• <

Południowoafrykańskie porty pozostaną otwarte pomimo wprowadzonej blokady

PMK

01.04.2020 23:25 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Południowoafrykańskie porty pozostaną otwarte pomimo wprowadzonej blokady

Partnerzy portalu

Południowoafrykańskie porty pozostaną otwarte pomimo wprowadzonej blokady - GospodarkaMorska.pl

Porty Republiki Południowej Afryki pozostają otwarte na wszystkie rodzaje ładunków pomimo 21-dniowej blokady w całym kraju, chociaż najważniejsze towary powinny być traktowane priorytetowo - poinformował w komunikacie Departament Transportu.

„Rząd zdecydował teraz, że w celu zapewnienia funkcjonalnego łańcucha dostaw we wszystkich portach wszystkie towary ładunki zostaną przyjęte do załadunku i rozładunku – czytamy w komunikacie z 31 marca.

To anulowało instrukcje wysłane przez władze portowe do terminali masowych w zeszłym tygodniu, mówiące o wstrzymaniu eksportu towarów mineralnych, takich jak miedź.

Zrodziło to pytanie wśród górników w Południowej Afryce, Zambii i Demokratycznej Republice Konga, czy byliby w stanie eksportować miedź i inne minerały przez porty południowoafrykańskie.

- Departament Transportu zdaje sobie sprawę z tego, że różne podmioty rozpowszechniły liczne instrukcje, co spowodowało zamieszanie wśród dostawców usług i firm żeglugowych – poinformował komunikat, który został opublikowany na stronie internetowej Urzędu Bezpieczeństwa Morskiego RPA.

Porty państwowe i koleje Transnet ponownie aktywują niektóre operacje na zmniejszonym poziomie. Priorytetowo traktowany będzie system logistyki kontenerów wokół portu w Durbanie oraz połączenie z centrum gospodarczym Gauteng, systemem transportu ciężkiego transportu kolejowego i systemu portów z Przylądka Północnego do portu Saldanha oraz krajowym i eksportem węgla przez port Richards Bay.

- Port jest otwarty, ale istnieją ograniczenia. Proces ten został utrudniony z powodu niedostępności osób pracujących - powiedział jeden z członków zarządu portu w Durbanie, głównej bramy do eksportu miedzi i kobaltu.

SAMSA ogłosiło również utworzenie Krajowego Komitetu ds. Wspólnych Operacji Morskich, który koordynowałby sektor morski podczas blokady, zrzeszając różne władze portowe i ministerstwo transportu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.