• <

Światowy rekord przeładunków ustanowiony w Porcie Los Angeles

PMK

23.06.2020 23:21 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Światowy rekord przeładunków ustanowiony w Porcie Los Angeles

Partnerzy portalu

Światowy rekord przeładunków ustanowiony w Porcie Los Angeles - GospodarkaMorska.pl

W zeszłym tygodniu w Porcie Los Angeles ustanowiono nowy rekord świata w zakresie liczby przeładowanych kontenerów podczas jednego zawinięcia statku.

Port LA informuje, że miejscowi dokerzy z powodzeniem przenieśli 18 465 kontenerów z jednostki MSC Isabella podczas zawinięcia statku na nabrzeżu APM Terminals.

Nowy rekord świata - równy 34 263 kontenerom dwudziestostopowym (TEU) - jest o 1 385 kontenerów większy niż poprzednio ustanowiony rekord.
 
MSC Isabella jest jednym z największych kontenerowców na świecie, zdolnym do transportu ponad 23 600 TEU. Jest to pierwsza wizyta statku w Ameryce Północnej.

Przy ustanawianiu rekordu stoczniowcy używali jednocześnie dziewięciu suwnic typu ship-to-shore do załadunku i rozładunku kontenerów.

- To osiągnięcie pokazuje, że port w Los Angeles jest gotowy do obsługi dużych statków - powiedział Gene Seroka, dyrektor wykonawczy w porcie w Los Angeles. - Pochwalamy wybitną pracę naszej siły roboczej ILWU oraz wspaniałych ludzi z terminali APM i MSC, którzy zaufali portowi Los Angeles w realizacji tego kamienia milowego – dodał.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.