne na już" [RELACJA WIDEO - dzień II]

Jak się dowiedzieliśmy, tego typu statki są najczęściej wykorzystywane do transportu ładunków posiadających własną pływalność lub ładunków wymagających naprawdę dużej powierzchni ładunkowej.

- Możemy zdradzić, że była to największa w tym roku dostawa łopat do elektrowni wiatrowych w Polsce, a także druga największa dostawa tego typu w historii naszego kraju. Podczas pierwszej takich śmigieł było 114 - mówi prezes MAG. 

I jak dodaje, udana dostawa i jej sprawny logistyczny przebieg to kolejny sukces firmy. - MAG pozostaje liderem w branży obsługi energetyki wiatrowej w Polsce - podkreśla Michał Śmigielski.

O MAG

Morska Agencja w Gdyni powstała w 1951 roku i reprezentowała zagraniczne linie żeglugowe, armatorów i kluby ubezpieczeniowe (P&I), a także świadczyła usługi agencyjne dla statków, z czasem poszerzając swoją specjalizację o usługi spedycyjne i pośrednictwo pracy dla polskich marynarzy. Lata 90 to rozwój usług spedycji kolejowej i lotniczej, magazynowania, dystrybucji, a także obsługi celnej, co zaowocowało możliwością kompleksowej obsługi ładunków w transporcie międzynarodowym.

MAG liderem na rynku logistyki elementów turbin wiatrowych.

Od 2007 roku aktywnie uczestniczymy w przemianach energetyki w Polsce, oferując usługi przeładunków komponentów farm wiatrowych w portach w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie oraz Świnoujściu. Współpracuje z największymi producentami turbin wiatrowych w Polsce i Europie. Stworzyła dwa nowoczesne huby portowe do przeładunku lądowych farm wiatrowych.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.