• <
nauta_christmas_2021

Wärtsilä – lider nowoczesnych rozwiązań dla obiektów morskich i energetyki lądowej

pc

16.07.2017 21:58 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Wärtsilä – lider nowoczesnych rozwiązań dla obiektów morskich i energetyki lądowej
Wärtsilä – lider nowoczesnych rozwiązań dla obiektów morskich i energetyki lądowej - GospodarkaMorska.pl

Wärtsilä jest światowym liderem w dostarczaniu zaawansowanych technologii i kompletnych rozwiązań dla obiektów morskich i energetyki lądowej. Firma kładzie szczególny nacisk na innowacyjność oraz ogólną sprawność produktów, podwyższając w ten sposób środowiskowe, jak również ekonomiczne parametry użytkowe statków i elektrowni lądowych. Jednocześnie ogranicza ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. W Polsce Wärtsilä działa od 1995 r.

– Jako Wartsila Polska jesteśmy oddziałem, który stale i bardzo znacząco się rozwija. Nasz rozwój jest ukierunkowany również na wzrost zatrudnienia kadry, ale przede wszystkim związany jest z rozwojem jakościowym, a więc wynikającym z rozwoju technicznego – mówi Franciszek Magnowski, prezes Wartsila Polska.

Wärtsilä Polska zapewnia obsługę techniczną w oparciu o warsztaty Wärtsilä na całym świecie. To największy zespół serwisowy w Europie Północnej. Zajmuje się remontami i naprawami silników, pędników, uszczelnień wałów śrubowych, systemów automatyki, pomp, zaworów oraz innych urządzeń i systemów, których producentem jest Wärtsilä. Pełni nadzór nad uruchomieniem oraz dokonuje odbiorów swoich urządzeń. Na rynku morskim firma zajmuje silną pozycję we wszystkich głównych segmentach budowy statku. Ostatnio współpracowała m.in. przy wyposażaniu trzech ekologicznych promów dla armatora BC Ferries, dostarczając do nich silniki dual fuel. Na nowoczesnym zbiornikowcu Coralius natomiast, zamówionym przez spółkę Sirius Veder Gas AB, zainstalowała silnik główny, przekładnię i śrubę napędową. Znaczącym dokonaniem Wärtsilä Polska jest także modyfikacja, we współpracy ze Stocznią Remontowa SA, silników napędu głównego na promie Stena Germanica. Zostały one przystosowane do spalania metanolu zamiast paliwa dieslowego.

Sztandarowym produktem Wärtsilä są technologie gazowe, szczególnie technologie dual fuel, czyli silników dwupaliwowych.

– Znajdują one coraz szersze zastosowanie, szczególnie do napędu statków krótkiego zasięgu. Mamy też nowe projekty, które dotyczą żeglugi globalnej – mówi Jerzy Cegła, wiceprezes Wärtsilä Polska.

Wärtsilä Polska zajmuje się także instalacją urządzeń i systemów związanych z ochroną środowiska naturalnego: scrubberów oraz systemów oczyszczania wód balastowych.

W Polsce istnieją trzy spółki Wärtsilä. Oprócz Wartsila Polska, także biura projektowe: Wartsila Baltic Design Centre oraz Wartsila Ship Design Poland. Firmy specjalizują się w projektowaniu statków oraz instalacji okrętowych, offshorowych oraz lądowych dla sektora paliwowego i gazowego.

Wärtsilä  działa w ponad 200 lokalizacjach w około 70 krajach na całym świecie. Firma jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki w Finlandii. W 2016 r. wartość ze sprzedaży netto wyniosła 4,8 mld EUR przy zatrudnieniu około 18 000 osób.


Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40187,00 $ tona 1,80% 3 gru
 Cynk 3323,00 $ tona 0,91% 3 gru
 Aluminium 2647,00 $ tona -0,26% 3 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.