• <
Baltexpo2023_duży

Gdańska Protea przebudowała wciągarkę na jednostce Wind Lift I

ew

06.06.2018 08:08 Źródło: Protea/ cargoequipmentexperts.com
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Gdańska Protea przebudowała wciągarkę na jednostce Wind Lift I

Partnerzy portalu

Gdańska Protea przebudowała wciągarkę na jednostce Wind Lift I - GospodarkaMorska.pl

Projektant i wykonawca specjalistycznego wyposażenia okrętowego i offshore, Protea Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku - poinformował na swojej stronie o wykonaniu przebudowy wciągarek dźwigowych na jednostce Wind Lift 1, specjalistycznym statku do budowy i obsługi morskich farm wiatrowych z żurawiem o udźwigu 500 t.


Zakres prac obejmował przeprojektowanie, budowę i montaż nowych elementów stalowych na głównej wciągarce, wciągarce pdnoszenia wysięgnika i wciągarce pomocniczej w celu zwiększenia ich funkcjonalności.

Wszystkie prace zostały wykonane w stoczni w Niemczech przez wykwalifikowany zespół serwisowy Protei, a modernizacja została potwierdzona certyfikatem DNVGL.

Specjalistyczny statek samopodnośny Wind Lift 1 do budowy i obsługi morskich turbin wiatrowych (główne wymiary: długość całkowita: 114,87 m, szerokość 44,76 m) został zbudowany w 2010 roku i wykorzystuje dynamiczny system pozycjonowania. Jednostka pływa pod banderą niemiecką i jest zarządzana przez armatora Harren & Partner.

Jak mówi Heiko Felderhoff, dyrektor zarządzający Harren & Partner: "To jeden z najnowocześniejszych statków w naszej flocie. Zapewnia naszym klientom kompleksowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania"

 

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.