• <
Famor_1100x200_2022

Meyer Turku rozpoczął montaż kadłuba wycieczkowca Costa Toscana

PMK

12.02.2020 20:06 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Meyer Turku rozpoczął montaż kadłuba wycieczkowca Costa Toscana

Partnerzy portalu

Meyer Turku rozpoczął montaż kadłuba wycieczkowca Costa Toscana - GospodarkaMorska.pl

Fińska stocznia Meyer Turku rozpoczęła pracę nad wycieczkowcem Costa Toscana, statkiem wycieczkowym napędzanym LNG o tonażu brutto 185 000 t.

- Ten symboliczny moment w budowie Costa Toscana stanowi kolejny krok naprzód w popularyzacji LNG w sektorze rejsów wycieczkowych. Jako pierwsi na świecie uwierzyliśmy w tę innowację pięć lat temu, kiedy zamówiliśmy tę serię statków, rozpoczynając proces transformacji w kierunku uczynienia turystyki bardziej ekologiczną - powiedział Neil Palomba, prezes Costa Cruises.

- LNG jest obecnie rozwiązaniem, które pozwala osiągnąć najlepsze i natychmiastowe wyniki w zakresie zmniejszenia wpływu statków na środowisko – dodał.

Costa Toscana ma wejść do służby późnym latem 2021 roku. Jest to siostrzana jednostki Costa Smeralda, obecnie żeglującej po Morzu Śródziemnym.

- Zawsze opieramy się na wiedzy zdobytej podczas budowy z poprzednich statków, ale Costa Toscana będzie również wyposażona w nowoczesne technologie, aby inspirować swoich pasażerów. Dziś jest dzień, w którym wszystko to zaczyna być widoczne w postaci jednego pięknego statku - skomentował Jan Meyer, dyrektor generalny Meyer Turku

- Costa Smeralda stała się ikoną włoskiego designu, a nasi pasażerowie bardzo doceniają ten styl. W przypadku Costa Toscana wykorzystamy innowacyjną i sprawdzoną technologię LNG - komentuje Palomba.

Statek ma mieć długość 337 metrów i szerokość 42 metrów. Będzie to pierwszy przypadek wykorzystania silników hybrydowych z udziałem paliwa LNG na wycieczkowcach. LNG będzie przechowywane na pokładzie i używane do generowania całej energii podczas rejsu. Silniki będą zasilane skroplonym gazem Caterpillar/MaK, który spełnia najostrzejsze regulacje środowiskowe. Projektanci położyli także duży nacisk na energetyczną efektywność jednostki.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.