• <

RPA zakazuje wstępu wycieczkowcom do swoich portów

PMK

19.03.2020 22:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski RPA zakazuje wstępu wycieczkowcom do swoich portów

Partnerzy portalu

RPA zakazuje wstępu wycieczkowcom do swoich portów - GospodarkaMorska.pl

Minister transportu Republiki Południowej Afryki, Fikile Mbalul, wprowadził dziś zakaz wstępu dla statków wycieczkowych w związku z wybuchem pandemii koronawirusa.

Krajowy Urząd Portowy Transnet potwierdza ponadto, że zmiany załogi są obecnie zabronione we wszystkich ośmiu portach komercyjnych w Południowej Afryce.

Minister transportu zaleca obywatelom RPA i stałym mieszkańcom powstrzymanie się od korzystania z podróży morskich. W szczególności nowy zakaz zabrania wsiadania i wysiadania pasażerów we wszystkich portach morskich, z wyjątkiem pewnych okoliczności. Mianowicie, w sześciu portach rejsowych w Południowej Afryce (Durban, Richards Bay, Kapsztad, Mossel Bay, Port Elizabeth, Ngqura i wschodni Londyn) statki będą „zezwalać na schodzenie z lądu powracającego obywatela RPA i / lub stałego rezydenta lub wejście na pokład cudzoziemca wyjeżdżającego”.

Na początku tego tygodnia Departament Zdrowia RPA poinformował, że „wszystkie rejsy morskie podejmowane przez statki wycieczkowe do i z portów morskich w Afryce Południowej muszą zostać zakończone do odwołania”.

Podkreślono jednak, że żaden port południowoafrykański nie został zamknięty w całości, a operacje towarowe będą kontynuowane we wszystkich portach.

- W rozporządzeniach ministerialnych określono dalsze protokoły zapewniające lepszy dostęp i higienę, kontrolę sterylizacji na statkach, portach morskich i licencjonowanych operacjach w portach morskich. Wszystkie osoby wchodzące do portów będą poddawane kontroli bezpieczeństwa pod kątem COVID-19 - ogłosiło TNPA w oświadczeniu.

TNPA jest organizacją rządową odpowiedzialną za zarządzanie ośmioma portami handlowymi w Południowej Afryce.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.