• <
BOTA_2023

Współpraca Saab i Stoczni Marynarki Wojennej

05.11.2015 14:11 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Współpraca Saab i Stoczni Marynarki Wojennej

Partnerzy portalu

Współpraca Saab i Stoczni Marynarki Wojennej - GospodarkaMorska.pl

Saab, spółka prowadząca działalność w zakresie bezpieczeństwa i obronności, ogłosiła podpisanie listu intencyjnego ze Stocznią Marynarki Wojennej S.A. w Gdyni. Porozumienie stanowi podstawę do podjęcia bliskiej współpracy przy oferowaniu wspólnych dostaw rozwiązań morskich, w tym okrętów podwodnych, zamówionych przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla Polskiej Marynarki Wojennej.

„Kluczowym elementem naszego podejścia do prowadzenia działalności jest budowa silnych, partnerskich więzi lokalnych. Cieszymy się z tego porozumienia i wierzymy, że stanowi istotny krok przy oferowaniu wsparcia przy realizacji polskich wymagań w zakresie postępowania zakupu okrętów podwodnych o kryptonimie Orka. Dla Saab, współpraca z lokalnymi partnerami to sposób na zapewnienie, że dostawy naszych rozwiązań gwarantują korzyści dla naszych klientów i, co ważne, że transfer know-how obejmuje lokalny przemysł” - wyjaśnia Jason Howard, dyrektor na Polskę w Saab.

Historia Stoczni Marynarki Wojennej, długoterminowego partnera Polskiej Marynarki Wojennej, ma swój początek w 1922, kiedy w Gdyni założone zostały Warsztaty Portowe Marynarki Wojennej. Na dzień dzisiejszy stocznia przeprowadziła szereg złożonych projektów, w tym obejmujących produkcję nowych jednostek morskich, ich nadbudów oraz kadłubów dla klientów międzynarodowych. Obecnie realizuję także budowę okrętu patrolowego ORP Ślązak.

„Polska Marynarka Wojenna jest zaangażowana w rozbudowany program modernizacyjny, który obejmuje budowę nowych okrętów, w tym trzech okrętów podwodnych. Rozwiązania nawodne i podwodne spółki Saab spełniają wszystkie potrzeby związane z tymi jednostkami. Posiadamy wyjątkowe doświadczenie i uważamy Polskę za kluczowy rynek” - mówi Jason Howard.

Obecność Saab w Polsce obejmuje dostawy pocisków RBS15 Mk3 oraz radarów Sea Giraffe dla polskich okrętów rakietowych, zapewniających im efektywną zdolność rażenia celów morskich i lądowych na dużej odległości. Niedawno Polska Marynarka Wojenna wybrała system przeciwminowy Saab Double Eagle na wyposażenie niszczyciela min Kormoran II.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.