• <
gryfia_70lat

Rząd za budową terminala zbożowego w Porcie Gdańsk

gm

20.07.2022 05:37 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rząd za budową terminala zbożowego w Porcie Gdańsk

Partnerzy portalu

Rząd za budową terminala zbożowego w Porcie Gdańsk - GospodarkaMorska.pl
Załadunek zboża na duży międzynarodowy statek transportowy w porcie.

Rząd przyjął uchwałę ws. terminala produktów rolno-spożywczych w Gdańsku - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Jak wskazano w komunikacie opublikowanym we wtorek na stronach KPRM, rząd przyjął uchwałę w sprawie terminala produktów rolno-spożywczych przedłożoną przez ministra infrastruktury.

"Rada Ministrów uznaje za zasadne zlokalizowanie w Porcie Gdańsk terminala produktów rolno-spożywczych, w szczególności zboża. Rozwiązanie to wniesie wkład w zapewnienie bezpieczeństwa państwa, w szczególności bezpieczeństwa żywnościowego Polski, a także całej społeczności międzynarodowej" - podano w komunikacie.

Dodano, że lokalizacja terminala produktów rolno-spożywczych w Porcie Gdańsk realizuje założenia Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej i będzie działać w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego.

Zaznaczono, że jest to istotny element bezpieczeństwa państwa, biorąc pod uwagę aktualną sytuację geopolityczną spowodowaną konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.