• <

Prezes ZMPSiŚ S.A. Krzysztof Urbaś wyróżniony odznaką honorową MKiŚ

rk

25.05.2023 12:11 Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Prezes ZMPSiŚ S.A. Krzysztof Urbaś wyróżniony odznaką honorową MKiŚ

Partnerzy portalu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Energetyki. Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska 23 maja br. Odznakę wręczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Energetyki to odznaczenie resortowe, nadawane jako wyróżnienie zawodowe w uznaniu zasług za wieloletnią i ofiarną pracę w energetyce oraz szczególnych osiągnięć w rozwoju energetyki. Jest przyznawana pracownikom sektora energetycznego, a także osobom i instytucjom mającym szczególny wkład w rozwój dziedziny energetyki w kraju, w tym projektów naukowych, programów inwestycyjnych oraz rozwoju kluczowej infrastruktury. 

Oprócz tego odznaczenia Krzysztof Urbaś został także wyróżniony nagrodą Krajowej Izby Gospodarki Morskiej "Bursztynowym sterem za m.in. wieloletnią pracę na rzecz polskiej gospodarki morskiej, w szczególności za niekwestionowany wkład w rozwój polskiej branży portowej w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Świnoujściu. Ponad 20-letnie zaangażowanie w budowanie i działalność samorządu gospodarczego gospodarki morskiej, w tym m.in. udział w pracach Rady Krajowej Izby Gospodarki Morskiej oraz Komisji Zwyczajów Portowych, gdzie przyczynił się do opracowania „Zbioru praktyk i zasad współpracy uczestników obrotu portowego".Dziękujemy za wysłane grafiki.