• <

Ruszył nowy serwis ONE w terminalu GCT

Partnerzy portalu

Fot. GCT

Dziś w gdyńskim terminalu GCT pojawił się kontenerowiec Wes Gesa, który oficjalnie zainaugurował nowy serwis linii Ocean Network Express łączący Morze Bałtyckie z Półwyspem Iberyjskim i Wyspami Brytyjskimi.

Do Gdynia Container Terminal wpłynął dziś kontenerowiec Wes Gesa. To pierwsze zawinięcie statku do Gdyni w ramach zaktualizowanego serwisu linii Ocean Network Express o nazwie IBESCO. Cotygodniowy serwis łączy bazowe porty w Polsce, Skandynawii, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

Aktualna rotacja serwisu IBESCO:
Rotterdam – Leixoes – Lizbona – London Gateway Port – Rotterdam – Gdynia – Aarhus – Göteborg – Antwerpia – Rotterdam

Fot. GCT


Pokonanie całej rotacji ma statkom ONE zajmować zgodnie z harmonogramem 28 dni.

Linie ONE ogłosiły rozszerzenie serwisu o Gdynię jeszcze pod koniec maja. Ma to być pierwszy etap wzmacniania pozycji linii w naszym kraju.

Wes Gesa, który pojawił się jako pierwszy w ramach usługi w Gdynia Container Terminal, to 152-metrowy kontenerowiec zbudowany w 2012 roku o pojemności brutto 10585 ton. Pływa pod flagą Cypru. Co ciekawe, w ramach pierwszego zawinięcia statek dostarczył m.in. puste kontenery, które posłużą do budowy startu/mety na potrzeby biegu ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2023, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.


okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.