• <
kongsberg_mega_2020

Philly Shipyard wybrana do budowy wielozadaniowych statków do szkolenia marynarzy

Strona główna Stocznie, offshore Philly Shipyard wybrana do budowy wielozadaniowych statków do szkolenia marynarzy
Philly Shipyard wybrana do budowy wielozadaniowych statków do szkolenia marynarzy - GospodarkaMorska.pl

ew/www.toteservices.com/

09.04.2020 Źródło: własne

TOTE Services zleciło Philly Shipyard budowę dwóch pierwszych statków szkoleniowych NSMV (z opcją przedłużenia kontraktu na kolejne trzy). Jak czytamy w komunikacie: "celem umowy jest zapewnienie światowej klasy szkoleń morskich dla przyszłych marynarzy amerykańskich".

Statki szkoleniowe mają być odpowiedzią na krytyczny brak wykwalifikowanych oficerów potrzebnych do obsadzenia załóg statków handlowych i rządowych. Zastąpią obecne statki szkoleniowe w państwowych akademiach morskich w Nowym Jorku, Massachusetts, Maine, Teksasie i Kalifornii.

Podpisana umowa jest realizacją wizji Administracji Morskiej Stanów Zjednoczonych (United States Maritime Administration, MARAD), która ma na celu unowocześnienie floty szkoleniowej akademii morskich kraju, które dostarczają wykwalifikowanych oficerów.

Firma TOTE Services została wybrana przez MARAD w maju 2019 roku na zarządzającego budową (Vessel Construction Manager - VCM) w programie NSMV, aby zapewnić zastosowanie najlepszych praktyk w budowie statków. Kongres przeznaczył środki na trzy statki, a wniosek budżetowy Prezydenta obejmuje środki na czwartą jednostkę.

Nowe statki zmaksymalizują możliwości edukacji przyszłych marynarzy, zapewniając wysokiej jakości zaplecze szkoleniowe, w tym podwójne maszynownie i sterówki oraz najnowsze technologie morskie z przestrzenią do szkolenia nawet 600 kadetów na morzu.

Oprócz tego, że NSMV staną się najnowocześniejszą platformą szkoleniową i edukacyjną, będą również wysoce funkcjonalnym narodowym atutem, zaprojektowanym do pełnienia wielu ról. Każdy statek będzie posiadał nowoczesne zaplecze szpitalne, lądowisko dla helikopterów oraz możliwość przyjęcia do 1000 osób w czasie potrzeb humanitarnych. Dodatkowo, NSMV będzie wyposażony w rampę ro-ro i miejsce składowania kontenerów, które będą mogły być wykorzystywane podczas akcji ratunkowych lub dostaw ładunków.

TOTE Services od dawna wspiera programy szkoleniowe akademii morskich i misje ratownicze w połączeniu z MARAD. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Jesteśmy pewni, że współpraca z Philly Shipyard przebiegnie pomyślnie". Od 2015 r. TOTE Services nadzorowało także budowę pierwszych na świecie kontenerowców napędzanych LNG, a także aktywowało amerykańskie statki szkoleniowe w celu wsparcia pomocy w przypadku katastrof po huraganie Marii.

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.