• <
Baltexpo2023_duży

Produkcja energii z niemieckich farm wiatrowych rośnie

PMK

20.03.2018 17:02 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Produkcja energii z niemieckich farm wiatrowych rośnie

Partnerzy portalu

Produkcja energii z niemieckich farm wiatrowych rośnie - GospodarkaMorska.pl

Tennet, jeden z niemieckich operatorów systemu przesyłowego, sporządził raport, według którego w drugiej połowie zeszłego roku niemieckie farmy wiatrowe na Morzu Północnym zwiększyły produkcję energii o 50 proc. r/r.

W ostatnich sześciu miesiącach niemiecki wiatraki na tym morzu wyprodukowały 7,77 TWh energii elektrycznej. Dla porównania w tym samym okresie w zeszłym roku ten wynik wyniósł 5,18 TWh. Ogółem w zeszłym roku niemieckie farmy wyprodukowały 10,83 TWh.

Instalacje offshore na Morzu Północnym obecnie odpowiadają za produkcję 16,5 proc. energii w całej niemieckiej energetyce wiatrowej. Resztę stanowią lądowe elektrownie, które wyprodukowały w tym roku już 38,74 TWh.

Niemcy to liderzy w morskiej energetyce wiatrowej. Niedawno MHI Vestas otrzymał kontrakt na budowę elektrowni wiatrowych o mocy 8 MW każda, które zostaną zainstalowane na morskiej farmie u wybrzeży Niemiec. Będą to największe wiatraki, jakie dotąd zamówiono komercyjnie.

Wiatraki trafią na farmę wiatrową Deutsche Buscht o łącznej mocy 252 MW. Niemcy ogółem inwestują w większe elektrownie wiatrowe, z tego względu, że farmy w tym kraju powstają na dużej odległości od lądu. Budowanie dużych wiatraków redukuje koszty inwestycji.

Deutsche Bucht otrzymał już finalną decyzję inwestycyjną oraz ma zapewnione finansowanie. Ogółem projekt będzie kosztował 1,3 mld euro. Wiatraki powstaną na Morzu Północnym, około 90 km od lądu, na głębokościach 39-41 metrów.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.