• <
nauta_2024

SOV dla Hornsea Two OWF zwodowany w Turcji

PMK

22.09.2020 16:15

Partnerzy portalu

SOV dla Hornsea Two OWF zwodowany w Turcji - GospodarkaMorska.pl
Salt Ship Design

Nowy statek do obsługi farm wiatrowych (SOV) armatora Louis Dreyfus Armateurs (LDA), który będzie pracował na morskiej farmie wiatrowej Hornsea Two w Ørsted, został zwodowany 21 września w Cemre Shipyard w Turcji.

Oczekuje się, że Wind of Hope SOV, zamówiony w 2018 roku, dotrze do zakładu operacyjnego i konserwacyjnego Ørsted w porcie Grimsby w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku.

Statek będzie służył jako baza noclegowa i robocza dla techników turbin wiatrowych, którzy będą spędzać dwa tygodnie na Hornsea Two.

84-metrowy SOV, który może pomieścić do 64 techników turbin wiatrowych i załogi statku, ma napęd spalinowo-elektryczny i możliwości DP2. Został wyposażony w pomost z kompensacją ruchu i pokładowy helikopter do przewozu załogi i ładunku.

- Wind of Hope został zaprojektowany z myślą o wygodzie i praktyczności, dlatego nie możemy się doczekać, kiedy powitamy go w jego nowym domu w Grimsby - powiedział Morten Holm, szef operacyjny Hornsea Two w Ørsted.

To drugi SOV, który deweloper morskiej energetyki wiatrowej wyczarterował od LDA.

W 2018 roku armator odebrał Wind of Change SOV, 83-metrowy statek używany do prac związanych z obsługą i konserwacją w morskich farmach wiatrowych Ørsted Borkum Riffgrund 1 i 2 oraz Gode Wind 1 i 2 w Niemczech.

Wind of Change, również zbudowany przez Cemre Shipyard w Turcji, rozpoczął działalność na niemieckich morskich farmach wiatrowych w 2019 roku. Oba statki zostały zaprojektowane przez Salt Ship Design.

Projekt Ørsted 1,4 GW Hornsea Two będzie obejmował 165 turbin Siemens Gamesa 8 MW i ma zostać uruchomiony w 2022 r.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.