• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Pełne doki w Stoczni Remotowej Nauta. To będzie pracowity miesiąc (foto, wideo)

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Pełne doki w Stoczni Remotowej Nauta. To będzie pracowity miesiąc (foto, wideo)
Pełne doki w Stoczni Remotowej Nauta. To będzie pracowity miesiąc (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

pc

03.04.2017 Źródło: własne

W Stoczni Remontowej Nauta praca wre. Obecnie w Gdyni na remont czeka aż 13 jednostek. Zakres prac jest bardzo zróżnicowany. Od drobnych modernizacji małych jednostek po zaawansowane przebudowy dużych statków.

 –  „Nauta” rocznie remontuje ok 130 statków – to efekt pracy silnej ekipy marketingu, którą możemy się poszczycić. Te osoby skrupulatnie dbają o to, by stocznia tętniła życiem. Poza tym przez lata działalności osiągnęliśmy ugruntowaną pozycję – mówi Anna Bulman, rzecznik Stoczni Remontowej Nauta.

Armatorzy, którzy regularnie remontują swoje jednostki w Naucie to m.in: Finbeta, Marinavi czy też Wilson Ship Managment. Ten ostatni modernizuje teraz w stoczni 3 statki, a łącznie jest ich około 30 rocznie. W Naucie konwersję przechodzi także jednostka PSV Ievoli Cobalt. Należący do armatora Marinavi statek zostanie przebudowany na jednostkę do prac podwodnych, która będzie eksplorowała dno morskie za pomocą zdalnie sterowanego robota.

– Remontujemy również 5 jednostek na zlecenie komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej uprawnionych do zamawiania usług i dostaw sprzętu. Pomimo ciężkiej sytuacji na rynku armatorskim, pozostajemy aktywni i z optymizmem patrzymy w przyszłość – dodaje Bulman.

W tym miesiącu do stoczni wejdzie jeszcze 9 jednostek, w tym jedna przebudowa z norweskiej firmy Eidesvick.

Stocznia Remontowa Nauta może poszczycić się dziewięćdziesięcioletnią obecnością na rynku oraz uznaniem armatorów i firm z branży morskiej. Wykonuje zarówno standardowe prace remontowe na statkach różnych typów i rozmiarów, jak też skomplikowane konwersje i przebudowy jednostek pływających. Trzy lata temu Stocznia Nauta powróciła na rynek nowych budów i wyspecjalizowała się w budowie średniej wielkości statków rybackich, specjalistycznych i badawczych. Współpracując z Marynarką Wojenną RP, Stocznia Nauta wykonuje także remonty i modernizacje okrętów wojennych. Posiada również rozległe zaplecze techniczne – zakład przy ulicy Czechosłowackiej w Gdyni z dostępem do dwóch suchych doków pozwala obsługiwać nawet największe statki wpływające na Bałtyk, a infrastruktura Zakładu Nowych Budów w Gdańsku dostosowana jest do budowy nowoczesnych jednostek.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32908,00 $ tona 0,27% 10 cze
 Cynk 2965,00 $ tona -1,03% 10 cze
 Aluminium 2470,00 $ tona 0,45% 10 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.