• <
Famor_1100x200_2022

MFiPR: gazociągiem Hermanowice-Strachocina płynie już błękitne paliwo

ew

27.04.2020 08:16 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki MFiPR: gazociągiem Hermanowice-Strachocina płynie już błękitne paliwo

Partnerzy portalu

MFiPR: gazociągiem Hermanowice-Strachocina płynie już błękitne paliwo - GospodarkaMorska.pl

Mimo panującej epidemii koronawirusa udało się zakończyć budowę 72-km gazociągu Hermanowice-Strachocina, którym płynie już błękitne paliwo - poinformowało w poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

"Mimo wyjątkowej sytuacji, jaka panuje w kraju w związku z koronawirusem, udało się zakończyć ważną inwestycję, która powstała dzięki wsparciu funduszy unijnych. Jesteśmy świadkami, jak podczas kwarantanny odradza się natura. Aby ta tendencja się utrzymała musimy inwestować w wydajne, opłacalne i czyste paliwo, jakim jest gaz" - powiedziała cytowana w komunikacie minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

"Technologie oparte na gazie ziemnym stanowią pomost między tradycyjnymi technologiami węglowymi, a technologiami opartymi całkowicie na odnawialnych źródłach energii" – podkreśliła minister.

Resort funduszy i polityki regionalnej poinformował, że budowa gazociągu kosztowała około 350 mln zł, z czego ponad 146 mln zł pochodzi z funduszy unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dodano, że gazociąg znacznie zwiększy przepustowość systemu przesyłowego na południu Polski i zapewni swobodny dostęp do niskoemisyjnego paliwa gazowego dla przemysłu, energetyki i mieszkańców. Inwestycja ta stanowi istotny element gazowego Korytarza Północ-Południe w Polsce Wschodniej

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.