• <
smartre_2023

Seaspan powita parę kontenerowców o ładowności 13 tys. TEU

PMK

15.09.2020 16:00
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Seaspan powita parę kontenerowców o ładowności 13 tys. TEU

Partnerzy portalu

Seaspan powita parę kontenerowców o ładowności 13 tys. TEU - GospodarkaMorska.pl
Seaspan

Właściciel i operator kontenerowców z siedzibą w Hongkongu, Seaspan Corporation, odebrał dwa kontenerowce o ładowności 13000 TEU zbudowane w 2010 i 2011 roku. Oba statki rozpoczęły długoterminowe czartery z anonimowym globalnym liniowcem.

Chociaż Seaspan nie dostarczył żadnych dodatkowych szczegółów na temat duetu statków powietrznych, dane VesselsValue pokazują, że omawiane statki to Madrid Express i Paris Express. Obie jednostki zbudowane w stoczni Samsung Heavy Industries (SHI) w Korei Południowej zostały zakupione od niemieckiej firmy transportowej Peter Dohle Schiffahrts KG.

- Pomimo bezprecedensowej pandemii, od grudnia 2019 roku sfinalizowaliśmy zakup 13 wysokiej jakości statków. W dalszym ciągu realizujemy jedną z naszych kluczowych strategii rozwoju, wykorzystując mocną ścieżkę rozwoju wysokiej jakości, koncentrując się na aktywach, które jeszcze bardziej wzmacniają długoterminowe partnerstwo z naszymi klientami i generują atrakcyjne zwroty skorygowane o ryzyko – poinformował Seaspan.

Po ostatnim przejęciu flota Seeaspan obejmuje obecnie 125 kontenerowców o łącznej ładowności około 1 049 000 TEU. Średni wiek floty statków należących do przedsiębiorstwa wynosi około 7 lat, a średni pozostały okres leasingu wynosi około 4 lata, na podstawie ważonej TEU.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.