• <
Famor_1100x200_2022

Philly Shipyard wybrana do budowy wielozadaniowych statków do szkolenia marynarzy

ew/www.toteservices.com/

09.04.2020 11:55 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Philly Shipyard wybrana do budowy wielozadaniowych statków do szkolenia marynarzy

Partnerzy portalu

Philly Shipyard wybrana do budowy wielozadaniowych statków do szkolenia marynarzy - GospodarkaMorska.pl

TOTE Services zleciło Philly Shipyard budowę dwóch pierwszych statków szkoleniowych NSMV (z opcją przedłużenia kontraktu na kolejne trzy). Jak czytamy w komunikacie: "celem umowy jest zapewnienie światowej klasy szkoleń morskich dla przyszłych marynarzy amerykańskich".

Statki szkoleniowe mają być odpowiedzią na krytyczny brak wykwalifikowanych oficerów potrzebnych do obsadzenia załóg statków handlowych i rządowych. Zastąpią obecne statki szkoleniowe w państwowych akademiach morskich w Nowym Jorku, Massachusetts, Maine, Teksasie i Kalifornii.

Podpisana umowa jest realizacją wizji Administracji Morskiej Stanów Zjednoczonych (United States Maritime Administration, MARAD), która ma na celu unowocześnienie floty szkoleniowej akademii morskich kraju, które dostarczają wykwalifikowanych oficerów.

Firma TOTE Services została wybrana przez MARAD w maju 2019 roku na zarządzającego budową (Vessel Construction Manager - VCM) w programie NSMV, aby zapewnić zastosowanie najlepszych praktyk w budowie statków. Kongres przeznaczył środki na trzy statki, a wniosek budżetowy Prezydenta obejmuje środki na czwartą jednostkę.

Nowe statki zmaksymalizują możliwości edukacji przyszłych marynarzy, zapewniając wysokiej jakości zaplecze szkoleniowe, w tym podwójne maszynownie i sterówki oraz najnowsze technologie morskie z przestrzenią do szkolenia nawet 600 kadetów na morzu.

Oprócz tego, że NSMV staną się najnowocześniejszą platformą szkoleniową i edukacyjną, będą również wysoce funkcjonalnym narodowym atutem, zaprojektowanym do pełnienia wielu ról. Każdy statek będzie posiadał nowoczesne zaplecze szpitalne, lądowisko dla helikopterów oraz możliwość przyjęcia do 1000 osób w czasie potrzeb humanitarnych. Dodatkowo, NSMV będzie wyposażony w rampę ro-ro i miejsce składowania kontenerów, które będą mogły być wykorzystywane podczas akcji ratunkowych lub dostaw ładunków.

TOTE Services od dawna wspiera programy szkoleniowe akademii morskich i misje ratownicze w połączeniu z MARAD. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Jesteśmy pewni, że współpraca z Philly Shipyard przebiegnie pomyślnie". Od 2015 r. TOTE Services nadzorowało także budowę pierwszych na świecie kontenerowców napędzanych LNG, a także aktywowało amerykańskie statki szkoleniowe w celu wsparcia pomocy w przypadku katastrof po huraganie Marii.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.