• <
Famor_1100x200_2022

Puls Biznesu: Polsko-duńska wyspa wiatrów

ew

25.11.2019 08:19 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Puls Biznesu: Polsko-duńska wyspa wiatrów

Partnerzy portalu

Puls Biznesu: Polsko-duńska wyspa wiatrów - GospodarkaMorska.pl

Podmorski kabel energetyczny i wielka farma wiatrowa koło Bornholmu - taką wizję, jak podaje poniedziałkowy "Puls Biznesu" - przedstawia Polakom Orsted, globalny lider rynku offshore i zaprasza ich do współpracy.

"Puls Biznesu" podkreśla, że od wyborów parlamentarnych z 2015 r. Dania zajmuje w polskiej polityce zagranicznej ważne miejsce - jest partnerem we flagowej inwestycji naszego rządu, czyli w Baltic Pipe i projekcie gazociągu łączącego Polskę z Norwegia przez Danię.

Jesienią energetyczna współpraca z Dania weszła w nowy obszar - wiatru na morzu (offshore). Firma Orsted, w której udziały ma duńskie państwo, została wybrana przez PGE do rozmów o współpracy przy budowie farm wiatrowych na Bałtyku. Pomysłów duńska firma ma więcej i na większą skalę, a Polska jest jej potrzebna - podaje "PB".

"Mamy wizję budowy koło Bornholmu, na wysokości miejscowości Ronne Banke, morskiej farmy wiatrowej o mocy 1 GW i przyłączenie jej do ewentualnego nowego interkonektora łączącego Polskę z Danią" - mówi gazecie szef biznesu offshore w Orstedzie Martin Neubert.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.