• <
BOTA_2023

Centromost Płock zbuduje potężne zbiornikowce

14.03.2016 13:16 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Centromost Płock zbuduje potężne zbiornikowce

Partnerzy portalu

Centromost Płock zbuduje potężne zbiornikowce - GospodarkaMorska.pl

W Płockiej Stoczni Rzecznej odbyło się uroczyste położenie stępki pod pierwsze zbiornikowce, mierzące 110 metrów długości. Uroczyście położono też stępkę pod 3 pierwszymi blokami kadłubów.

Płocka Stocznia do połowy 2018 roku zbuduje 15 kadłubów zbiornikowców, natomiast fiński koncern Wärtsilä wyposaży jednostki, które zostaną wyczarterowane przez Shell Trading Rotterdam B.V. Wärtsilä dostarczy m.in. 6-cylindrowe silniki dual-fuel Wärtsilä 20 (dwupaliwowe, co oznacza, że będą mogły funkcjonować, wykorzystując konwencjonalne paliwo, ale także ekologiczne i ekonomiczne LNG), przekładnie oraz śruby nastawne. Wyposażeniem zbiornikowców zajmie się holenderska stocznia z grupy VEKA Group, do której należy większościowy pakiet udziałów w Płockiej Stoczni Rzecznej.

110-metrowe jednostki zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu wydajności i bezpieczeństwa, elastyczności i niskich kosztach eksploatacji. Shell chce  wykorzystać statki do wsparcia zwiększających się potrzeb w regionach: Amsterdam/Rotterdam/Antwerpia oraz Rhinetrack.

Położenie stępki miało miejsce 7 marca. 

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.