• <
Famor_1100x200_2022

Costa Smeralda pomyślnie zakończyła testy napędu LNG

PMK

01.12.2019 15:26 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Costa Smeralda pomyślnie zakończyła testy napędu LNG

Partnerzy portalu

Costa Smeralda pomyślnie zakończyła testy napędu LNG - GospodarkaMorska.pl

Wycieczkowiec Costa Smeralda przeszedł techniczne próby morskie przeprowadzone ze skroplonym gazem ziemnym. To pierwsza jednostka we flocie Costa Cruises z zainstalowanym napędem LNG.

Podczas prób morskich, które rozpoczęły się 16 listopada, statek przeprowadził serię testów w celu sprawdzenia poprawności działania układów, urządzeń i silników z napędem LNG.

Na początku tego miesiąca statek zakończył również swoje pierwsze przedsięwzięcie bunkrowania LNG w stoczni Meyer Turku. Po zakończeniu prób morskich statek wrócił do stoczni, aby dokończyć wyposażenie wnętrza.

Statek ma mieć długość 337 metrów i szerokość 42 metrów. Będzie to pierwszy przypadek wykorzystania silników hybrydowych z udziałem paliwa LNG na wycieczkowcach. LNG będzie przechowywane na pokładzie i używane do generowania całej energii podczas rejsu. Silniki będą zasilane skroplonym gazem Caterpillar/MaK, który spełnia najostrzejsze regulacje środowiskowe. Projektanci położyli także duży nacisk na energetyczną efektywność jednostki.

Costa Smeralda wyposażona zostanie nie tylko w innowacyjne silniki, ale także m.in. w oświetlenie LED i system odzyskiwania ciepła, a kadłub pomalowany będzie specjalnymi farbami, które zmniejszają jego opór pod wodą.

Statek będzie obsługiwał linię wycieczkową Costa Cruises, własność Carnival Corporaton. Jednorazowo na pokład zabierze aż 6 600 turystów, dla których przygotowano 2,6 tys. kabin.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.