• <
escort_980x120_gif_2020

[WIDEO] 77 Racing Club Gdańsk rozpoczyna sezon żeglarski. Port Gdańsk partnerem klubu

10.07.2022 14:10
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie [WIDEO] 77 Racing Club Gdańsk rozpoczyna sezon żeglarski. Port Gdańsk partnerem klubu

Partnerzy portalu

[WIDEO] 77 Racing Club Gdańsk rozpoczyna sezon żeglarski. Port Gdańsk partnerem klubu - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

77 Racing Club Gdańsk, zawodowy klub żeglarski, w którego barwach pływają m.in. wielokrotni mistrzowie Polski i mistrzowie świata, ogłosił w czwartek (7 lipca) rozpoczęcie sezonu żeglarskiego 2022. Na na terenie Twierdzy Wisłoujście, historycznego miejsca, które dawniej wskazywało drogę statkom do portu gdańskiego, ogłoszona została również współpraca Portu Gdańsk z 77 Racing Club Gdańsk. 

Najważniejszy start dla ekipy Piotra Tarnackiego odbędzie się w dniach 23-30 lipca we Włoszech, wówczas żeglarze będą walczyć o 10. tytuł Mistrza Świata w klasie Micro. Team Energa 77 Racing w tym sezonie będzie pływał w nowym składzie: Piotr Tarnacki, Piotr Przybylski oraz Maksymilian Pawłowski. 

– Za nami pierwsze treningi w bardzo różnych warunkach i muszę przyznać, że team sprawdza się świetnie. Cały czas trenujemy, aby wystartować na 100 procent naszych możliwości w Mistrzostwa Polski w klasie Micro podczas Lotos Nord Cup w Gdańsku – mówi Piotr Tarnacki, lider Energa 77 Racing.

– Po zmianach kadrowych musimy dojść do pełni możliwości. Cieszę się, że startujemy w Polsce i nie mogę doczekać się pierwszych regat. Realizacja naszych planów możliwa jest nie tylko dzięki naszej pracy i determinacji, ale także dzięki kontynuacji współpracy z naszymi partnerami, za co jestem bardzo wdzięczny.

Liderem i założycielem Racing Club Gdańsk jest Piotr Tarnacki. Zawodowo żegluje od 1999 roku, od 2003 pod własnym szyldem. W klasie Micro zdobył najwyższe trofea, jest dziewięciokrotnym Mistrzem Świata, kilkanaście razy wygrywał Mistrzostwa Polski. Jest triumfatorem Pucharu Świata i Europy. Dwukrotnie odbierał nagrodę Żeglarza Roku. W 2020 Piotr Tarnacki został wybrany najlepszym żeglarzem Pomorza, po raz kolejny znalazł się też w 10. najlepszych sportowców Gdańska. 

Klub prowadzi m.in. akademię żeglarską dla pasjonatów regat oraz program szkoleniowy dla firm łączący żeglarstwo i biznes.

– Prowadzimy projekt Młodzieżowej Akademii Żeglarstwa 77 Racing, który kierujemy do osób w wieku 15-20 lat. Nie ukrywam, że czerpię z tego wiele radości – podkreśla lider klubu.

Na tym jednak nie koniec. 77 Racing Club Gdańsk realizuje również program we współpracy z domami dziecka. – Cieszę się, że mogę przekazać młodym pasję do żeglarstwa – dodaje Tarnacki. 

Do klubu każdy może dołączyć. Zainteresowani mogą się kontaktować przez oficjalne profile na Facebooku, Instagramie lub stronę www.

Partnerami 77 Racing Club Gdańsk są w tym sezonie: Energa Grupa Orlen, Roca Polska, Miasto Gdańsk, Ford Store Łódź, Helly Hansen, APIA, Sunreef Yachts, Ozoshi Racing oraz Port Gdańsk.

Port Gdańsk wspiera żeglarzy

Port Gdańsk aktywnie włącza się w lokalne inicjatywy w szczególności te związane z młodzieżą i najmłodszymi. 

– Od ponad 2 lat włączamy się w liczne inicjatywy lokalne. Jesteśmy partnerem Klubu „Torus Wybrzeże”, którego spora baza kibiców wywodzi się z portowej dzielnicy Stogi. Włączyliśmy się też w klubowy projekt #TrenujZWybrzeżem, promujący piłkę ręczną. W ramach zajęć WF piłkarze pokazują dzieciom techniki gry. Wspieramy też klub piłkarski z wieloletnią tradycją. Nosi nazwę „Portowiec Gdańsk” i prowadzi treningi piłki nożnej dla dzieci. Zakupiliśmy niezbędny sprzęt i stroje dla młodych sportowców. Postanowiliśmy też wesprzeć finansowo trenerów, bo to na nich spoczywa obwiązek hartowania sportowego ducha rywalizacji u dzieci – mówi Piotr Bura, dyrektor biura Marketingu i Komunikacji Portu Gdańsk.

– W Porcie Gdańsk stawiamy na zgrany zespół i współpracę. Inicjatywy, w które się włączamy mają na celu aktywizację młodzieży szkolnej, promowanie aktywności fizycznej. 77 Racing Club Gdańsk szkoli młodych żeglarzy, co idealnie wpisuje się w nasze aktywności. Pomagamy też zawodowcom. Rozpoczynamy współpracę z 77 Racing Club, którego liderem jest Piotr Tarnacki, dziewięciokrotny mistrz świata w klasie Mikro. Cieszymy się na tą współpracę i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy – podsumowuje  Anna Drozd, rzecznik prasowy Portu Gdańsk.

Kalendarz startów na sezon 2022Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.