• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Eko Komes: W dziedzinie chemii mamy się czym chwalić! (wywiad)

ew

08.07.2019 13:15 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Eko Komes: W dziedzinie chemii mamy się czym chwalić! (wywiad)
Eko Komes: W dziedzinie chemii mamy się czym chwalić! (wywiad) - GospodarkaMorska.pl

Przemysł stoczniowy i szeroko pojęta gospodarka morska są nierozłącznie związane z chemią służącą do usuwania zanieczyszczeń ropopochodnych, mycia czy odtłuszczania. Skuteczne rozwiązania pozwalają oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. O nowoczesnych trendach w branży chemii przemysłowej i obiektowej, belgijskiej jakości dostępnej na wyciągnięcie ręki i współpracy z największymi firmami w Polsce opowiedzieli nam właściciele firmy EkoKomes.

EkoKomes istnieje na rynku od ponad 20 lat. Jak wyglądał z Państwa perspektywy rozwój tej firmy, czym zajmujecie się dzisiaj?

Stery w firmie przejęliśmy w roku 2011. Na rynku była moda na chemię belgijską, uznawano ją za najlepszą możliwą. Znaleźliśmy więc belgijskiego producenta, który postawił na sprawdzone już formuły produktów. Mieliśmy stałych klientów takich jak stocznie remontowe, które widziały w nas sprawdzonego, doświadczonego partnera.

Zaczęliśmy rozwijać się na rynek południowy, szukać klientów również w petrochemii czy górnictwie, w których chemia przemysłowa również z powodzeniem znajduje zastosowanie.

W swojej stałej ofercie posiadamy około 600 pozycji. W związku z dynamicznym rozwojem, EkoKomes zmienił siedzibę w roku 2017. Dzięki temu posiadamy dużą powierzchnię magazynową, możemy sobie pozwolić na posiadanie wszystkich produktów na miejscu. Nie trzeba na nie czekać, szybko reagujemy na potrzeby. Klient dostaje swoje zamówienie zazwyczaj w przeciągu 48 godzin, na terenie Trójmiasta realizacja trwa często około 3 godzin.

Trzy lata temu zaczęliśmy importować i sprzedawać również chemię obiektową czyli przeznaczoną dla gastronomii czy hotelarstwa. Sprowadzamy ją z Hiszpanii – w jej skład wchodzą wszelkiego rodzaju koncentraty, kuchni, prania itd. Ciekawą pozycją w naszej ofercie są odświeżacze powietrza, które śmiało można pomylić z najlepszymi perfumami a ich zapach utrzymuje się około 12 godzin! Ich wybór jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zauważyliśmy również zapotrzebowanie na usługi sprzątania czy mycia przemysłowego i postanowiliśmy je zapewnić w naszej ofercie. Krótko mówiąc – reagujemy na potrzeby rynku i staramy się dostarczać środki i usługi najwyższej jakości.

Wspomnieli Państwo o współpracy z Belgami. Wiąże się z tym również usługa dobierania danego produktu specjalnie do potrzeb danego klienta.

Rzeczywiście, mamy bezpośredni kontakt z właścicielem TI SOLUTIONS. Nasza współpraca układa się wręcz modelowo, rozmawiamy praktycznie codziennie. Belgowie mają w swojej bazie ponad 1500 produktów. Nie boimy się zadań specjalnych. Kiedy klient ma problem z danym zanieczyszczeniem, bądź jest ono niespotykane – wysyłamy próbkę do belgijskiego laboratorium i a środek niejako „szyjemy na miarę”. Trzy lata temu zwróciły się do nas firmy Orlen i Lotos. Dobraliśmy środki pod określone zanieczyszczenia i współpracujemy do dziś.

Najciekawsze prace, w których braliście udział?


Od początku współpracujemy z Miastem Gdańsk przy pracach konserwacyjnych przy tunelu pod Martwą Wisłą. Byliśmy pierwszą firmą, która podjęła się mycia tunelu. Ściany, chodniki, jezdnie czy lampy były czyszczone przy użyciu wody pod wysokim ciśnieniem, bez użycia detergentów.

Czyścimy również rurociągi dla PERNU, często bierzemy udział w usuwaniu rozlewisk ropopochodnych. Te prace są ściśle związane z naszą lokalizacją. W okolicach portów czy stoczni jest wiele sytuacji, w których może dojść do takiego wycieku. Mamy przykładowo preparaty, które całkowicie rozpraszają frakcje ropopochodne.

Co wyróżnia Was na rynku?

Na pewno autorskie formuły, o których wspomnieliśmy. Współpracujemy nie tylko z belgijskim laboratorium, ale również z gdańską politechniką. Rozmawiamy z naszymi klientami, chcemy, żeby dostał dokładnie to, czego potrzebuje.

Mimo ogromnego doświadczenia, nie zamykamy się na nowości. Cały czas próbujemy nowych rozwiązań, staramy się zaskoczyć i być krok przed rynkowymi potrzebami. Przykładowo, jesteśmy w trakcie przygotowywania nowego produktu, będzie to aktywna piana do mycia samochodów. Zależy nam na tym, aby nasz nowy preparat nie zawierał żrących związków.

Mało kto posiada tak obszerne magazyny i tyle środków na stanie w takiej ilości jak my. Wiemy, że dziś liczy się przede wszystkim czas realizacji i  w tej kategorii nie mamy sobie równych.

W naszej ofercie posiadamy linię produktów ECOLABEL. Cały produkt, łącznie z opakowaniem i etykietą są wykonane z produktów wtórnych. Współpracujemy z największymi firmami na polskim rynku. Można tu przywołać chociażby Energę, Tauron czy wspomniany już Lotos i Orlen. Jeśli chodzi o chemię, naprawdę mamy czym się pochwalić, ale nie spoczywamy na laurach. Utrzymanie tej pozycji to prawdziwe wyzwanie!


Więcej informacji na STRONIE

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 36475,00 $ tona 0,10% 4 sie
 Cynk 2975,00 $ tona 0,17% 4 sie
 Aluminium 2575,00 $ tona -0,77% 4 sie
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.