• <
KONGSBERG_2023

Powstanie Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku

29.09.2020 10:02 Źródło: PRS
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Powstanie Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku

Partnerzy portalu

Powstanie Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

W piątek 25 września br. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku został podpisany list intencyjny w sprawie powołania platformy współpracy na rzecz wspierania rozwoju sektora offshore na Pomorzu. Deklaracja, pod która podpisali się przedstawiciele wielu pomorskich samorządów, przedsiębiorstw, uczelni wyższych i instytucji z regionu, powołuje do życia „Pomorską Platformę Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku”. Platforma ma stanowić płaszczyznę współpracy i wymiany informacji, sprzyjać realizacji inwestycji, rozwojowi kadr oraz wykorzystać potencjał badawczo-naukowy w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.

PRS jako sygnatariusz deklaracji angażuje się w integrację pomorskich przedsiębiorców i instytucji oraz wymianę doświadczeń w celu umożliwienia firmom z Pomorza uczestniczenia w łańcuchu dostaw materiałów i usług tzw. local content, w projektach budowy i eksploatacji morskich farm wiatrowych. Przedstawiciel PRS, Paweł Mawduk, koordynuje prace Grupy Roboczej Gospodarka, pracującej w ramach Pomorskiej Platformy Offshore.

Podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego podziękował PRS za dotychczasowe prace, wyrażając nadzieję na dalszy aktywny udział w integrowaniu środowiska zaangażowanego w rozwój sektora morskiej energetyki wiatrowej.

Z ramienia PRS deklarację powołania platformy współpracy podpisał Leszek Pokora - Dyrektor Pionu Nadzorów Przemysłowych.


Gospodarka Morska
Leszek Pokora; fot. PRS
etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.