• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Międzynarodowe warsztaty w Promotechu

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Międzynarodowe warsztaty w Promotechu
Międzynarodowe warsztaty w Promotechu - GospodarkaMorska.pl

pc

10.04.2017 Źródło: własne

Dystrybutorzy z kilkunastu krajów świata i z Polski uczestniczyli w warsztatach w białostockim Promotechu. Przez kilka dni poznawali tajniki dużych maszyn do automatyzacji procesów cięcia i spawania.

To już trzeci taki zjazd w historii firmy – poprzednie odbyły się w latach 2015 i 2016. Tegoroczna edycja dotyczyła produkowanych przez Promotech wielkogabarytowych automatów spawalniczych.

– Nasze urządzenia do automatyzacji cięcia i spawania pracują w różnych  krajach; są zainstalowane m.in. w Polsce, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie, Niemczech, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i w Hiszpanii. Celem warsztatów było podzielenie się informacjami na temat cech tych maszyn i naszym „know how” w pełnym zakresie projektu – począwszy od skutecznej rozmowy z potencjalnym nabywcą poprzez fazy projektowania, logistyki, instalacji, po serwis – w tym m.in. zdalną diagnostykę urządzeń za pomocą łącz internetowych i obsługę posprzedażową – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor ds. handlu Promotechu.

Warsztaty zostały podzielone na trzy sesje językowe. W pierwszej uczestniczyło 12 osób z Polski, w sesji angielskojęzycznej wzięło udział 10 dystrybutorów z: Norwegii, Finlandii, Szwecji, Chorwacji, Francji, Portugalii i Turcji, a w ostatniej, rosyjskojęzycznej sesji – osiem osób z Białorusi, Łotwy, Rosji i Ukrainy.

Kilkudniowy zjazd wypełniły prezentacje, pokazy praktyczne oraz panele dyskusyjne. Uczestnicy poznawali tajniki takich automatów jak MCM, czyli  urządzenia do cięcia i spawania, wykorzystywanego przy produkcji wież wiatrowych oraz zbiorników ciśnieniowych, czy PPCM – do profilowego cięcia rur, znajdującego zastosowanie przy rurowych konstrukcjach stalowych, w takich obiektach jak stadiony, hale widowiskowe, mosty itp. Tematem warsztatów były też automat WA do spawania blachownic w konstrukcjach stalowych, wykonywanych z belek metalowych, i słupowysięgniki, umożliwiające spawanie wzdłużne i po obwodzie – wykorzystywane w konstrukcjach stalowych i przy produkcji zbiorników.

– Wszystkie te urządzenia są wykonywane każdorazowo w ścisłym uzgodnieniu z nabywcą, z uwagi na możliwość dostosowania ich konfiguracji, parametrów technicznych, wyposażenia zgodnie z potrzebami klienta, co jest szczególnie istotnym atutem przy wyborze naszej oferty. Promotech posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wykonywania maszyn typu  „custom-made”, ale jest to czasochłonny proces, który wymaga dodatkowych uzgodnień i prac projektowych, uwzględniających nie tylko walory użytkowe maszyny, ale np. konkretną jej lokalizację i ilość dostępnej powierzchni w hali nabywcy. A ponieważ nasze urządzenia pracują w różnych krajach o odmiennych warunkach klimatycznych –  muszą być m.in. odporne na wysoką temperaturę i wilgotność – podkreśla Kopciewski.

Goście mieli też okazję obserwować pracę urządzeń Promotechu u nabywców. Podczas wizyty w Promostalu w Czarnej Białostockiej, oglądali urządzenie do profilowego cięcia rur, wykorzystane m.in. przy budowie konstrukcji białostockiego Stadionu Miejskiego oraz urządzenie do spawania blachownic, natomiast w firmie Instal Koplany mogli podglądać pracę słupowysięgnika.

– Podczas zajęć nasi partnerzy mieli okazję przekonać się, że urządzenia Promotechu mogą skutecznie konkurować z maszynami światowych potentatów – są dobrze dopracowane (na bazie doświadczeń z dotychczasowych instalacji), posiadają niezbędne parametry techniczne i walory użytkowe, rozwiązania oparte o najnowsze technologie, zaawansowany software oraz przyjazne dla operatorów sterowanie i obsługę. Ożywiona dyskusja i zaangażowanie naszych dystrybutorów podczas warsztatów pozwalają z optymizmem oczekiwać pozytywnych rezultatów, przekładających się na ilość  zamówień – dodaje Kopciewski.

Promotech zamierza kontynuować warsztaty w kolejnych latach. Następne dotyczyły będą ukosowarek i wiertarek.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33055,00 $ tona 0,39% 16 cze
 Cynk 2972,00 $ tona -0,47% 16 cze
 Aluminium 2454,00 $ tona -0,16% 16 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.