• <
gryfia_70lat

Przewoźnicy oceaniczni mogą osiągnąć nawet 100 miliardów dolarów rocznego zysku w 2021 roku

07.07.2021 09:31 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Przewoźnicy oceaniczni mogą osiągnąć nawet 100 miliardów dolarów rocznego zysku w 2021 roku

Partnerzy portalu

Przewoźnicy oceaniczni mogą osiągnąć nawet 100 miliardów dolarów rocznego zysku w 2021 roku - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Guangzhou

Przewoźnicy oceaniczni mogą w tym roku osiągnąć zysk w wysokości 100 miliardów dolarów. Agencja Drewry twierdzi, że ich średnioterminowa rentowność jest praktycznie zapewniona ze względu na niedostatek podaży.

Nawet przy napływie zamówień na nowe kontenerowce z dostawą w 2023 roku, które prawdopodobnie pobiją rekordy wszechczasów i potencjalnie przechylą szalę podaży i popytu z powrotem na korzyść spedytorów.

Najnowszy kwartalny raport Container Forecaster firmy Drewry zawiera ogromne skoki stawek frachtowych i zysków przewoźnika w kontekście zakłóceń operacyjnych w łańcuchu dostaw.

Firma znacznie poprawiła swoją prognozę średnich stawek frachtowych i całoroczną rentowność branży i uważa, że rynek „stoi w obliczu średnioterminowego (lub rozszerzonego) niedoboru podaży”.

– Biorąc pod uwagę znacznie wyższą prognozę stawek frachtowych na ten rok, Drewry dokonał znacznej aktualizacji naszej całorocznej prognozy zysku dla branży w 2021 roku. Obecnie prognozujemy zysk branży w wysokości około 80 miliardów dolarów w tym roku, w porównaniu z naszymi poprzednimi szacunkami wynoszącymi 35 miliardów dolarów – powiedział starszy menedżer ds. badań kontenerów i autor raportu, Simon Heaney.

– Jeśli stawki frachtowe przekroczą oczekiwania w pozostałej części roku, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdybyśmy zobaczyli roczną linię zysku w okolicach 100 miliardów dolarów – dodał.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.