• <
KONGSBERG_2023

Stocznia Blohm + Voss wróciła częściowo do pracy

PMK

17.08.2020 20:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Stocznia Blohm + Voss wróciła częściowo do pracy

Partnerzy portalu

Stocznia Blohm + Voss wróciła częściowo do pracy - GospodarkaMorska.pl
Blohm + Voss

Niemiecka stocznia Blohm + Voss z Hamburga rozpoczęła prace po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa. Firma uzgodniła to z lokalnymi urzędami ds. zdrowia. Nie wszystkie wyniki drugiego testu masowego są jeszcze dostępne, ale niektórzy pracownicy mogą wrócić do pracy.

W zeszłym tygodniu firma macierzysta Blohm + Voss Lürssen wysłała około 1800 pracowników i dostawców na testy na obecność koronawirusa. Zarejestrowano około 80 przypadków zakażenia. Druga runda testowa odbyła się w poniedziałek i wtorek. Przynajmniej tam, gdzie były tylko negatywne wyniki w obu rundach, pracownicy mogą pojawić się ponownie od środy. Eksploatacja zostanie wznowiona na poszczególnych małych, wyraźnie wydzielonych obszarach, w których jest kontrola dostępu - powiedział rzecznik urzędu zdrowia Martin Helfrich.

Tydzień temu Blohm + Voss wysłał prawie wszystkich pracowników do domu. Obecnie w stoczni znajduje się kilka okrętów marynarki wojennej. Według urzędu zdrowia nadal nie jest jasne, w jaki sposób około 80 pracowników firmy Blohm + Voss zostało zarażonych. Władze zdrowotne nadal próbują śledzić drogi infekcji.

Dla Hamburga jest to pierwsza poważna epidemia koronawirusa w jednej firmie. Według organu opieki społecznej ostatnio było kilka przypadków zarażenia w tym samym miejscu w domu dla uchodźców w Wandsbek oraz w domu opieki w Bramfeld.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.