• <
Baltexpo2023_duży

Chiny pompują pieniądze w swoje stocznie

PMK

16.05.2018 19:16 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Chiny pompują pieniądze w swoje stocznie - GospodarkaMorska.pl

Podspółki China State Shipbuilding Corporation: CSSC Holdings i CSSC Offshore & Marine zamierzają pozyskać 1,6 mld dolarów zastrzyku kapitału dla swoich czterech stoczni.

Stocznie w Chinach cierpią z powodu długotrwałego kryzysu w przemyśle okrętowym, a obie firmy stwierdziły, że planowane podwyższenie kapitału jest częścią szerszej "polityki reform strukturalnych” rządu.

CSSC Holdings zamierza przekonać kilku inwestorów, w tym: China Life, CPIC Property, PICC do zainwestowania 800 mln dolarów w stocznie Shanghai Waigaoqiao i Chengxi Shipyard.

Z kolei CSSC Offshore & Marine chce pozyskać podobną gotówkę dla stoczni Guangzhou Shipyard International i Huangpu Wenchong.

Światowy przemysł styczniowy przechodzi potężny kryzys z powodu braku zamówień. Wiele zakładów w Chinach, specjalizujących się w budowie prostych jednostek (np. masowców) musiała ogłosić upadłość. W zeszłym roku do stoczni w Chinach wpłynęło 14 proc. mniej zamówień niż w 2016 roku.

Chiński rząd zamierza zachęcać swoje stocznie do inwestycji w badania oraz skupienie się na budowaniu zaawansowanych jednostek (np. offshore), tak by przejąć 35-40 proc. tego rynku w 2020 roku.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.