• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Ruszył konkurs na prezesa Naftoportu

ew

04.08.2020 11:24 Źródło: Naftoport/własne

Partnerzy portalu

Ruszył konkurs na prezesa Naftoportu  - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Rada nadzorcza gdańskiego Naftoportu ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. Zgłoszenia należy nadsyłać do 28 sierpnia a przesłuchania wybranych kandydatów rozpoczną się już na początku września.

Od listopada 2017 roku szefem Naftoportu jest Andrzej Brzózka. Pełnił funkcję wiceprezesa Naftoportu a wcześniej pracownika oraz prokurenta w spółce.

Naftoport wykonuje przeładunki ropy naftowej i produktów naftowych w gdańskim porcie. Spółka stanowi istotny element logistyki dostaw ropy dla polskich i niemieckich rafinerii oraz jej tranzytu, a także lądowo-morskiego przeładunku produktów naftowych. Infrastruktura terminalu przeładunkowego Naftoportu obejmuje pięć stanowisk przeładunkowych o potencjale przekraczającym 44 mln ton paliw płynnych rocznie.

W roku 2019 Naftoport drugi raz z rzędu osiągnął rekordowy – w całym okresie 28-letniej działalności Spółki oraz w łącznej historii Bazy Przeładunku Paliw Płynnych – wynik przeładunkowy. W Terminalu Spółki obsłużono 304 zbiornikowce i przeładowano blisko 17 milionów ton ropy naftowej i paliw ciekłych, przekraczając znacząco dotychczasową rekordową wielkość roczną (14,9 mln t) z roku 2018.

Więcej na ten temat w naszym wywiadzie z Andrzejem Brzózką: TUTAJ

Andrzej Brzózka jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni i oficerem pokładowym z praktyką na statkach handlowych, z dyplomem starszego oficera, ponadto absolwentem studiów podyplomowych w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, Akademii Obrony Narodowej i na Politechnice Gdańskiej. W 2007 uzyskał uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.