• <
gryfia_70lat

Luksusowe jachty z gdańskiej stoczni podbijają świat. Byliśmy na pokładzie najnowszej jednostki (foto, wideo)

Patrycja Cybulska

23.07.2018 03:34 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Luksusowe jachty z gdańskiej stoczni podbijają świat. Byliśmy na pokładzie najnowszej jednostki (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Luksusowe jachty z gdańskiej stoczni podbijają świat. Byliśmy na pokładzie najnowszej jednostki (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

O podróży taki jachtem marzy wiele osób, a elegancja, luksus i wygoda to tylko niektóre cechy jednostek budowanych w gdańskiej stoczni. Wnętrze każdej z nich jest inne, zaprojektowane zgodnie z oczekiwaniami klienta. Z naszą kamerą odwiedziliśmy pokład Sunreef 80 – najnowszego jachtu żaglowego stoczni Sunreef Yachts. Robi wrażenie.

– To jest przedstawiciel nowej linii katamaranów stoczni Sunreef Yachts. Łączy cechy tradycyjnej łodzi żaglowej z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Każdy jacht troszeczkę odzwierciedla charakter swojego właściciela. Tutaj mamy konkretnie właściciela z Chorwacji, który przede wszystkim zażyczył sobie komfortowych warunków do żeglugi z rodziną – mówi Artur Połoczański, PR Manager Sunreef Yachts.

Poinformował, że rozwiązania na pokładzie, które mają zapewnić komfort użytkowników tego jachtu, są różne.

– Z jednej strony bardzo wygodna strefa jadalna, z drugiej strony w salonie bardzo duży obszar do wypoczynku z rozkładaną sofą, wysuwany telewizor, łatwy dostęp do chłodziarki z winem, dobrze i wygodnie ulokowana załoga, która w każdej chwili może obsłużyć właściciela i jego gości. Świetnie skomunikowane przestrzenie wewnętrzne, salon otwiera się zarówno na taras dziobowy, jak i na kokpit rufowy. Wszystko harmonijnie ze sobą współgra i stanowi idealną platformę do wypoczynku na morzu – dodaje Połoczański.

Jacht żaglowy Sunreef 80 ma 24,4 m długości i 11,5 m szerokości. Napęd stanowią silniki 2 x 225 HP - 2 x 280 HP. Powierzchnia grota to 200 m2. Za architekturę okrętową, jak i design, odpowiada Sunreef Yachts. Pokład słoneczny ma powierzchnię 54 m2, natomiast powierzchnia mieszkalna to prawie 300 m2, dzięki którym ten uniwersalny i nowoczesny jacht świetnie sprawdza się podczas dalekomorskich podróży.

Światowa premiera

Światowa premiera jachtu żaglowego Sunreef 80 odbędzie się w dniach 11-16 września w Cannes podczas Cannes Yachting Festival, jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych. Oprócz tego, publiczność zobaczy także inne nowe modele z gdańskiej stoczni. Będą to Sunreef 60 – pięciokabinowy jacht żaglowy z niezwykle obszernym pokładem słonecznym, wyposażonym w jacuzzi i wygodne materace; oraz 40 Open Sunreef Power Diamond Edition – pierwszy na świecie jacht pokryty diamentową powłoką. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną również modele Sunreef Supreme 68 Power i Sunreef 74, a także projekt nowego modelu 80 Sunreef Power – uniwersalnego i nowoczesnego jachtu, stworzonego do dalekomorskich podróży.

Sunreef Yachts to światowy lider w projektowaniu i konstrukcji katamaranów żaglowych, motorowych oraz super jachtów typu „custom made” o długości od 60 do ponad 200 stóp. Jak podkreśla stocznia, wprowadziła ona do świata jachtingu wiele przełomowych rozwiązań, takich jak pierwszy na świecie pokład słoneczny na luksusowym katamaranie, czy pierwszy motorowy i żaglowy dwukadłubowiec typu double-deck. Firma stworzyła także pierwszy w historii przemysłu stoczniowego karbonowy superjacht żaglowy, a także jako pierwsza zainstalowała składany maszt na dwukadłubowym superjachcie. Co roku na rynek trafiają co najmniej dwa nowe modele z gdańskiej stoczni.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.