• <
nauta_2024

Ulstein dostarczył kolejną hybrydową jednostkę do obsługi farm wiatrowych

PMK

24.06.2020 21:18 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Ulstein dostarczył kolejną hybrydową jednostkę do obsługi farm wiatrowych

Partnerzy portalu

Ulstein dostarczył kolejną hybrydową jednostkę do obsługi farm wiatrowych - GospodarkaMorska.pl

Ulstein Verft dostarczył jednostkę do obsługi farm wiatrowych (SOV) Windea Jules Verne armatorowi Bernhard Schulte Offshore, który wyczarterował hybrydowy SOV firmie GE Renewable Energy do operacji na morskiej farmie wiatrowej Merkur w Niemczech.

Oparty na projekcie ULSTEIN SX195, Windea Jules Verne ma 93,4 metra długości, szerokość 18 metrów i może pomieścić do 120 osób.

Statek, napędzany hybrydowym układem napędowym z silnikiem wysokoprężnym, jest wyposażony w wieżę z windą dla personelu i sprzętu. Według Ulsteina statek będzie korzystał ze statku pomocniczego w celu dalszego zwiększenia zdolności przewozowej.

GE Renewable Energy zlecił Bernhardowi Schulte dostarczenie SOV dla projektu Merkur o mocy 396 MW w lipcu 2018 roku, po czym niemiecki właściciel statku i operator złożył zamówienie w Ulstein.

Ulstein Verft rozpoczął prace nad hybrydową jednostką SOV we wrześniu 2019 roku. Wiosną tego roku z kolei zakończył testy końcowe i próby morskie w stoczni w Norwegii.

W marcu statek otrzymał nazwę Windea Jules Verne, od jednego z najpopularniejszych pisarzy przygodowych na świecie, który urodził się w Nantes we Francji, gdzie siedzibę ma firma GE Offshore Wind.

Windea Jules Verne będzie wspierać operacje i konserwację (O&M) turbin 66 GE Haliade 150–6 MW.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.